منزل شهید پنچه کوبی به عنوان نخستین منزل در زابل گازدار شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از زاهدان، منزل شهید پنچه کوبی به عنوان نخستین منزل در زابل صبح امروز با حضور موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، عدل هاشمی رئیس کمیسون انرژی مجلس شورای اسلامی و دهمرده نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولان گازدار شد. افتتاح این منطقه در ۲ ۲ بهمن سال ۱۳۷۱ توسط ریاست محترم جمهوری وقت و فعالیت های اجرایی آن با ارسال مصوبه ای از سوی مجلس شورای اسلامی در شهریور ۱۳۷۲ عملاً آغاز گردیده است . رئیس مجلس شورای اسلامی، در این سفر سه روزه قرار است به صورت چهره به چهره با مردم گفتگو کند و در جریان مشکلات و دغدغههای مردم استان سیستان و بلوچستان قرار گیرد. با خرید اینترنتی سوغات چابهار از بهترین فروشگاه اینترنتی چابهار می توانید لذت خرید اینترنتی سوغات چابهار را با کیفیت بالا و قیمت مقرون به صرفه تجربه نمایید.  This article has been w ri tten with GSA C ontent G᠎en er at᠎or Demov​er​si​on​!

با نامگذاری خیابان به نام شهید اهل سنت!

بازار های دیگری هم در اسکه های چابهار و بازار سنتی موجود می باشد اما از نظر قیمت دو بازاری که معرفی گردید به صرفه تر می باشند. آرامگاه سید محمد مشهور به سید غلامرسول که همواره زیارتگاه مسلمانان هند ومردم این منطقه بوده است ، در حاشیه ضلع شرقى خلیج چابهار قرار دارد که قدمت ان به سال ۴۶۵ هجرى قمرى مى رسد . چابهار از حیث موقعیت جغرافیایی و قرار گیری در کرانه اقیانوس هند و در مجاورت دریای مکران (عمان)، بسیار مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی تور چابهار قرار گرفته است. سفر با خودروی شخصی، بسیار طولانی و خسته کننده است زیرا مسیری بسیار طولانی در پیش دارید، بهتر است به جای سفر با خودروی شخصی و یا اتوبوس، برای کاهش هزینه از قطار استفاده کنید. مخالفت عضو شورای شهر چابهار با نامگذاری خیابان به نام شهید اهل سنت! مردم چابهار بلوچ و اهل مذاهب تسنن هستند. در میان این افراد نام “عبدالرحمن چراغ مکان” یکی از بومیان اهل سنت منطقه نیز به چشم می خورد.

چابهار-بندر اقیانوسی چابهار اگرچه بهعنوان عامل رشد و شکوفایی سیستان و بلوچستان و حتی کشور از آن یاد میشود که در پناه خود حاشیههای خاکستری دارد که ساکنانش از داشتن آب و برق نیز محروم ماندهاند. شورای اسلامی شهر چابهار بعد از گذشت بیش از دو ماه محمدیونس حقانی شهردار سابق کنارک را به عنوان شهردار جدید تنها بندر اقیانوسی کشور انتخاب و برای صدور حکم به استانداری معرفی کرد. بندر چابهار (چاه بهار، چهار بهار) یکی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان و تنها بندر اقیانوسی ایران است . دریافت ۲۸ MB به گزارش خبرنگار مهر، محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در اولین مقصد نظارت میدانی و بلافاصله بعد از ورود به استان سیستان و بلوچستان از محله محروم «میرآباد» در حاشیه چابهار بازدید کرد. کوههای گلافشان در گذشته مجموعهای از تپههای با ارتفاع مختلف بودند اما؛ امروزه فقط یکی از کوهها فعال است و هنوز میتوان از نزدیک پخش شدن گل به اطراف را مشاهده کرد. سعید چلندری تصریح کرد: امیدواریم با تحقق شعار سال، برخی موانع پیش روی ساخت این فرودگاه مرتفع شود. به گزارش «نماینده» رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز به همراه رؤسای کمیسیونهای مجلس، استاندار سیستان و بلوچستان و تعدادی از مسئولان محلی از محل احداث شهر فرودگاهی چابهار بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت پیشرفت این پروژه قرار گرفت.

خرید مستقیم از چابهار

علیرضا میر روز پنجشنبه در جلسه کارگروه فرعی ستاد کرونای شهرستان چابهار از همکاری خوب صنوف، بازاریان و کسبه شهر و منطقه آزاد در تعطیلی مکان های کسب و تجارت از ابتدای طرح محدودیت ۱۵ روزه تاکنون قدردانی کرد. به گزارش ایسنا معاون حمل و نقل و ترانزیت سازمان تجاری صنعتی منطقه آزاد چابهار در بازدید مشاور رییس جمهوری و دبیر شورایعالی منطقه آزاد چابهار از مراحل احداث فرودگاه بینالمللی منطقه آزاد این شهرستان افزود: این فرودگاه در کنار جاده، راهآهن و بندرچابهار احداث میشود و هماینک پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی دارد. به گزارش ایسنا، شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی- صنعتی کشور امروز در آخرین جلسه سال ۱۳۹۷ که به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد، پس از بررسیهای فراوان یک ساله توسعه محدوده منطقه آزاد چابهار را به تصویب رساند و این موضوع به زودی در قالب لایحهای از سوی دولت به مجلس ارائه خواهد شد.