به گزارش ایرنا، منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار در زمینی به مساحت ۱۴ هزار هکتار و ۹ پیکره در اردیبهشت سال ۱۳۷۰ با مصوبه هیات وزیران رسمیت یافت و در ۲۲ بهمن ماه سال ۱۳۷۱ همزمان با کیش و قشم توسط مرحوم آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس جمهوری وقت رسما افتتاح شد. جزیره قشم و کیش دو مقصد گردشگری در حاشیه خلیج فارس هستند که هر ساله چندین هزار گردشگر برای تفریح و خرید کردن به جزیرههای کیش و سفر می کنند. زمانی که وارد بازار میشوید، جویهایی پر از فاضلاب و گنداب توجه شمارا جلب خواهد کرد. طاق صخرهای زیبای این خلیج به قدری زیبا و منحصربهفرد است که نمونهی مشابه دیگری در هیچ یک از مناطق ایران پیدا نخواهید کرد. از جمله مراکز خرید چابهار میتوان به مرکز خرید پردیس، صدف، ابریشم، صالحیار، فردوس و تیس اشاره کرد که همهی آنها نزدیک به هتل لیپار میباشند و همین امر باعث شده است که این هتل به یکی از پر طرافدارترین هتلهای چابهار تبدیل شود. در زمان حضور در سفر به چابهار، می توانید سری به بازارهای این شهر بزنید و سوغاتی هایی را برای دوستان خود تهیه نمایید، میگو و ماهی از جمله اصلی ترین سوغاتی هایی هستند که بسیار مورد علاقه مسافران است، شیرینی لندو و پارچه های سوزن دوزی شده نیز گزینه های بسیار مناسبی برای سوغاتی می باشند.

منطقه آزاد چابهار

مسجد جامع تیس، از جمله مساجد تاریخی ایران است که به سبب قدمت و زیبایی هنر و معماری، اهمیت فراوانی دارد. مسجد جامع تیس دارای یک مناره است و به همین سبب با نام مسجد تک منارهای هم شناخته میشود. همچنین قیمت اجناس در بازار چابهار بسیار مناسب است و دارای کیفیت بالایی میباشد و شما میتوانید هم برای خرید عمده و هم خرید سوغاتیهای چابهار و صنایع دستی از آن دیدن نمایید. این را هم باید در نظر بگیرید پیش خرید تور چابهار و قیمت تور چابهار ارزان و لوکس را باید از یکجای معتبر استعلام نمایید. سامانه استخدام نیرو در نظر دارد جهت تکمیل کادر نیروی انسانی درخواستی کارفرمایان در شهر چابهار استان سیستان و بلوچستان اقدام به جذب نیرو با تخصص های زیر نماید. شهر زیبای چابهار واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله ۶۴۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از ۲ شهر به نام های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، ۶ دهستان و ۴۳۸ روستا تشکیل شده است. وی بیان کرد: پس از خرید سه فروند هواپیمای اختصاصی توسط منطقه آزاد چابهار علاوه بر پروازهای داخلی، پروازهای خارجی به دبی، مسقط، کراچی و کابل نیز انجام خواهد شد.

بد نیست بدانید که مشابه این تپه گل افشان فقط در سه نقطه دیگر از دنیا وجود دارد. بریس آخرین بندر چابهار است که در نقطه صفر مرزی دریایی قرار گرفته. از آنجا که چابهار یکی از مقاصد مهم سفر در ایران است، هتلهای با کیفیت و مطلوبی به ویژه در سالهای اخیر در این بندر ساخته شده است. این بندر نقش بسیار اساسی و مهمی در صادرات و واردات کالا به کشورهای همسایه ایفا می کند. همچنین برای خرید تور های متنوع چابهار می توانید به آژانس مسافرتی لیانا پرواز مراجعه نمایید و در مورد مقاصد دیدنی آن اطلاعات لازم را کسب کنید . مرکز خرید پردیس چابهار معروف به فروش اجناس دست دوم یا استوک میباشد ولی در عین حال شما میتوانید در آنجا انواع لوازم خانگی و پوشاک نو نیز تهیه نمایید. این بازار در طبقه اول خود لوازم آرایشی – بهداشتی و خانگی را ارائه میدهد و در طبقه دوم میتوانید انواع پوشاک را تهیه نمایید. در بخشهای مختلف این بازار که بگردید، میتوانید انواع ماهیهای تازه صید شده و یخی را پیدا کنید. چرا که باید زمان زیادی را منتظر آمدن اتوبوس به ایستگاه کنید. این خلیج بسیار شبیه به خلیج چابهار است با این تفاوت که از نظر اندازه، تقریبا نصف خلیج چابهار وسعت دارد.

خرید مستقیم از چابهار

اکثر این مراکز خرید در نزدیکی هم قرار دارند و شما به راحتی میتوانید از همهی آنها دیدن کنید و هر آنچه مد نظر دارید را بیابید. بازار سنتی اغلب برای خرید سوغات جنوب و چابهار از نظر قیمت و جور بودن اجناس مناسب است. سوزندوزی یکی از زیباترین هنرها در صنایعدستی است که میتوانید تهیهکرده و به سوغات ببرید. در جنگل حرا میتوانید مشغول قایقسواری شوید و گشتی بهیادماندنی در مناظر زیبای این جنگل داشته باشید. اگر دوست دارید ساعاتی از سفر خود را در مناطق گردشی و تفریحات چابهار بگذرانید، جنگل حرا نابترین و بکرترین صحنهها و طبیعت را برای شما دارد. اگر قصد سفر به چابهار زیبا را دارید، فرصت تماشای درخت عجیب مکرزن را از دست ندهید. از ویژگیهای دیدنی آن میتوان به قرارگیری ساحلی زیبا در کنار صخرههای بلند اشاره نمود. این کوههای مریخی به حدی زیبا هستند که مانند یک تابلو نقاشی بسیار ماهرانه جلوه میکنند. ᠎Post w​as c re ated by G᠎SA C᠎ontent Genera​to​r DE᠎MO!