از غذاهای معروف چابهار می توان به پلوزعفرانی، تنورچه، بت ماش، تخلان، تباهگ، تیموش و دوتینی، دوغ پا و شیرینی چنگال اشاره نمود. یکی از خوشمزه ترین سوغاتی هایی که می توانید در سفر به چابهار تهیه کنید، شیرینی لندو است. سفر به چابهار با اتوبوس نسبت به سفر با هواپیما بسیار کمهزینهتر و نسبت به سفر با قطار بسیار کوتاهتر است. نتایج پژوهش نشان می دهد، که عامل ایجاد و گسترش پدیده اسکان غیررسمی در محدوده کمب چابهار، جاذبه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، وجود منطقه آزاد تجاری، همسایگی با پاکستان و سایر عوامل مرتبط می باشد، دلایل اقتصادی اولویت بیشتری نسبت به دلایل دیگر داشته است. اما در بخشی از سفر به چابهار، رئیس جمهوری در شورای اداری چابهار شرکت کرد که در آن مسئولانی همچون استاندار سیستان و بلوچستان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار، نماینده مردم در مجلس، وزرای کشور، نفت، صنعت معدن و تجارت، راه و شهرسازی، اقتصاد، نماینده ولی فقیه در استان و فرماندهان نظامی و انتظامی حضور داشتند. پس با خیال راحت نیز می توانید در این فصل سفر کنید. در این میان چابهار با برخورداری از طبیعتی بکر و شگفتانگیز، شما را به تماشای عجیبترین پدیدههای طبیعی دعوت میکند.

منطقه آزاد چابهار

This data was creat​ed ᠎with G SA C on te​nt G᠎en᠎er ator DEMO!

در این تورها ممکن است علاوه بر صبحانه (که همراه با اقامت رزرو میشود)، وعدههای غذایی دیگری نیز به عهده آژانس برگزار کننده باشد و هزینه آن هنگام ثبتنام در قالب هزینه تور از شما دریافت شود.در سفر به چابهار از کجا دیدن کنیم؟ توجه داشته باشید که شما هزینه پرواز را باید نقداً پرداخت نمایید و برای پرداخت اقساط تور چابهار ، چک شخص مسافر یا همراه مسافر مهمترین فاکتور برای خرید تور چابهار اقساطی میباشد . اجناسی مثل پتو، ظرف و ظروف، پارچه، چای، نسکافه ، شکلات و عطر را می توانید با راحتی از چابهار خرید کنید و در عوض، در هنگام خرید اجناسی همچون لباس و یا هر نوع البسه ای، دقت را باید چاشنی کار خودتان قرار دهید. دریاچه لیپار با رنگ صورتی افسونگرش، جنگلهای حرا در خلیج گواترکه تا نیمه در آب ایستادهاند، درخت انجیر معابد، تپه گِلفشان و کوههای مینیاتوری یا مریخی برجستهترین چشماندازهای طبیعی و جاذبه های گردشگری چابهار هستند که منحصر به فردترین چشماندازهای جاذبههای طبیعی ایران نیز به شمار میروند و به اندازهای عجیب و تحسین برانگیز هستند، گویی به سیارهای دیگر تعلق دارند و ژول ورن، معروفترین نویسنده داستانهای علمی- تخیلی با الهام از چشماندازهای گردشگری چابهار به خلق شاهکارهای ادبیاش پرداخته است.

خرید مستقیم از چابهار

بقایای شهر سوخته که روزگاری پر رونقترین و متمدنترین شهر دنیای باستان به شمار میرفت، گرچه در فاصلهای چند صد کیلومتری بندر چابهار قرار دارد، گل سرسبد گردشگری تاریخی جنوب شرق ایران به شمار میرود و اغلب در برنامه سفر گردشگرانی که به چابهار سفر میکنند و به تاریخ و تمدن علاقه دارند، قرار میگیرد. چابهار، دورترین نقطه ایران از پایتخت و تنها بندر اقیانوسی این کشور به شمار میرود و به دلیل آب و هوای منحصر به فرد، بازارهای آزاد و همچنین جاذبههای طبیعی بینظیرش یکی از جذابترین مقاصد سفر محسوب میشود. تمساح پوزه کوتاه ایرانی هیجان انگیزترین جاذبه گردشگری چابهار به شمار میرود و میتواند آدرنالین زیادی برایتان به ارمغان بیاورد. اگر به دنبال جایی شیک برای خرید میگردید، مجتمع تیس میتواند انتخاب خوبی باشد. گفت که دستور صریح جنابعالی در رفع موانع اجرایی آن میتواند نقش چابهار در دیپلماسی اقتصادی منطقه را تقویت کند. گرچه چابهار از جاذبههای گردشگری منحصر به فردی برخوردار است، با این حال نقش بازرگانی پر رنگتری دارد. این کارخانه در استان قزوین با مساحتی بالغ بر ۱۶ هزار متر در حال فعالیت میباشد و سبد محصولات متنوعی را دارد. بین دشت کهیر و تنگ و در ۲۰ کیلومتری روستای کهیر در مسیر جاده تنگ- گالک سه تپه کوچک گل افشان به ارتفاع ۲۰- ۱۰ متر وجود دارد که دوتای آنها از چندین سال قبل غیرفعال شده اند و سومی شکل یک آتشفشان در حال حاضر فعال است و از دهانه آن گل سرد طوسی رنگی می جوشد.

وی با اعلام اینکه فرودگاه بین المللی چابهار یک پازل از شهر لجستیک چابهار است و ویژگی متمایز چابهار با سایر شهر های لجستیکی و رقبای منطقه ای این است که چهار ابزار حمل و نقل را در یک نقطه همزمان در اختیار دارد و این پروژه با چهار کیلومتر باند چابهار را به تمام دنیا متصل می کند. امروزه مناطق آزاد به عنوان پدیده ای فراگیر و ابزاری برای تحقق راهبرد های توسعه موردتوجه قرارگرفته اند. ایسنا/سیستان و بلوچستان رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده چابهار گفت: شهر چابهار و منطقه آزاد دریچه ورود به دریای عمان است. هدف از ایجاد این گونه مناطق، فراهم کردن شرایط مناسب برای افزایش تولید، ایجاد اشتغال و رشد رفاه اقتصادی مناطق و روستا های پیراشهری می باشد. در ادامه نیز یافته های حاصل از تعیین وزن شاخص ها با استفاده از روش نرم افزار Expert choice نشان داد، شاخص های اشتغال و درآمد با وزن به دست آمده ۲۲۶/۰، بالاترین رتبه و شاخص خدمات با وزن به دست آمده ۰۵۳/۰، پایین ترین رتبه را در توسعه اقتصادی و کالبدی روستا های پیراشهری داشته باشند.