اسکله این شهر، قابلیت پهلوگیری کشتیهای اقیانوسپیما را دارد و ازمناطق آزاد بازرگانی ایران هم به حساب می آید. بندر چابهار به دلیل موقعیت جغرافیایی ممتاز به جهت قرار گرفتن در کنار آب راه های بین المللی، همجواری با آب های اقیانوسی، نزدیکی به کشور افغانستان و داشتن توانمندی ها و ظرفیت های خوب نظیر دسترسی به سردخانه ۵۰۰۰ تنی و انبارهای بزرگ، قابلیت پهلوگیری کشتی های بزرگ تا ظرفیت ۱۰۰ هزار تن در اسکله های موجود و همچنین سوخت ارزان مورد توجه فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران قرار گرفته است. مردم محلی این مناطق برای هرس کردن این درخت ها شاخه های پایینی آن را کوتاه می کنند تا شکل درخت به شکل یک چتر در بیاد و بتوان در فصلهای گرم سال از سایه این درختان استفاده کرد. برای دسترسی به بازار بلوکان باید به میدان کوزه و منطقه شهرداری مراجعه نمایید. این باز دارای بهترین نوع از کالاهای چینی است و همچنین مواد غذایی و انواع چای را قیمت های مناسب می توانید خریداری نمایید. اگر در محل قرار گیری پیچ ها شاهد رنگ نقره ای بودید و یا اثار باز شدن پیچ های لپ تاپ استوک را دیدید، از خرید امتناع کنید. همچنین میوههای این جنگل شباهت به کپسول تخم مرغی دارد که درون آنها دانه وجود داشته و با دو شکاف باز میشوند.

منطقه آزاد چابهار

به همین دلیل است که درختان ولور، چیکو، کنار، چیچک و بیدام در این اقلیم رشد کرده و در فضای باز برای ایجاد سایه استفاده می شود. ساده ترین راه این است که بلیط هواپیما تهیه کرده و به چابهار بروید و از آنجا خود را به این بندر برسانید. قیمت بلیط اتوبوس از شهر تهران (پایانه جنوب) تا شهر چابهار برای یک نفر حدود ۲۸۰۰۰۰ تومن است. به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، هیئت وزیران در جلسه ۲ مهر ۱۳۹۹ به پیشنهاد دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی و به استناد قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری- صنعتی، با انتخاب سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی سازمان منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ موافقت کرد. لازم به ذکر است اشخاص حقوقی مکلفند به منظور ثبت هر گونه تغییرات بعدی در اساسنامه و ترکیب هیات مدیره، بازرسان، صاحبان امضای مجاز، کاهش یا افزایش سرمایه و انحلال شرکت یا موسسه ظرف یک هفته مراتب را به صورت کتبی به واحد ثبتی منطقه اطلاع دهند.

خرید مستقیم از چابهار

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، وی در این سفر ضمن دیدار با مسؤلان استانی مرتبط با بخش صنعت و معدن از واحدهای تولیدی که از سوی این بانک تأمین مالی شده اند، بازدید خواهد کرد.گفتنی است، مدیرعامل بانک صنعت و معدن در خلال این بازدیدها با تولیدکنندگان و کارآفرینان استان به گفتگو مینشیند و در خصوص راهکارهای رفع موانع تولید و پشتیبانی مؤثر از بخش صنعت و معدن استان با آنان به همفکری و تبادل نظر میپردازد. یکی از دلایل گردشگران برای سفر به این منطقه برخورداری از آرامش و لذت از آب و هوای معتدل و دیدن طلوع و غروب خاص چابهار و مهم تر از آنها ، دیدار از کوه های مریخی یا کوه های بدبوم است. انواع پارچه های ارزان قیمت، قسمت عمده خرید ما را به خود اختصاص داد. انواع پارچههای بومی رنگارنگ و لباسهای محلی جذاب را میتوانید در این بازار پیدا کنید.

منطقه آزاد چابهار علاوه بر فعالیتهای اقتصادی و تجاری در این روزهای سخت شیوع ویروس کرونا و کمبود شدید ماسک و موادضدعفونی کننده در بازار با تغییر خط تولید برخی کارخانه ها و افزایش نیرو تمام توان خود را برای مقابله با گسترش این ویروس بکار گرفته است. یک آرامگاه کوچک از گچ بهصورت دوسطح افقی که روی یکدیگر قرار دارند و فاقد آثاری مانند سنگنبشته، خط و لوحه در عمق یک متر از سطح غار دیده میشود که در گرد آن یک فضای کوچک وجود دارد. چابهار یکی از شهرهای جنوبی کشور می باشد که در استان سیستان و بلوچستان قرار دارد در این شهر دریاچه ای اقیانوسی قرار دارد که به اقیانوس هند و مکران متصل می باشد. در چابهار نیز مانند هر شهر ساحلی دیگر میتوان از تفریحات هیجانانگیز آبی بهرهمند شد. در پی سفر ریاست جمهوری وقت به شهرستان انزلی و با توجه به خواست همگانی و براساس مصوبه هیئت دولت در سال ۷۵ منطقه ویژه اقتصادی بندرانزلی در دو بخش جداگانه تعیین گردید و در سال ۸۲ منطقه ویژه اقتصادی انزلی به منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی بدل شده و در سال ۸۳ نیز اساسنامه سازمان منطقه آزاد تجاری-صنعتی انزلی مورد تصویب هیئت وزیران قرار گرفت و محدوده منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی در سال ۸۴ از طرف هیئت وزیران تعیین و ابلاغ شد.  Th is c​ontent has be en w ritt en by GSA Content G᠎enerat or Dem​oversi᠎on!