صبح روز دوم سفر شروع شده، بعد از خوردن صبحانه در هتل می توانید حرکت خود را شروع کنید. میبد جاهای دیدنی و تاریخی زیادی دارد ولی با توجه به کمبود وقت می توانید از بنای یخچال تاریخی میبد که روبروی کاروانسرای شاه عباسی میبد قرار گرفته بازدید کنید و مسیر خود را به سمت یزد ادامه دهید. به سمت باغ شازده ماهان حرکت کنید و حتما از این باغ تاریخی که معماری آن بر اساس اصول باغ ایرانی طراحی شده یک ساعتی را بازدید کنید. ارگ بم بسیار بزرگ است و شاید دو ساختی را مشغول بازدید از آن شوید. توقف در بم را با صرف نهار در یکی از رستوران های این شهر کامل کنید و آماده شوید برای حرکت بدون توقف تا شهر چابهار. تا اینجا تقریبا ۷ ساعتی را رانندگی کرده اید و وقت نهار رسیده است. از اینجا به بعد سعی کنید بدون توقف به سمت بم حرکت کنید. در اینجا شما را با بیشتر با چابهار و یکی از جاهای دیدنی نابش آشنا خواهیم کرد با فاینداتور همراه باشید تا سفر ایرانگردی خاصی را اغاز کنیم. روشهای مختلفی برای سفر به چابهار وجود دارد که در این مقاله قصد داریم تا شما را با دسترسی به چابهار از بندرعباس آشنا کنیم و به شما عزیزان نشان دهیم که چطور میتوانید خودتان را از بندرعباس به چابهار برسانید. This w᠎as generat ed by GSA  Con᠎tent​ Generator DEMO .

مجتمع های تجاری چابهار

از یک سو با پاکستان و از سوی دیگر با استان هرمزگان و شهرستان بندرعباس مرز مشترک دارد و این موقعیت به کل شهرستان اهمیت استراتژیک داده است. یکی از این مقاصد، شهر زیبای چابهار، شهری بندری با جاذبه های منحصر به فرد طبیعی است. تالاب لیپار یا تالاب صورتی یا دریاچه صورتی چابهار یکی از جاذبه های طبیعی چابهار است که در ۱۵ کیلومتری شهر، نزدیک به روستای رمین واقع شده است. تالاب صورتی لیپار از معروفترین جاذبه های طبیعی شهرستان چابهار است و در مسیر جاده ساحلی چابهار به گواتر قرار دارد. چابهار یکی از شهرهای بسیار عالی برای سفر و خرید کردن است. گردشگران بسیاری برای خرید مایحتاج خانگی به چابهار سفر میکنند تا علاوه بر خریدی بهصرفه و اقتصادی به تفریح نیز بپردازند. چابهار شهر بندری در سیستان و بلوچستان که با زیبایی تمام به تازگی مقصد بسیاری از گردشگران شده است. این کوه تنها بلندی دشت سیستان است و مورد تقدس زرتشتیان هم قرار دارد زیرا آنان بر این باورند که پیامبر دین زرتشت از آنجا ظهور میکند. تنها شهر بین راه ایرانشهر است که با توجه به تاریکی هوا و توصیه های ایمنی بهتر است وارد این شهر نشوید و مسیر را به سمت چابهار ادامه دهید.  Th​is c ontent h᠎as ​been w​ritten by GSA Con᠎te᠎nt G en erat᠎or Demoversion.

بازار برکت چابهار

بنابراین در طول سفر به این مسائل توجه کنید. از چابهار که به سمت رمین حرکت کنید تا خلیج گواتر حدود ۱۰۰ کیلومتر طول مسیر است که در این مسیر می توانید از ساحل زیبای رمین، منطقه زیبای لیپار و کوه گل فشان، ساحل بریس، پسابندر و انتهای ایران یعنی خلیج گواتر دیدن کنید. در تمام طول این مسیر در یک سمت شما آب های اقیانوس هند قرار دارد و در سمت دیگر شما کوه های اعجاب انگیز مریخی هستند. قبل از خروج از ماهان در خروجی شهر به سمت بم تابلو باغ شازده ماهان را خواهید دید. کمی جلو تر از تابلو ورود به استان یک پاسگاه و چند مغازه و مسجد قرار دارد. از شهر بم خارج شوید و از شهر جدید بم نیز بگذرید تا بعد از جاده ریگان تابلو ورود به حوزه استان سیستان و بلوچستان را مشاهده نمایید. ولی در کنار آب و هوای خوب، جاذبه هایی در چابهار وجود دارد که نمونه آن را در هیچ کجای ایران ندیده اید پس با ما همراه شوید. در کنار تالاب لیپار میتوانید از تماشای پرندههای مهاجر لذت ببرید. در این روستا منظره بسیار زیبایی را از رمل های کویری در کنار اقیانوس می بینید. در پایان مطلب راهنمای خرید از بازارهای چابهار فاصله ی این شهر با دیگر شهرها را برای شما به پیوست می آوریم.

تخلان یکی دیگر از غذاهای سنتی چابهار است که طبع گرمی دارد. شب را در یکی از هتل های چابهار اقامت کنید. هتل سنتی ایوان ماهان و هتل سنتی متولی باشی ماهان از هتل های خوب ماهان هستند که ضمن اقامت می توانید شام را در هتل محل اقامتتان میل کنید. شب را در یکی از هتل های ماهان اقامت کنید. کمپینگ در سواحل هرمز و به خواب رفتن در حالی که آسمان نیلگون را تماشا میکنید و از صدای امواج لذت میبرید، میتواند یکی از هیجان انگیزترین قسمتهای سفر شما به نوار ساحلی جنوب باشد. قبل از خواب می توانید به زیارت آرامگاه شاه نعمت الله ولی بروید. بنای آرامگاه دارای فضای زیبا و چشمگیر می باشد. این بندر دارای ویژگی متمایز است که آن را از نظر داخلی و بین المللی جذاب میکند. شهر چابهار دارای آب و هوایی است که به خودی خود شما را چند را روزی در این شهر نگه می دارد. قدمت بازارهای سنتی چابهار به درستی مشخص نیست اما با توجه به بررسی هایی که انجام گرفته می توان گفت از قرن های پیش در این شهر مشغول به تجارت انواع و اقسام وسایل مختلف بوده اند. طبق سرشماری انجام شده در چابهار در سال ۱۳۹۵ جمعیت آن ۱۰۶.۷۳۹ نفر بوده است. Da ta was gen er at᠎ed with t​he help  of G SA  C᠎ontent  Gen er at or Dem oversion!