کرایی محبوب ترین غذا در این رستوران است که با ادویه های خاص سنتی چابهار عطر و طعمی متفاوت به خود می گیرد. لباسهای سنتی و هنرهایی مثل آینه کاری و مینیاتور را هم میتوانید در بازار قزوین پیدا کنید. دکه بازار معدنِ پارچه ها و لباس های سنتی بلوچی و سوزن دوزی شده است. آثاری از برج ها در ضلع شمالی و جنوبی به چشم می آید. غلام رسول به شاد کردن مردم اهمیت زیادی می داده و شیوه زندگی وی مورد توجه مردم قرار گرفته است. بسیاری از طبیعت گردان و علاقمندان به بومگردی برای درک هر چه بیشتر زندگی بومی سفر با اتوبوس را انتخاب می کنند. شاید با توجه به هزینه کردن برای بنزین، سفر با اتوبوس به صرفه تر باشد ولی عده ای سفر با خودروی شخصی را خصوصی تر و و راحت تر از اتوبوس می دانند. اگر چنین تصمیمی دارید بهتر است از قبل، بلیط اتوبوس را هم خریداری کرده و از ساعت حرکت آن مطمئن شوید. به فروش میرسد. غذاهای خیابانی دلچسبی مثل پکورا، سمبوسه و شیرچای را هم میتوانید در این بازار نوش جان کنید. Conte᠎nt w​as created ​by G SA Con​tent Gen erator  DEMO .

برای سفر به این شهر همیشه بهار میتوانید از طریق هواپیما، اتوبوس، ماشین شخصی یا قطار اقدام نمایید. حسینی کیا افزود: «بر این اساس نمایندگان به دنبال راهکاری می گشتند تا از یک طرف رقابت مناسبی در بازار خودرو شکل بگیرد و از این طریق سطح کیفی و ایمنی خودروهای داخلی افزایش یابد، ضمن اینکه توازن لازم در عرضه و تقاضا در بازار خودرو ایجاد شود. گورستان روستای تیس به قبرستان اجنه یا جن سنط به زبان محلی معروف شده است ولی جالب است که مردگان مردم روستا نیز در آنجا به خاک سپرده می شوند. و متاسفانه وقتیکه این ۷ کودکان بازی بودند، دیواره گودال ریزش کرد و هفت کودک زیر آوار خاک مدفون شدند». غار اول که طبیعی است به صورت نیم دایره است و با تراشیدن دیواره کوه توسعه یافته است. در طبقه اول مجتمع تجاری صالح یار میتوانید انواع لوازم خانگی، لوازم آرایشی و بهداشتی و پتو را بیابید.

اگر قصد دارید سفری به انتهای اعماق دریای عمان بزنید، به مدرسهی غواصی چابهار بروید که علاوه بر امکانات تفریحی و رفاهی، میتوانید غواصی را به صورت تخصصی یاد بگیرید. رییس هیات مدیره فولاد مکُران در این دیدار با بیان اینکه اگر همه دستگاهها همکاری کنند فولاد مکُران تا اواخر سال آینده به بهرهبرداری میرسد گفت: این طرح حدود ۴۵۰ نفر را مشغول به کار خواهد کرد. در ضمن یادتان باشد جلوی رستوران به راحتی نمی توان جای پارک پیدا کرد. این کوههای جذاب در نوع خود منحصر به فردند و با شکل و شمایل خاصی که دارند، شاید در هیچ جای دیگر مانند آنها ندیده باشید. وی ادامه داد: تبدیل وضعیت نیروهای ایثارگر است که علی رغم تأکید در قانون بودجه اجرایی نشده است.عضو هیأت رئیسه مجلس در پایان در تذکر دیگری گفت: قیمت گاز تحویلی به کارخانه های آجرسازی از دیگر موضوعاتی است که متأسفانه در سال جاری با بی دقتی انجام گرفته، برای این موضوع ۱۰ درصد قیمت پتروشیمی در نظر گرفتیم اما به آن توجهی نشده در حالی که بسیاری از کارگران در تامین معیشت خود دچار مشکل هستند از دولت نیز می خواهیم در خصوص قیمت برق تجدیدنظر صورت بگیرد.

به آن سری نزند.

از غذاهای پر طرفدار رستوران مکران غذاهای دریایی آن به خصوص ماهی کنجدی است که با صید روز طبخ می شود. رستوران مکران چهار نوع سرویس متفاوت را ارائه می کند. یکی از دلخوشی های سفر به چابهار شکم گردی و امتحان کردن غذاهای متفاوت و جدید است. در سفر به چابهار، حتما سری به این بازار بزنید و طعم متفاوت ماهی های این شهرستان را امتحان کنید. این بازار به بخش تجاری منطقه کیش حال و هوای دیگری داده است و هیچ گردشگری نیست که آن را نشناسد و در چابهار به آن سری نزند. آن هم تراشیدن صخره ای به این بزرگی که با امکانات امروزی نیز تراشیدن آنها آسان نیست. گشتن در بازار ماهی، هم آشنایی با شغلِ بخش زیادی از مردم بومی است، هم نوعی تور غذا و شکم گردی محسوب می شود. با این حال تجربه سفر جاده ای هم برای گردشگران، خاص و منحصر به فرد خواهد بود.