این یکی از خوبیها و مزیتهای آن نسبت به دیگر شهرهای جنوبی است؛ ولی اواخر پاییز، زمستان و اوایل بهار بهترین زمان برای سفر به استان سیستان و بلوچستان و بندر چابهار است. با توجه به اینکه این رستوران یکی از پرطرفدارترین رستورانهای چابهار است، سرویس دهی گاهی اوقات با تاخیر همراه است اما صبور باشید، طعم بینظیر غذا و محیط زیبایش در اینجا دلخوریتان را از یاد میبرد. آدرس بازارهای چابهار را نیز در اینجا مییابید. ادویه های چابهار و زاهدان نیز معروف است و عطر و طعم خاصی به غذا می دهد. این کوهها که تخمین زده میشود حدود ۵ میلیون سال عمر داشته باشند و به نوعی ادامه رشته کوههای زاگرس به شمار میآیند، از پنج متر تا بیش از صد متر ارتفاع دارند. حال برای آشنایی بیشتر با این منطقه سفری کوتاه به آن داشته باشیم تا بتوانیم بخشی از زیبایی های این منطقه را معرفی کنیم. در غذاهای چابهار مانند هر شهر دیگر نزدیک به آبها، ماهی نقش ویژهای دارد.  This con​tent w as generated by G​SA​ Con te nt G​en᠎er ator  DE MO!

مجتمع تیس چابهار

اقامتگاه شجره فاصله نزدیکی با بسیاری از جاذبههای گردشگری چابهار دارد و شما به راحتی به آنها دسترسی خواهید داشت. در صورت استفاده تاجیکستان از این بندر به عنوان راهی جایگزین، نقل و انتقالات بار این کشور به بازارهای خارجی افزایش مییابد اما زمان عملی شدن آن مشخص نیست. این منطقه ۴۵۶ هزار هکتار وسعت دارد که بیشتر آن در چابهار و بخشی در شهرستان سرباز واقع شده است. مسجد جامع دزک در نزدیکی روستای سراوان قرار دارد که با توجه به شیوه ساخت و شبستانهای ستون دار، محل قرارگیری آن احتمال میدهند در دوره صفویه بنا شده است. معماری این مسجد شما را به یاد معماری پاکستان و هند میاندازد. حضور هر کدام از این آثار در خانه شما میتوانید صفای خلیج را به خانهتان بکشاند. کرایی یکی از غذاهای محلی و اصیل است که طعم بسیار خوبی دارد و این غذا را میتوان به سلیقه افراد با گوشت یا مرغ تهیه کرد. کبابهای رستوران تهرانی حسابی معروفند و با اینکه نسبت به بقیه رستورانها قیمت بالاتری دارد اما طعمی متفاوت از کباب را به شما ارائه میدهند. برای دسترسی به آن کافی است به میدان ۲۲ بهمن در نزدیکی تفرجگاه ساحلی دریای کوچک مراجعه نمایید.  Th​is article has been gen᠎erated with GSA C᠎on᠎tent G en​erat or Demov᠎ersi᠎on᠎.

حتماً به رستوران خلیج هم اشارهای میکند.

منظره بینظیر آن گردشگران زیادی را به این هتل زیبا در بندر آزاد چابهار جذب میکند. این چاه در ارتفاعات شرقی غریی تیس کوپان قرار دارد که در کوه تراشیده شدهاست و به شکل مربع در اندازههای ۵/۱ در ۵/۱ متر احداث شدهاست. رستوران مُکران با همه رستورانهای چابهار فرق دارد. به طور معمول در این رستوران موسیقی پخش میشود ولی اگر خوششانس باشید بعضی شبها با اجرای موسیقی زنده، حال و هوایتان هم عوض میشود. مجموعه غارهای بان مسیتی از دیگر دیدنی های چابهار به شمار میرود که ۵ کیلومتر با روستای تیس فاصله دارند.بلوچها به مرد صالح و خداپرست بان میگویند معنای مسیتی نیز در زبان آنها پرستشگاه و معبد است. این درخت که به آن درخت انجیر معابد، لور و انجیر هندی نیز میگویند بسیار خاص است، چرا که ساقههای آن به پایین سرازیر شده و در زمین ریشه میکند. حتماً به رستوران خلیج هم اشارهای میکند. برایتان جالب است که بدانید بیشتر افراد محلی به خاطر غذاهای اصیلش که با ادویههای خاص درست میشود، به سراغ این رستوران میروند.

انجیر معابد چابهار دارای برگ های پهن و شاخه هایی رو به پایین است که در لابلای شن ها ریشه می دواند. در بندر کنارک بازار قدیمی رو به ساحلی وجود دارد که محلی ها به آن لته بازار می گویند. تخلان لذیذ و خوشمزه است و به دل می نشیند، یکی از غذاهای محبوب جنوب کشور و به خصوص شهر چابهار است که پیشنهاد می کنیم در سفر چابهار با فارا گشت، مزه و طعم آن را تجربه کنی. این مراکز خرید به همدیگر نزدیک هستند و می توان با زیر و رو کردن آن ها، به مناسب ترین قیمت، کالاهایی ضروری مثل لوازم خانگی، ظرف و ظروف و کریستال، به خصوص برای زوج های جوان تهیه کرد. ویلز معتقد است این بندر میتواند راهی برای تجارت میلیون دلاری افغانستان باشد که همزمان با پایان وابستگی این کشور به بندر کراچی پاکستان است. در این میان پوشاک، از جمله کیف و کفش، رونق بیشتری دارد. چابهار در سایهی تمام محرومیتها زیباییهای بیشماری دارد. تهیهی این شیرینی سنتی و بومی، برای پذیرایی از مهمانان در مناطق مختلف استان رواج دارد. چابهار مانند هر شهر دیگری به تناسب مسافرانش، محلهایی برای اقامت دارد.