نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: رأی قاطع به نظام رتبه بندی معلمین، رأی به شأن والای معلم بود که هر چه داریم از معلم است؛ امید است با رأی به تسری فوق العاده خاص کارکنان زندان ها، قضات و کارکنان دادگستری و همچنین یکسان سازی حقوق بازنشستگان، عدالت را در حوزه اداری معنا کند. مراکز خرید چابهار در قالب بازارهای سنتی یا پاساژهای امروزی، محصولات مختلفی مانند پوشاک زنانه و مردانه، لوازم الکترونیک، لوازم خانگی و حتی مواد غذایی را به مردم ارائه میدهند. در طول سالها مردم بیشتر برای کارهای تجاری به چابهار سفر میکردند. در بندر چابهار پر است از جاذبههای دیدنی که پاسخ مناسبی به گردشگران ماجراجو خواهد داد. در شهرستان چابهار به علت وزش باد های موسمی هند ( جهت باد در تابستان بیشتر از جنوب است ) گاه پیشروی مراکز کم شار و جبهه استوایی از اقیانوس هند به دریای مکران طوفانهای شدیدی را به ویژه در این دریا و ساحل ان سبب میشود . بانک مرکزی به صورت قاطع اعلام کرد که امکان تامین ارز مورد نیاز برای واردات خودرو را نداشته و همچنین با توجه به اولویتهای اساسی دیگر وارداتی، مخالف استفاده از ارزهای صادراتی برای واردات خودرو است.  This ᠎po st was g en erated ​by GSA Content  Gene​ra to r  DEMO !

این منطقه از سال ۱۳۴۹ با نام منطقه حفاظت شده باهوکلات مورد حفاظت قرار گرفت و از سال ۱۳۶۱ آن را به نام مهمترین جانور بومی آن یعنی «گاندو» نامگذاری کردند. یکی دیگر از مکانهایی که در سفر به چابهار نباید به سادگی از بازدید آن بگذرید اسکله کنارک است. در اسکله کنارک میتوانید از تماشای صیادان و چشمانداز زیبای دریای عمان لذت ببرید. اگر به شترسواری علاقهمندید میتوانید در کنار همین تالاب سوار بر شترهای محلی شوید و از گشتوگذار لذت ببرید. تماشای درخت انجیر معابد حس شگفتی را در گردشگران بر میانگیزد. یکی از بزرگترین درختهای انجیر در دنیا که در مسیر ۳۱ کیلومتری از شهر چابهار واقع شده است. زیورآلات و جواهرات دست ساز سنتی، چادر بافی، سکه دوزی، حصیربافی، معرّق، صدف، سنگ های قیمتی، شیرینی لندو، ماهی و میگوی تازه و گیاهان دارویی است که همه آن ها در بازار سنتی چابهار پیدا می شود. یک بازار قدیمی و تعدادی پاساژ هم در بافت شهر وجود دارد که بسیار شبیه بازارهای سنتی سایر شهرهاست و در آنها صنایع دستی مثل سوزن دوزی و لوازم مورد نیاز آن، پارچههای مناسب برای لباسهای هندی و پاکستانی، کاموای کیلویی و اقلامی نظیر اینها عرضه میشود.

بازار زن ها بخشی از بلوک بازار و از مراکز خرید چابهار است که سرباز و سنتی به شمار می رود. جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، محمد راستاد اظهار کرد: در حال حاضر هندیها در پی قرارداد اپراتوری برای توسعه بندر چابهار شش جرثقیل موبایل ساحلی تا کنون به این بندر وارد کردند که در مجموع حدود ۲۴ میلیون یورو ارزش این تجهیزات بوده که از سوی این کشور و از ایتالیا وارد شده است. هر چند که بندر گواتر به فاصلهی دورتری از چابهار واقع شده، اما تجربه بسیاری از گردشگران ثابت نموده که ارزش پیمودن مسیر را دارد. گردشگران در آنجا بهطور همزمان میتوانند از تماشای بندر گواتر و جنگلهای حرا لذت ببرند. بندر گواتر قدمت تاریخی دارد و در گذشته یکی از بنادر تجاری مهم ایران بود. برای سفر به چابهار با خودروی شخصی می بایست وارد بزرگراه خلیج فارس شده، از مسیر قم، کاشان، نایین، یزد، رفسنجان و بم گذشته و خود را به استان سیستان و بلوچستان برسانید. زیباییهای این تالاب محدود به رنگ خاص آن نیست بلکه وجود پرندگانی مثل فلامینگو، کشیم، چنگر، تیهو، جیرفتی، عقاب دشتی، خوتکا، دلیجه و طاووسک زیباییهای تالاب را دو چندان کردهاند. در اصطلاح به آن فواره طبیعی آب هم گفته میشود چون گاهی که سرعت موج زیاد باشد ممکن است آب دریا در برخورد با صخره تا بیست متر هم بالا برود و درست مثل یک فواره به پایین سقوط کند.

این هتل در ۲ طبقه و ۲۲ باب اتاق آماده میزبانی از مهمانان است. سرانجام در سال ۱۲۸۹ دولت مرکزی ایران مداخله کرد و حکمران بمپور توانست چابهار را به تصرف درآورد؛ از آن زمان تاکنون چابهار جزئی از خاک کشورمان است. گفتنی است؛ حضور در گلزار شهدای گمنام در مسجد پیامبر اعظم (ص) منطقه آزاد و تجدید میثاق با آرمانهای شهدا، بازدید از حاشیهنشینی شهر چابهار، زیرساختها و تجهیزات بندر شهید بهشتی و نقطه منفصل مرز ریمدان، ظرفیتهای اقتصادی و پروژههای زیرساختی از جمله برنامههای اعلام شده مشاور رییس جمهور در این سفر ۲ روزه است. دیدنی های چابهار نیز در نوع خود بسیار جالب توجهاند و اگر روزی بخت با شما یار شد و به آنجا رفتید، فراموش نکنید تا از کوه های مینیاتوری بازدید کرده و مات و مبهوت زیباییهای آنجا شوید و در آنجا با عکاسی کردن میتوانید تصاویری معرکه را به ثبت برسانید. بازدید از این منطقه برای عاشقان حیاتوحش مناسب خواهد بود. بهمحض پیاده شدن از هواپیما برای دسترسی به چابهار باید تاکسی بگیرید و هزینه تاکسی بین ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان است. با توجه به اینکه بودجه توسعه ایران برای بندر از سال ۲۰۱۸ تاکنون ۲۲۰۰ درصد افزایش یافته است ، واضح است که چابهار بخشی جدایی ناپذیر از راهبرد مشارکت شرق ایران خواهد بود.