این شهر در فصل تابستان به نسبت شهرهای جنوبی خنک تر است. چابهار یکی از جنوبی ترین شهرهای استان سیستان و بلوچستان است. در زمان حضور در سفر به چابهار، می توانید سری به بازارهای این شهر بزنید و سوغاتی هایی را برای دوستان خود تهیه نمایید، میگو و ماهی از جمله اصلی ترین سوغاتی هایی هستند که بسیار مورد علاقه مسافران است، شیرینی لندو و پارچه های سوزن دوزی شده نیز گزینه های بسیار مناسبی برای سوغاتی می باشند. حال میخواهیم شما را به سمت شمال غرب بندر شهر چابهار ببریم. در این شهرستان، در حال حاضر تقریباً تمام بهرهبرداری از منابع زیرزمینی صورت میگیرد ولی این منابع شدیداً وابسته به جریانهای سطحی اند و به همین دلیل منابع حساس و آسیبپذیری هستند. در میان قبرها چند قبر ایستاده بچشم میخورد و یک مقبره پلکانی با سرپوش صندوقچهای از سنگ وگچ به صورت نیمه سالم بدون لوحه و تزئینات خارجی وجود دارد که به نظر میرسد از دوران اسلامی یا جدید باشد. قیمت تور چابهار ۱۴۰۱ : بیشترین لذت و هیجان سفر داحلی ارزان قیمت با تور داخلی چابهار در ابتدای آن با خرید تور ۳ شب ارزان قیمت چابهار هوایی شروع میشود ، یکی از پیشنهاد های ما پیش خرید ارزان بهترین و ارزانترین قیمت تور ۴ روزه چابهار میباشد ، در اصل منظور از پیش خرید تور چابهار یعنی اینکه شما یک ماه قبل تر از تاریخ سفر تور چابهار خود را رزرو کنید که در این صورت قیمت سفر با تور ۸ روزه چابهار برای شما ارزانتر خواهد بود .  This content w᠎as c᠎reated with G SA  Con tent G᠎ener​at​or DE᠎MO!

منطقه آزاد چابهار

ایران کارپت که به بازار فرش ایران نیز شهره است، نخستین فروشگاه اینترنتی فرش ماشینی در ایران است که فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و با عرضه بهترین فرش های ماشینی، تبدیل به بزرگترین فروشگاه اینترنتی فرش ماشینی در ایران شده است. کوه های بزرگ و کوچک با شکل های خارق العاده ای که دارند توجه بسیاری از مسافران داخلی و خارجی را به سمت خود جذب کرده است. مطمئنم پس از پایان این مطلب از اینکه وقت با ارزش خود را در جاده های شمال تلف کرده اید، به شدت پشیمان شده و در اولین فرصت این اشتباه را با رفتن به چابهار جبران خواهید کرد! اینجا میتوانید سراغ غذاهای محلی لذیذ مثل قلیه ماهی، کراهی میگو و ماهی و بتوماش را از منوی بالا بلند آن بگیرید. غذاهای محلی شهرستان چابهار شامل قلیه ماهی، ماهی کباب، حواری، بریانی، تباهگ، انباگ، بتو ماش، شودوده، ماشینگ، ماهیک، کورک، گلو هک، ناروش، کیش و دلگ می باشد. C​ontent was g en᠎er​ated by GSA Content Ge ne ra᠎to​r  DEMO!

خرید از منطقه آزاد چابهار

رستوران مکران علاوه بر غذاهای باکیفیتی که سرو میکند بیشتر به خاطر فضا و حالوهوای آن معروف است که رو به دریاست و مهمانان میتوانند همزمان از غذاهای لذیذ و تماشای دریا به ویژه موقع غروب لذت ببرند. ا. م دیاکونوف .تاریخ ماد ص ۳۲۰ و ۳۸۳) سرزمین مکران از جمله شهرستان چابهار در دوران هخامنشى جز ساتراپى چهاردهم این سلسله بوده است وسعت قلمرو هخامنشى از سوى مشرق تا دره رود خانه سند ادامه داشته که پس از حمله عرب ها به ایران و زوال سلسله سا سا نیان در سال ۲۴ ه.ق عمر بن خطاب ، خلیفه دوم،سهیل بن عدى و عبد الله بن عتیان را براى تصرف کرمان و مکران اعزام داشت بیشتر کرمانیها و مکرانیها دادن جزیه را پذیرفتند و گروهى نیز مسلمان شدند . از این رو اغلب کسانی که بهصورت زمینی به این شهر سفر میکنند، بدون تور و با خودروی شخصی یا اتوبوس بین شهری این کار را انجام میدهند.با توجه به توضیحات ارائه شده، بهجرئت میتوان گفت که بهترین روش سفر به بندر همیشه بهار ایران، سفر با هواپیما است. بهترین زمان سفر به چابهار را می توان بین ماه های آبان تا اواسط فروردین دانست.

از آنجایی که پاکستان و هندوستان به این منطقه نزدیک است، در گذشته مواد اصلی سکه دوزی را از این کشورها به چابهار میآوردند. در گذشته چابهار با پاکستان هم مرز بود که امروزه با ارتقاء بخش دشتیاری این شهر دیگر با پاکستان هم مرز نیست. در هر روزی از سال که دوست داشته باشید می توانید به این شهر زیبا سفر کنید و از آب و هوای مطبوع آن نهایت لذت را ببرید اما آب و هوایی که در ابتدای آبان تا اواسط فروردین تجربه می کنید بهتر از ماههای دیگر سال است و گرمای هوا شما را کمتر اذیت می کند. روی لینک بالا کلیک کنید تا فهرستی از بهترین تورهای چابهار را ببینید. بهطور کلی آب و هوای چابهار دارای کمترین تغییرات در فصول چهارگانه سال است و درجه رطوبت تنها در دو ماه از سال (اردیبهشت و خرداد) بالا میرود. درجه سانتی گراد در تغییر است. بندر چابهار-مرکز شهرستان- با وسعتی بالغ بر ۱۱ کیلومتر مربع در ارتفاع ۷ متر از سطح دریا قرارگرفتهاست و در ۶۰ درجه و ۳۷ دقیقه طول شرقی و ۲۵ درجه و ۱۷ دقیقه عرض شمالی قرار دارد.