قلعه پرتغالی ها، آرامگاه سید غلامرسول، ساختمان قدیم فرمانداری(موزه محلی)، حسینیه آل رسول، ساختمان های قدیمی گمرک، پست و روستای تیس از جمله آثار تاریخی شهرستان چابهار به شمار می روند. هنتنگ از ردیف سوم صندلی بهره میبرد که در بین هموطنانش کمنظیر است. پارک سنگی لیپار در ساحل مکران که محل پهلو گرفتن لنجها و کشتیهای زیادی است واقع شده. در آخر پیشنهاد می کنم از سایر دیدنی ها و تفریحات شهر چابهار غافل نشوید، دیدنیهایی چون قلعه پرتغالیها، غارهای باستانی، قبرستان جنها و ساحل زیبای روستای تیس از بهترین جاذبههای گردشگری چابهار هستند. این خودرو به دلیل نامشخص بودن بازده و عملکرد فنی، کیفیت ساخت و دوام فنی همچنین شرایط خدمات پس از فروش خودرویی است که ریسک خرید آن بسیار بالا بهنظر میرسد. در چنین شرایطی پرداخت مبلغی نزدیک به ۴۰۰ میلیون برای نسخه صفر این خودرو معقول و منطقی بهنظر نمیرسد. پرداخت نزدیک به ۷۰۰ میلیون برای یک کراساور کند و کرخت، با طراحی معمولی و استهلاک و هزینه نگهداری نامشخص، ممکن است کمی غیرمنطقی و توجیهناپذیر باشد. در کنار بیسو T5، باید به بیسو T3 نیز اشاره کنیم که یک کراس اوور جمع و جور شهری با پیشرانه ۱.۳ لیتری توربوشارژ و توان حداکثری ۱۳۳ اسب بخار و ۱۸۵ نیوتن متر است.

این خودرو با سقف قدرت ۱۵۶ اسب بخار و گشتاور ۲۱۰ نیوتنمتر قادر است به سرعت ۱۸۰ کیلومتر در ساعت و شتاب صفر تا صد ۹.۲ ثانیه دست یابد. این خودرو با موتور ۱.۵ لیتری ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ خود توان تولید ۱۰۲ اسب بخار قدرت و ۱۴۱ نیوتنمتر گشتاور دارد. اما بعد از خریداری LDV توسط سایک موتور، تولید ون مکسوس در سپتامبر سال ۲۰۱۱ تحت مالکیت این شرکت چینی با نام مکسوس V80 در چین از سر گرفته شد چراکه سایک موتور، مکسوس را بهعنوان یک برند مجزا تأسیس نمود. بازار نخل یکی از قشنگ ترین بازارهایی است که در طول چند سال اخیر در درگهان تاسیس شده است. وی افزود: حادثه تلخ و ناگوار ریزش دیواره خاکی در «روستای بنو اسحاق بازار» از توابع بخش پیر سهراب چابهار که در هنگام بازی کودکان منجر به درگذشت چهار کودک دانش آموز این نوگلان فقید و مصدومیت تعدادی کودک دانش آموز دیگر شد، موجب تأثر شدید و اندوه فراوان بود. این خودرو دو ایربگ راننده و سرنشین، سنسور عقب، سیستمهای ABS و EBD، فرمان هیدرولیکی، سیستم صوتی با ۴ خروجی صدا، آینه جانبی برقی و یک نمایشگر کوچک ۴.۵ اینچی اطلاعات را در بخش خدمات و تجهیزات ارائه میکند.

امکانات رفاهی و تجهیزات ایمنی که در تیپ فلگشیپ یعنی نسخه فول آپشن این خودرو شاهد هستیم شامل سنسور باران، اتولایت، ایربگ پردهای، سنسور باران، سقف پانوراما، آینه جانبی برقی و تنظیمات برقی صندلی جلو، سنسورهای باد و نقطه کور و تغییر لاین، دوربین ۳۶۰ درجه، صفحه اطلاعات دیجیتالی، گرمکن صندلی جلو و صندوق هوشمند میشود. اما این خودروی ناشناخته اطلاعات قابل قبولی در خصوص شرایط ایمنی خود در اختیار کارشناسان نمیگذارد. حتی C-NCAP چین نیز در این خصوص فعالیتی نداشته، بنابراین در مورد ایمنی X5 چینی نمیتوان نظر دقیقی داد. این خودرو در چین با نام زوتی T600 کوپا شناخته میشود. او در حالی که نمونه هایی از فرش های چینی را باز می کند تا نامرغوب بودن آن را در قیاس با فرش کشور ما نشان دهد ادامه می دهد : یکی از دلایل از دست رفتن بازار خارجی ما تولید فرش هایی با اسم مشهورترین مارکهای ایرانی است که توسط تولیدکنندگان بیگانه جعل شده و روانه بازار دنیا می شود او ادامه می دهد کشور چین یک شهر صنعتی با نام کاشان دایر کرده است و عمده فعالیت این شهر فرش بافی است که با نام فرش قطبی (یکی از مارکهای معروف کاشان ) تولیدات خود را به فروش می رساند.

یکی از قشنگ ترین بازارهای قشم را با نام بازار نخل میشناسند. احتمالاُ این مقابر متعلق به اعضای یک خانواده هستند که در یک حادثه از بین رفتهاند چنین مقابری به صورت خانوادگی و دسته جمعی در قبرستانهای کارتار در لبنان دیده شدهاست. بهترین زمان برای سفر به چابهار فصل زمستان و اوایل فصل بهار است، شهری که به دلیل قرار گرفتن کنار دریای عمان آب و هوای مطبوعی دارد، اما جدا از توریستی بودن خرید یکی از انگیزه های سفر به این شهر مرزی است، چابهار یکی از مناطق آزاد تجاری-صنعتی است و از قدیم الایام به داشتن اجناس ارزان قیمت معروف بوده است، ما در اینجا بازارهای چابهار را به شما معرفی می کنیم تا در سفر به این شهر اقیانوسی راهنمای خریدتان باشد. با داشتن موتوری ۱۵۰۰سیسی توربوی ۱۴۰ اسبی، محصولی است قابل اعتنا که علاوه بر حضور بسیار موفق در بازار چین، توانسته در استرالیا، کشورهای حوزه خلیج فارس و آمریکای جنوبی هم خوش بدرخشد. یک بازار قدیمی و تعدادی پاساژ هم در بافت شهر وجود دارد که بسیار شبیه بازارهای سنتی سایر شهرهاست و در آنها صنایع دستی مثل سوزن دوزی و لوازم مورد نیاز آن، پارچههای مناسب برای لباسهای هندی و پاکستانی، کاموای کیلویی و اقلامی نظیر اینها عرضه میشود.  This was creat ed by GSA᠎ Con᠎tent ᠎Ge nerator  DEMO.