بیشتر مسافرانی که به بندر چابهار سفر میکنند، تنها به دنبال خرید کردن هستند. چراکه میدانیم هزینه جذب مشتری جدید بسیار بیشتر از نگهداری مشتریان سابقمان می باشد. هزینه یک شب اقامت در خانههای روستایی از ۱۷۰ هزار تومان شروع و تا ۳۰۰ هزار تومان پایان مییابد. زبانهای ترکی، که تقریباً یک چهارم از مردم ایران به آنان گویش میکنند، بهطور قابل توجهی در این کشور نمایان شدهاست. ابوالفضل خلخالی، استادیار دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت، در پاسخ به این پرسش به «فرصت امروز» میگوید: «در حال حاضر خودروهای چینی در حال پیشی گرفتن از خودروهای داخل هستند، گواه این موضوع نیز آمارهای منتشر شده از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران است که نشان میدهد رضایتمندی مشتریان از خودروهای چینی بیش از خودروهای داخلی است. رئیس تیم مدیران بین المللی شرکت توزمایی در رابطه با عرضه محصولات درجه سه چینی به بازار ایران و نظر منفی مصرف کنندگان ایرانی در خصوص اجناس چینی گفت: چینی ها در اینکه محصولات با کیفیت پائین وارد بازار ایران می شوند نقشی ندارند چراکه برخی از بازرگانان ایرانی هستند که برای سود بیشتر اقدام به ورود کالاهای بدون کیفیت چینی برای مصرف کنندگان محترم ایرانی می کنند کیفیتی که در شأن مردم ایران نیست ( خدا را شکر که یکی شان مردم ایران را فهمید تجار خودی که هرچه آشغال است به دست مشتری ایرانی می دهند ) و ما آماده ایم تا با عرضه مستقیم محصولات با کیفیت بالا و استاندارد جهانی ساخت چین ایرانیان را از محصولات با کیفیت و اصیل چینی بهره مند سازیم. ​Th is c᠎ontent has ᠎been cre ated with the ​he᠎lp  of GSA C᠎ontent Ge nera tor DE MO!

بهطور خلاصه حالا فراخوان ثبتنام مسکن در ۳۱ استان کشور داده شده و سهمیه هر استان برای ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی در فاز اول سال ۱۴۰۰ مشخص شده، زمین مورد نیاز ساخت مسکن در بسیاری شهرها نیز فراهم شده است. او با اشاره به دلیل کاهش تقاضا، میافزاید: «مشتری که پول ندارد طبیعتا خودرو نمیخرد اما کسی که امروز نقدینگی دارد تمایل بیشتری به سمت خودروهای چینی دارد به این دلیل که این خودروها دارای تنوع و امکانات بیشتری هستند که نیاز امروز مشتریان است و متأسفانه خودروسازان داخلی توجهی به آن نمیکنند. دبیر شورایعالی مناطق آزاد گفت: آن چیزی که به عنوان شاخص هدفگذاری شده است، سقف یک و نیم میلیارد دلاری که صادرات به کشورهای همسایه شرقی است باید به سقف پنج میلیارد دلار برسد و این یعنی این که باید تولید را بیشتر کنیم، مشکل ترانزیت حل شود، مشکل راه آهن برطرف شود و باید ببینیم در کجاها مزیت رقابتی داریم و میشود توسعه صادرات کنیم و یک کار همزمان و چند وجهی رقم بخورد تا شاهد آن توسعه مدنظر در چابهار باشیم. وی اضافه کرد : ما به ایران آمده ایم تا با حضور خود در ایران کالاهای درجه یک چینی را با قیمت مناسب به مصرف کنندگان گرامی ایران عرضه کنیم. Th​is art ic᠎le h​as be en wri​tten ​by GSA Con tent Generat or Dem᠎oversion !

وزارت خارجه هند، روز بعد با صدور بیانیهای افتتاح فاز اول بندر چابهار را “یک فرصت طلایی برای تجارت هند، ایران و افغانستان با کشورهای آسیای مرکزی” توصیف کرد. وی با بیان این که یکی از شروط مجلس انقلابی برای دولت سیزدهم، تعیین تکلیف نیروهای شرکت در انواع وزارتخانه ها مانند وزارتخانه های نفت و نیرو بود، افزود: بسیاری از کارگران و کارمندان وزارت نیرو از جمله نیروهای طرحی و شرکتی چند ماه است که حقوق نگرفته اند و همچنین بحث اجرای بند ل تبصره ۱۲ قانون بودجه درباره تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری هم است که قرار بود طی ۳ ماه توسط وزارت کشور انجام شود اما بسیاری از شهرداری ها از جمله شهرداری اهواز انجام نشده است. جلیلیان یادآور شد: از زمان آغاز به کار ستاد فرماندهی شهرستان ری طی سه ماه گذشته شاهد کاهش ۱۲ درصدی انواع وقوع جرم، افزایش ۱۴ درصدی انواع کشفیات جرایم و افزایش ۵۰ درصدی دستگیری سارقین و مجرمان در سطح شهرستان هستیم.

اعلام پرداخت تسهیلات ۲۵ میلیونی برای خرید خودرو، این احتمال را افزایش داده که بخشی از تقاضای موجود برای خودروهای چینی به سمت بازار خودروهای داخلی باز میگردد. اکنون نیز کارشناسان معتقدند تزریق تسهیلات برای خرید خودروهای داخلی نمیتواند از جذابیت خودروهای چینی در بازار ایران بکاهد. حالا موضوع پرداخت تسهیلات ۲۵ میلیونی برای خرید خودروهای داخل مطرح شده که دستکم تاکنون صحبتش کمی به بازار بیجان خودرو جان بخشیده است. بازارگردی برای خیلی از ما حس و حال خوبی دارد. برای پاسخ به این سؤال ، بهتر است تا شرایط موجود و واقعی خودروهای چینی را در بازار ایران بررسی کنیم ، خودروهایی که امروز توانستهاند در بین مشتریان ایرانی راه پیدا کنند و چهره خود را به شدت بهبود بخشند ، ابتدا از شرکای چینی خودروسازان دولتی شروع کنیم ،شرکت دانگ فنگ بزرگترین شریک چینی ایران خودرو که به دنبال توسعه جدی محصولات خود با توجه به ساختار مشترک با محصولات پژو بود و خیر از ارائه محصولات جدید را میداد ، آمار تولید مدل اچ ۳۰ نشان از توقف تولید و شنیدهها حکایت از خداحافظی این برند از بازار ایران دارد ، ولی دیگر شریک چینی ایران خودرو ، یعنی هایما که گویا چندان حال و روز خوشی در چین هم ندارد به صورت محدود خودروهای خود را عرضه میکند و آینده همکاری آن با ایران خودرو هم در ابهام هست ، ولی در شرکت سایپا ، برلیانس که از فروش خوبی هم برخوردار بود از بازار خداحافظی نمود و چانگان هم به خاطر همکاری با خودروسازان آمریکایی بازار را ترک خواهد کرد .و عملاً سایپا با خداحافظی شرکای چینی خود مواجه میگردد ، ولی در بخش خصوصی شرکت بهمن شاهد خداحافطی هاوالی بود که به آن دل بسته بود و نیامده رقت ، برند فاو هم شواهد نشان میدهد میل چندانی ندارد و تولید آن متوقف شده ، ولی سری بزنیم به زادگاه اصلی تولید خودروهای چینی کرمان ، به نظر میرسد قدیمیترین خودروساز چینی در ایران یعنی مدیران خودرو با وفاترین چینی است و همچنان با موعد تحویل فوری خودروهای متنوع به مشتریان میدهد و با انتشار عکسهای گوناگون نشان از تست جاده مدلهای آینده دارد ، ولی در کرمان وضع گونه دیگری است ، لیفان یار قدیمی کرمان موتور خداحافطی کرده و تنها جک آن هم با مشکلات بسیار در حال کار میباشد که با توجه به اخبار این شرکت آینده روشنی ندارد، جیلی هم از همان ابتدا خداحافظی کرد و دیگر خودروساز کرمانی یعنی بی وای دی هم شاهد خداحافطی بوده که امکان تحویل خودروهای فروخته شده را هم سخت کرده است .