چابهار مراکز خرید مدرن و البته بازارهای سنتی دارد که هر روز میزبان گردشگران زیادی هستند. ماهی از آن دسته سوغات بندر چابهار است که در بازارهای ماهیفروشان این شهر به وفور یافت میگردد. برای آن دسته از افرادی که به دنبال خرید عطرهای ارزان و شکلاتهای مرغوب هستند، خرید از مجتمع تجاری تیس مناسب میباشد. این شهر مرزی که در استان کردستان قرار دارد تبدیل شده است به منطقهای معتبر برای خرید کردن محصولاتی که به ایران وارد میشود. در این مقاله سعی در معرفی شهرهایی داشتیم که در لب مرز و در هر نقطهای از ایران استقبال بسیاری از آنها شده است و مردم برای خرید محصولات مورد نیازشان به این مناطق سفر میکنند. که اصلا چه رویداد مهمی سبب توجه بیشتر گردشگران به شهر چابهار گردید. قرارگیری در کنار اقیانوس عظیم هند و مسیرهای ارتباطی با کشورهایی نظیر پاکستان سبب شده تا به عنوان شاهراه ارتباط آبی و زمینی با کشورهای آسیای میانه معرفی گردد. دیدنیهایی که سبب توجه ویژه گردشگران به استان کمتر شناخته شده سیستان و بلوچستان و بندر چابهار گردید. رودخانه ارس علاوه بر این که مرزی بین ایران و جمهوری آذربایجان است موجب شده طبیعت این منطقه نیز طراوت بینظیری بگیرد. این مجتمع تجاری در مسیر ۱۰ دقیقهای از مرکز شهر و در نزدیکی منطقه آزاد تجاری واقع شده است.

بلوکان در فارسی به معنای مادر بزرگ ها میباشد!

مرکز خرید الماس در خیابان کوهستان و روبهروی مجتمع طلا واقع شده است. این بازار مکاره هفتاد رنگ به عنوان یکی از جالب ترین مراکز خرید چابهار جهت بازدید گردشگران است. مراکز خرید و مجتمع های تجاری اکثرا در محدوده منطقه آزاد چابهار قرار گرفته اند. برای دسترسی به بازار بلوکان باید به میدان کوزه و منطقه شهرداری مراجعه نمایید. بلوکان در فارسی به معنای مادر بزرگ ها میباشد! یکی از فروشگاه های بزرگ شهر چابهار، مجتمع تیس است که بیشتر شهرت آن به دلیل عرضه کالاهای چینی است. ۱- مقایسه عکس اصلی این محصول که در سایت نمایندگی فروشهای آن قرار گرفته است با خود محصولی که در بانه قصد خرید آن را دارید. نکته کلیدی که در خرید از بانه باید در نظر داشته باشید این است که اجناس اصل و تقلبی در بازار زیاد شده که سودجویان درصدد فروش اجناس تقلبی به جای اصل هستند. فاصله این روستا تا بندر چابهار ۷ کیلومتر می باشد و شما می توانید از طریق جاده های بندر بریس و پسابندر و خلیج گواتر به این روستا دسترسی داشته باشید. اگر هم خانم باشید و کمی اهل ذوق، می توانید دستان خود را به دست زنان بلوچی بسپارید تا با نقش و نگارهای زیبا هنر بلوچستان را بر دستانتان حک نمایند.سوغاتی برای عزیزانتان را فراموش نکنید بخصوص از زنان دست فروش که بسیاری از آنها نان آوران کودکان شان محسوب می شوند!

شاید این سوال مهم کمی ذهنتان را مشغول سازد. ۳- از مراکزی که از قدیم در بانه مشغول به کارند خرید کنید زیرا هیچگاه اعتبار خود را با فروش محصولات تقلبی زیر سوال نخواهند برد. بازار دارای کوچه هایی مختلفی است از قبیل بازار زرگرها مختص طلاساز و طلافروشان است ،بازار ادویه فروش ها که می توان انواع ادویه جات هندی را تهیه کرد ،بازار بزاز ها ،بازار ماهی فروشان و میدان تره بار که به این قسمت ترتیب بندی شده اند البته در این میان می توان اجناس دیگری را هم یافت.در بافت جدید بازار چند پاساژ لوکس و بزرگ نیز بنا شده اند. برخلاف کوههای مریخی که قرمز رنگ هستند، کوههای مینیاتوری دارای رنگ خاکستری روشن هستند. چابهار همچون بسیاری از شهرهای جنوبی ایرانی دارای تنوع غذایی بالایی میباشد. تور داخلی برای شهرهای مختلف توسط آژانس های مسافرتی برگزار می شود که در طی این سفرهای داخلی میتوان علاوه بر جاذبه های گردشگری با فرهنگ و آداب و رسوم مردمان آن شهر هم آشنا شد و مهمتر اینکه تورهای داخلی یک مزیت بسیار بزرگ نسبت به تورهای خارجی دارد و این است که با هزینه بسیار کمتری برگزار میشوند. ۲- این فرضیه که با چک کردن کد کالا میتوانید به اصل بودن آن محصول پی ببرید کاملا اشتباه است، زیرا کد محصول کشورهای همسایه که به بانه آورده شده با کدی که در ایران درج شده است متفاوت بوده و با این قیاس به نتیجه نمیرسید!

خرید مستقیم از چابهار

᠎This con᠎tent was cre at᠎ed ᠎by GSA Content Gen er​ator DE MO!

در سالهای اخیر این شهر پیشرفتهایی کرده است تا آسودگی خرید برای گردشگران فراهم شود و علاوه بر بافت قدیمی؛ بازارها، پاساژها و مراکز خریدی نیز وجود دارد که امکانات بهتری پیدا کرده است. پیشنهاد می کنیم که در کنار خرید از بازارها و مراکز خرید مختلف و متنوع شهر چابهار از جاذبه های دیدنی این شهر نیز بازدید نمایید. پیشنهاد میشود در سفر به این جزیره زیبا از جاهای دیدنی قشم حتما دیدن کنید و تفریحات ساحلی جزیره قشم را فراموش نکنید. بعد از این که خریدی عالی را تجربه کردید به ساحل زیبا بیایید و در یکی از کافهرستورانهای ساحلی کیش استراحت کنید و یا با تفریحات آبی جزیره کیش هیجان را چاشنی سفر خود کنید. در سفر به کیش میتوانید از پاساژهای لوکس جزیره دیدن کنید که هم فال است و هم تماشا و برخی از این مراکز تجاری قیمتهای بسیار مناسبی دارند و برخی دیگر بسیار گرانقیمت هستند.