در این بندر می توانید کالا ها و خوراکی های زیر را به عنوان سوغات و صنایع دستی به ارمغان ببرید: وسائل زینتی (شامل زیور آلات و یا مجسمه هایی که با گوش ماهی، صدف و حلزون دریایی درست می شوند)، سوزن دوزی (یکی از معروف ترین صنایع دستی چابهار. چابهار پر است از آثار و صنایع دستی مانند سوزندوزی، سکهدوزی، زریدوزی، معرق صدف، گلیمبافی، حصیربافی، وسایل زینتی با صدف و تراش سنگهای قیمتی. با کم ترین هزینه نیز می توان تور ارزان چابهار را تجربه کرد. برای رفتن به چابهار می توان از راه تور زمینی چابهار با قطار یا اتوبوس یا از طریق خودروی شخصی اقدام کرد ولی به دلیل طولانی بودن مسیر به خصوص در خود استان سیستان و بلوچستان گزینه تور هوایی چابهار نیز انتخاب مناسبی است. این قلعه از مهمترین جاذبه های تور چابهار است. و با اجاره خانه های و سوئیت های مبله ما در سیستان و بلوچستان میزبانی و میهمان نوازی مردمان این مرز و بوم را در خاطر بسپارید. برای آشنایی با تاریخ معاصر چابهار، میتوان به موزه چابهار رفت که در ۲ طبقه، آثار به جا مانده از دوران قاجار را نمایش می دهد. غارهای بان مسیتی در چابهار، یکی از ظرفیت های گردشگری زیر زمینی در استان سیستان و بلوچستان است که در ۵ کیلومتری شمال باختری روستای تیس در دامنه کوه شهبازبند قرار دارد. This ᠎po​st h​as been written  by G SA Conte​nt᠎ Gener ator D᠎em᠎over᠎si​on​.

سوغاتی چابهار

تالاب لیپار یکی از سایتهای مهم گردشگری شهرستان چابهار و بزرگترین تالاب آب شیرین منطقه ساحلی استان سیستان و بلوچستان به شمار میرود که در ۱۵ کیلومتری شرق چابهار در مسیر جاده ساحلی چابهار – گواتر قرار گرفته است. لازم به ذکر است که چابهار با بریدگی منحصر به فرد خود، بزرگترین خلیج ایران به شمار میرود که نزدیکترین آبراه به اقیانوس هند میباشد. بندر چابهار که در استان سیستان و بلوچستان قرار دارد، به دریای آزاد، یعنی اقیانوس هند راه دارد به همین دلیل است که یکی از شهرهای مناسب برای خرید است! به بلوار امام خمینی میروید و راه کنارک را در پیش میگیرید. شاید اگر گذرتان به چابهار بیفتد، از دیدن این همه شگفتی دستپاچه شوید و ندانید کدام یک را بیشتر از بقیه باید ببینید. فراموش نکنید برای بازدید از رودخانه و دیدن این حیوان کمیاب، باید از مردم محلی کمک بگیریم زیرا این خزندگان بسیار خطرناک بوده و امکان دارد بر اساس بی تجربگی طعمه این حیوانات شویم. همچون خوردن سوغات خوشمزه و غذاهای محلی را که در فصل های بعدی معرفی کردیم را فراموش نکنید.

سفر به چابهار

بعد از ناهار به سمت درک حرکت کردیم . سالانه گردشگران زیادی از سراسر ایران و جهان به این شهر سفر میکنند تا از جاذبههای منحصربهفردش همچون کوههای مریخی مشرف به دریای عمان، تالاب صورتی لیپار با میزبانی از تمساح پوزه کوتاه گاندو، پدیده گلفشان، اسکله تیس، قلعه پرتغالیها و سواحل تماشاییاش دیدن کنند. هتل های چابهار را نمی توان جزو لوکس ترین و گران ترین هتل های کشور به شمار آورد ولی به دلیل امکانات بی نظیری مثل چشم انداز دریای عمان و پلاژهای ساحلی با استقبال زیادی از سوی مسافران چابهار مواجه شده اند. توصیه میکنیم برای آشنایی بیشتر با جاذبه های گردشگری این بندر دوست داشتنی، به مقاله جاذبه های گردشگری چابهار مراجعه کنید. با اقامت در هتل های ۳ ستاره آذین و ونوس و هتل ۲ ستاره سپیده، با دسترسی خوب و امکانات مناسب، هزینه کمتری میپردازید. کشورهای توسعهیافته و درحالتوسعه استفاده های گستردهای در زمینه گردشگری، استحصال انرژی، حمل ونقل ارزان و شیلات از دریا و سواحل دارند. تورهای گردشگری، معمولا برای تماشای کوه های مینیاتوری و این تالاب، تورهای یک روزه را ترتیب می دهند. به این ترتیب که ابتدا با مراجعه به سامانه فروش آنلاین بلیط هواپیما سیمرغ ۲۴ و انتخاب مبدا و مقصد و تاریخ مورد نظر خود، مجموعه ای کامل از بلیط هواپیما تهران چابهار برای شما نمایش داده خواهد شد.

با توجه به جایگاه جغرافیایی چابهار و سبک زندگی مردم چابهار بیشتر غذاها دریایی و حتما خرما در آنها قرار میگیرد. توجه داشته باشید که بسیاری از مقصدهای گردشگری استان را میتوانید از طریق هشتگ گردی در اینستاگرام از دید لنز دوربین گردشگران و اهالی استان سیستان و بلوچستان، شاهد باشید. حاصل دست رنج زنان بلوچ روستای کلپورگان، انواع ظروف سفالی کاربردی و تزیینی است که مورد توجه مسافران قرار میگیرد. فراهم کردن زیرساختهای تولید در نزدیکترین نقطه به دریا و اقیانوس، هر سرمایهگذار داخلی و خارجی را برای ورود به منطقه آزاد چابهار ترغیب کرده است و نیک میدانیم که «آب» یکی از مهمترین نیازهای صنایع بزرگی همچون فولاد به شمار میرود و همین الان طرح «فولاد مکُران» در زمینی به گستره ۳۰۰ هکتار در دست احداث است که کارخانههایی همچون تولید آهن اسفنجی، گندله سازی، فولادسازی و نوردسازی برای آن پیشبینی شده است. بر اساس یک باور قدیمی در بومیان منطقه، وجود تمساح در برکهها باعث برکت و وسعت روزی مردم منطقه میشود. رودخانه باهوکلات در گرمای جنوب شرقی ایران باعث آبادانی روستای آن شده است.