کوههای مریخی چابهار را نه طبیعت سرسبز و نه قلههای برفی دیدنی کردهاند، بلکه تنها بهسبب شکل ویژهشان متمایز شدهاند. این کوهها بهسبب وضعیت خود، در دسته مناطق بدبوم یا بدلند قرار میگیرند. به گزارش قدس آنلاین، طی چند ده سال گذشته هند بارها از پاکستان خواسته تا شرایط را برای حمل و نقل زمینی و دسترسی این کشور به ایران و دیگر کشورها فراهم کند و در عوض از محل این ترانزیت میلیونها دلار سود ببرد اما پاکستان هیچ وقت با این مسأله موافقت نکرده است. محمدحسین فرهنگی در این خصوص توضیح داد: «من موافق طرح آزادسازی واردات خودرو هستند اما نباید تولید داخل را نیز رها کرد. اما در صورتی که علاقه مند باشید و مهارت های زبان چینی خود را تقویت و ارتقا دهید. شاید باورتان نشود اما این معابد در ایران قرار دارند، در شهر چابهار، در کنار غارهای سهگانهای به همین نام. اگر تصمیم دارید که برای سفر به چابهار یا هر شهر دیگری برنامهریزی کنید میتوانید برای اجاره اقامتگاه به صورت آنلاین به سایت پینورست سر بزنید. ​Th​is  po st h as  been creat ed ᠎by GSA C᠎ontent Ge nerator ᠎DEMO​!

وقتی در بازار مادربزرگهای چابهار قدم میزنید، بهخوبی میتوانید فرهنگ بلوچ را حس کنید. در میان دو کوه که فاصله چندانی با هم ندارند، آببندی ایجاد شده که آبهای سرگردان اطراف را در خود جمع کرده است. گاندوها در دو رودخانه این منطقه یعنی کاجو و سرباز زندگی میکنند. آذرخش حافظی گفته است: «این افراد سالها پول خود را جمع کردهاند، تا زمانی که به افغانستان برمیگردند در آنجا برای خود خانهای بخرند و زندگی جدیدی برای خود ایجاد کنند. البته اگر مشتریان چینی به دنبال کراس اوور هفت نفره ای از این نشان باشند باید تیگو ۸ یا تیگو ۸ پلاس را انتخاب کنند. از آن جایی که چابهار یکی از شهرهای جنوبی در استان سیستان و بلوچستان است و در نزدیکی کرانه دریای مکران و اقیانوس هند قرار گرفته است، از این رو بهشتی است برای کسانی که می خواهند زیاد و یا به صورت عمده خرید کنند. در ساحل بریس علاوه بر فواره های موج فشان خزه هایی نیز بین آب و کرانه دریا شکل گرفته و انواع ماهی های دریای آزاد به آنجا رفت و آمد می کنند.

و در کنار آبهای دریای عمان قرار دارد.

مردم چابهار از تمام مواد دم دستشان به زیباترین شکل استفاده کردهاند و حتی از الیاف درخت خرما هم وسایلی خلق کردهاند که مسافران با آب و تاب آنها را برای یادگاری میخرند. شیارهای ریز و یکدستی روی کوهها، سبب شدهاند تا نام مینیاتوری به خود بگیرند و جلوهای به واقع فرازمینی داشته باشند.عکس از گوگلمپ (عکاس: کوروش نوزاد تهرانی)عمر این کوهها را بالغ بر پنج میلیون سال برآورد کردهاند. همچنین هر روز از ساعت حدودا ۹ صبح تا غروب، بازارچهای روباز در این مکان برپا میشود که فروشندگان آن را مردم محلی تشکیل میدهند. علاوه بر این، در منطقه پنبههای وحشی میروید که مردم منطقه از آن تشک و بالشت تهیه میکنند. کنار تالاب نیز، دشتار قرار دارد که اهالی منطقه به آن عروس نیز میگویند. لازم است بدانید که هزینه بنزین در چابهار با توجه به دور بودن بعضی از جاذبه ها، به نسبت سایر شهرهای ایران گرانتر میباشد. منطقهٔ آزاد چابهار با مساحت ۱۴ هزار هکتار در منتهیالیه جنوبشرقی ایران در ۲۵ درجه و ۲۰ دقیقه عرض شمالی و ۶۰ درجه و ۲۷ دقیقه طول شرقی در شرق خلیج چابهار و در کنار آبهای دریای عمان قرار دارد. نمایشگاه منطقه آزاد تجاری چابهار در منتهیالیه جنوب شرقی ایران در ۲۵ درجه و ۱۹دقیقه۲۱ ثانیه عرض شمالی و ۶۰ درجه و ۳۷دقیقه و ۴۹ ثانیه طول شرقی در شرق خلیج چابهار و در کنار آبهای دریای عمان قرار دارد.

این جاده یکی از جذابترین جادههای ایران است که در طول آن میتوانید علاوه بر کوههای مریخی، دریاچه لیپار و دریای عمان را هم تماشا کنید. به جرات میتوان گفت کوههای مریخی چابهار یکی از مواهب طبیعی منحصربهفرد ایران است و مشابه آن را در کمتر جایی از دنیا میتوان پیدا کرد، مگر در سیارهای دیگر همچون مریخ! حداقل رطوبت نسبى ۶۰ درصدومتوسط رطوبت نسبى ۷۰درصد گزارش شده است.متوسط بازندگى سالانه کمتر از ۲۰۰ میلى متر درسال است که ۶۴درصد آن در زمستان مى بارد. رویش گونههای بلوط و گزنه در آب صحنه فوقالعاده زیبایی را خلق کرده است که نمونه آن در ایران کمتر دیده میشود. همچنین حرا دارای ریشههای هوایی به نام ریشههای تنفسی است و در سطح این ریشهها عدسکهای فراوانی وجود دارد که کار تنفس و تبادلات گازی گیاه را میسر میکنند.. در مرکز خرید پردیس که یکی از بهترین و ارزانترین مراکز خرید چابهار محسوب میشود کفش، لوازم شخصی، لوازمخانگی و عینک به فروش میرسد. سایر موارد مثل بازدید از جاذبه های چابهار و تفریحات چابهار، هزینه چندان زیادی به دوشتان نخواهد گذاشت مگر اینکه قصد خرید زیاد داشته باشید.