وی در ادامه بیان داشت، هزینه و زمان حمل کالا از بنادر هند به روسیه از طریق چابهار در مقایسه با مسیر های متعارف به حدود یک سوم کاهش می یابد. این کوهها که به دلیل شباهتشان به ناهمواری سیارات دیگر، به کوههای مریخی مشهور شدهاند به دلیل ساختار رسوبی و فرسایشی که در گذر زمان یافتهاند به این شکل درآمدهاند. با توجه به نوع پارچه و لباس موردنظر شما، سوزندوزی مناسب بر روی آن انجام میشود و میتوانید شکل یا طرح دلخواه خود را در این منطقه بر روی لباسهای خود درج کنید. علاوه بر بندر چابهار که کشتی های اقیانوس پیما می توانند در آن پهلوگیری می کنند، فردگاه چابهار میزبان پروازهای مختلفی است که از سرتاسر ایران به این شهر می روند. شهر چابهار، یکی از شهر های بندری در جنوب کشور ایران و یکی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان می باشد که در نزدیکی دریای مکران و اقیانوس هند واقع شده است و اسکله واقع در آن این امکان را دارد تا کشتی های اقیانوس پیما بتوانند در آن پهلوگیری نمایند.

نظر خود را در این مورد با ما در میان بگذارید.

منطقه چابهار از جمله مناطقی است که هنوز زندگی چادرنشینی در آن دیده میشود؛ به همین دلیل است که چادربافی به عنوان یکی از ارزشمندترین صنایع دستی این استان است. در این بازار بیشتر صنایع دستی که حاصل هنر زنان سیستان و بلوچستان است به فروش میرسد. سیستان شامل زابل و هامون و هیرمند و نیمروز و زهک است که البته بخش بزرگ سیستان قدیم در افغانستان بوده که هماکنون جز خاک افغانستان میباشد. زیباترین بخش این بندر یک صخره بلند در کنار ساحلِ که منظره بسیار زیبایی رو میسازه. و اما مهم ترین بخش بازدید از این منطقه که توی ذهنم مونده، مردم هستند. مردم نواحی زاهدان، خاش و سیستان، به زبان «بلوچی شمالی یا سرحدی» صحبت میکنند و در ایرانشهر، سراوان، سرباز و چابهار به زبان «بلوچی جنوبی». دلفین هایی که در گروه ها و دسته ها کنار قایق شنا می کنند. اما یکی دیگه از جاذبه های این خلیج، دلفین ها هستند. نظر خود را در این مورد با ما در میان بگذارید. کوه گِل افشان: مجموعه ای با چند تپه مرتفع که از طریق چاله های موجود در آن گِل هایی خارج شده و به اطراف پراکنده می گردد. یک بندر ماهیگیری کوچک که جدیدا بخاطر منظره فوق العاده ای که داره مورد توجه توریست ها و مردم قرار گرفته.

​Conte᠎nt was generat ed with G SA​ C​on tent Generat​or  D​emov ersion​.

هرکدوم از این مسیرها رو برای ما ۴۵ تومن حساب کرد.

ماهیگیری شغل بسیاری از مردم چابهار است. مقالهٔ اصلی: زبان بلوچی زبان بلوچی از زبانهای ایرانی شمالباختری است و با زبانهای تاتی، کردی، گیلکی و تالشی نزدیکی زیادی دارد. مجموعه غارهای بان مسیتی از دیگر دیدنی های چابهار به شمار میرود که ۵ کیلومتر با روستای تیس فاصله دارند.بلوچها به مرد صالح و خداپرست بان میگویند معنای مسیتی نیز در زبان آنها پرستشگاه و معبد است. اگر به دنبال سفر در مطلوبترین آب و هوای این بندر هستید پیشنهاد ما برای شما از اوایل آبان تا اواسط فروردین است. هرکدوم از این مسیرها رو برای ما ۴۵ تومن حساب کرد. برای خرید بلیط ارزان قیمت هواپیما پیشنهاد می شود به دنبال بلیط لحظه آخری باشید. اگر می خواهید از بازارهای سنتی خرید کنید، باید این نکته را بدانید که می توانید از این بازار، پارچه های زری دوزی شده و یا لباس ها و زینت آلات سکه دوزی شده را بخرید. رسپینا ۲۴ با ارائه خدمات مختلف در حوزه گردشگری ، دایره انتخاب را برای مسافران بزرگ تر کرده است. کنارک دارای یک اسکله سنگی است که بر خلاف بقیه اسکلههایی که در سمت شرقی چابهار مانند بریس یا پسابندر دیدیم، از ساحل فاصله بیشتری دارد و ۳.۵ کیلومتر در دریا پیشروی کرده است.

بازار برکت چابهار

بندر چابهار به دلیل دسترسی آسان به کشورهای محصور در خشکی مثل افغانستان، ترکمنستان، ازبکستان، قرقیزستان، تاجیکستان و قزاقستان اهمیت سوق الجیشی دارد. تالاب لیپار یکی از جاذبههای خاص طبیعت ایران است و یکی از پنج تالاب صورتی در دنیاست که به دلیل وجود باکتریها و پلانکتونهای گیاهی به رنگ شیر- توتفرنگی درآمده و جزو شورترین آبگیرهای جهان است. دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور همچنین از روند احداث ورزشگاه چهار هزار نفری کریکت و ساختمان مرکزی منطقه آزاد و همچنین واحد تولیدی نایلون و نایلکس «سپیدپلاست» و همچنین مجتمع تجاری، طرح آمادهسازی زمینهای منطقه آزاد چابهار در نقطه صفر مرزی ریمدان دشتیاری، یک واحد پتروشیمی در مجتمع نگین مکران و چند طرح عمرانی و زیرساختی دیدن کرد که جزئیات تمامی این برنامهها در پرونده خبری ایرنا ثبت شده است اما در این مجال به صورت چکیده به آنها اشاره میکنیم. این حس همیشه توی نقاط مرزی بهم دست میده. یکی از بهترین حس هاییه که تا حالا تجربه کردم. وقتی خاک یه کشور دیگه رو میبینی و میدونی دو سه کیلومتر دیگه یه کشور دیگه است حس عجیبی به آدم دست میده. چون خودم این منطقه رو ندیدم زیاد نمیتونم توصیفش کنم. Po st has be᠎en c᠎re ated by G᠎SA Con te nt Generator DE​MO.