طلوع نیوز، شبکه خبری ۲۴ ساعته در افغانستان نیز به نقل از سید مسعود تحلیلگر اقتصادی گفت: زمانی که صادرات نداریم به این معنا نیست که از بندر چابهار یا جای دیگری صادرات نداریم، به این معناست که صادرات نداریم و کاملا به واردات متکی هستیم. حال با توجه به اینکه چین با بیش از هشت میلیارد دلار جز اصلیترین مقاصد صادراتی کشور است آیا هم اکنون در بازار با کمبود کالاهای چینی مواجه هستیم؟ هم اکنون کالاهای استراتژیک کشور در حال بارگیری و تهیه شده است. اکنون در اثر تحریمها ارزش پول ایران بهشدت کاهش یافته و همین امر میتواند مشکلات زیادی برای آنها بههمراه داشته باشد. از جمله زیبایی های دیگر عروسک پنگوئن بازار چینی با پارچه خارجی و پولیش لطیف میباشد و شما هم اکنون می توانید این عروسک شخصیت کارتونی فعال در بازار چینی چابهار را به سبد خرید حود اضافه کنید. در خصوص گرانترین خودروی چینی بازار باید عنوان کرد که شاسی بلند بورگوارد BX۷ در نسخه آلتیمیت با اختلاف گرانترین خودروی چینی بازار ایران میباشد و بعد از آن شاسی بلند جی ام سی S۳۵۰ در مدل ۱۳۹۹ میباشد.  This post w​as w ri tten  by GSA  C onte᠎nt Gener ator DEMO!

یکی از مهم ترین مکان هایی کشور که شما می توانید در آن با چینی ها بسیار زیادی مواجه شده و با آن ها تعامل داشته باشید، بازار چینی های جزیره قشم است. آنر ۸ لایت در قسمت سخت افزاری شباهت زیادی به هوآوی پی ۸ نسخه ۲۰۱۷ دارد و در قسمت طراحی نیز همچنان تا حدود زیادی اصالت آنر ۸ را حفظ کرده است. دوربین دوگانهی این گوشی نیز شاید بهترین نمونهی موجود نباشد، اما تواناییها زیادی به همراه دارد. نبونعید آخرین پادشاه امپراتوری بابل نو نیز پس از پذیرش شکست از پارسها، به کرمان فرستاده شد. البته پروسه زمان از سفارش تا ترخیص کالاهای چینی گاها به دو ماه هم میرسد. در دوران نادرشاه، ایران به گستردهترین حالت خود، از زمان سقوط شاهنشاهی ساسانی رسید و فتوحات و پیروزیهای نظامی نادرشاه، تا جنگهای ایران در داغستان ادامهدار بودند؛ اما از آن پس، افشاریان رو به زوال رفتند و نخستین شکستها پدیدار گشتند.

با کباب تنورچه نیز همه را انگشت به دهان کرده است.

مطمئنا از داشتنش پشیمان نمیشوید و از کار با آن لذت خواهید برد. وی درباره وضعیت کالاهای چینی در بازار اظهار کرد: فعلا وضعیت کالاهای چینی در بازار مناسب است و با کمبود کالایی مواجه نیستیم. باتری بسیار خوب درزمینهٔ شارژ دهی، اندازه مناسب و ضخامت کم، عملکرد قابلقبول سختافزار و رم ۴ گیگابایتی از جمله ویژگیهای بسیار خوب این گوشی به شمار میروند. با پرداخت مبلغی حدود ۷۰۰ هزار تومان گوشی با صفحهنمایش بزرگ، بدنه فلزی، پشتیبانی از دو سیمکارت همزمان و درنهایت باتری پرقدرت دارید. چابهار با کباب تنورچه نیز همه را انگشت به دهان کرده است. طراحی زیبا و شیک و از همه مهمتر خوشدست بودن و جمعوجور بودنش نسبت به رقبا P10 را به گوشیای تبدیل کرده است. بعد از هواوی و شیامی بهترین گزینه چینی OnePlus است که البته به دلیل کم بودن در بازار و عدم داشتن متولی قانونی واردات کمتر دیده شده است. البته ناگفته نماند که به دنبال ممنوعیت هزار و ۵۰۰ قلم کالاهای غیرضرور نمیتوانیم کالاهای مصرفی را از چین وارد کشور کنیم. البته تعداد خودروهای چینی با قیمت بیشتر از یک میلیارد تومان در بازار خودروی کشور در حال حاضر کم نیست، ولی نکته جالب آن این است که همگی در کلاس شاسی بلند یا کراس اوور قرار دارند.

هم نتواند از رونق این بازار کم کند.

بدنه آن از ترکیب فلز و شیشه ساخته شده و لبههایش در پنل پشتی، برای خوش دستتر شدن، اندکی انحنا دارد. این بازار محل مناسبی برای خرید لوازم آشپزخانه به خصوص انواع ظروف و خردهریز آشپزخانه و لباس های ارزان قیمت است. در مسیر جاده کنارک – چابهار و در ۵ کیلومتری شهر و ساحل تیس با آلاچیق های زیبا وجود دارد .این ساحل به دلیل شیب بسیار کم و ملایم تا صدها متر دورتر از ساحل دارای عمق یکسان و کمتر از ۱.۵ متر است. Mi Note 2 هم زیباست و هم قدرت سختافزاری بالایی دارد. جذابترین قسمت بَلوک بازار جایی است که لباسهای سنتی زنانه در آن دوخته میشود و وجودش باعث شده تا رشد بازارهای جدید در چابهار هم نتواند از رونق این بازار کم کند. در این میان برندهایی هم هستند که اصلیتشان چینی است و از قضا کیفیت خوبی هم دارند. امیدواریم کشورها که مبتلا به این ویروس شدهاند با برنامههای پیشگیرانه هر چه زودتر این معضل را برطرف کنند تا دوباره مبادلات اقتصادی با کشور چین از سر گیرد.