در چابهار امکان برخی تفریحات آبی مانند جت اسکی، شاتل، استخر بادی، سرسره آبی و قایقهای تفریحی وجود دارد اما خبری از زرقوبرقهای سفر به کیش وکلوپهای ورزشی لوکس نیست و گردشگران بیشتر برای خرید و بازدید از طبیعت خاص و شگرف چابهار مثل کوه های مینیاتوری، ساحل صخرهای بینظیر، گورستان جن، روستای تاریخی و غارهای تیس به این بندر میآیند. این مرکز تجاری، بیشتر تمرکز خود را بر عرضه پارچههای هندی، بلوچی و اقلام خوراکی گذاشته است. مهمترین سوالی که برای یک مسافر پیش میآید، این است که اصلا چرا باید این شهر را برای سفر خود انتخاب کند؟ این بازارها اصلا لوکس نیستند اما زندگی در آنها جریان دارد. اگر به قیمتهای بالای کلانشهرهایی همانند تهران عادت دارید، قطعا هزینه خوراک برای شما در چابهار اصلا محسوس نخواهد بود. اگر میخواهید با وسیله شخصی به این منطقه جنوبی سفر کنید بدانید که از تهران تا چابهار حدود ۱۸۰۰ کیلومتر فاصله است.

سفر به چابهار

اقامتگاه بومگردی درک دارای ۵ اتاق است که هرکدام از آنها دارای حمام اختصاصی هستند، اما سرویس بهداشتی مشترکی دارند. جالب است بدانید سوزن دوزی چابهار شهرت جهانی دارند و گاهی به آن بلوچ دوزی هم گفته می گردد. یکی دیگر از اجناس و سوغاتی هست که در چابهار به وفور یافت می شود و در بازار سنتی با قیمت های مناسب میتوانید سوغاتی زیبا برای بانوان تهیه بفرمایید. دسته اول بازارهای سنتی چابهار هستند که به آنها دکه بازار نیز میگویند. اما اگر با وسیله نقلیه شخصی و یا با استفاده از اتوبوس و هواپیما به این شهر سفر کردهاید، قطعا باید در مورد هزینه حمل و نقل در چابهار اطلاعات داشته باشید. وقتی داشتیم خارج میشدیم خودش چند کیلومتر تا خارج از شهر رو باهامون اومد تا مسیر رو نشونمون بده و بعد برگشت. چابهار همیشه بهار ایران، بیش از ۱۷۱ هزار کیلومتر مربع وسعت دارد و در منتهی الیه جنوب شرقی کشور قرار گرفته است؛ جایی که دریای عمان و اقیانوس هند را می توان مشاهده کرد و به ایرانشهر و نیک شهر و استان های کرمان و هرمزگان نیز سفر نمود. C ontent w᠎as c᠎re ated ᠎with GSA Con tent G en​er ator Demov᠎er sion᠎!

سوغاتی چابهار

استان سیستان و بلوچستان از نظر فرهنگی به دو بخش تقسیم می شود. در این منطقه سرمایه گذاری های زیادی انجام شده است که از بین آن ها می توان افزایش گنجایش کشتی های اقیانوس پیما، ساخت اسکله، احداث راه آهن به طرف کشورهای آسیای میانه و تاسیس فرودگاه بین المللی اشاره نمود. لباس های این چنینی را می توانید به عنوان سوغاتی در شهر چابهار تهیه کنید. در انتهاترین بخش جنوب شرقی ایران و در نقطه مرزی چابهار با کشور پاکستان، بندر کوچکی قرار دارد که با عنوان بندر گواتر شناخته میشود. چابهار در سواحل مکران در استان سیستان و بلوچستان ایران واقع شده است و توسط دولت ایران رسماً به عنوان منطقه آزاد تجاری و صنعتی تعیین می شود. لذا ما علاوه بر قیمت، استفاده از بهترین مواد اولیه در فرش هایمان را نیز ضمانت می کنیم. در اینجا میتوانید علاوه بر استفاده از اتاقها، غذاهای خوشمزه بومی چابهار را با بالاترین کیفیت و مواد اولیه تازه نوشجان کرده و از اقامت خود در این مکان لذت ببرید. پس اگر میخواهید یک ماجراجویی کامل را تجربه کنید، باید در هر شهر توقف داشته باشید و از جاذبههای دیدنی آن لذت ببرید. غواصی، موجسواری، شاتل، قایقسواری، ویک بوردینگ، ماهیگیری، کانو سواری و جت اسکی از تفریحات پرهیجان آبی در چابهار محسوب میشوند.

گاندو نام منطقهای محافظت شده در چابهار است که محل زیست تنها گونه تمساح ایرانی محسوب میشود. سواحل صخرهای، دریای بیکران آبی رنگ و پرندگان دریایی زیبایی که در آسمان آبی این منطقه پرواز میکنند، از جمله جاذبههای گردشگری سواحل بریس محسوب میشوند. تورهای ارزان چابهار اغلب شامل اقامت در هتلها یا هتلآپارتمانهای ارزانقیمت است، مدت اقامت آنها کوتاه است و حتی ممکن است ساعت پرواز شما نیز در زمانهای نهچندان مناسبی باشد؛ امابا توجه به نرخ تور لحظه آخری چابهار، ممکن است تور ۵ شب چابهار با اقامت در بهترین هتل چابهار را تا ۵۰ درصد زیر قیمت خریداری کنید. شاید انتظار دارید که به شما بگوییم این فقط یک نام محلی است. چابهار با اجناس ارزانش همیشه از بنادر محبوب خانوادههای ایرانی به حساب میآمده است. اولین پیشنهاد ما برای خرید در چابهار رفتن به بازار سنتی فجر یا دکه بازار است. اگر شما قصد سفر به چابهار را دارید مطمئنا بازار صدف میتواند گزینه ی خوبی برای یک خرید خوب باشد. میتوان ادعا کرد که سطح این مرکز خرید تا حدودی بالاتر است. چابهار یکی از مهمترین مناطق آزاد ایران است و از آنجا که نزدیکترین مسیر برای کشورهای آسیای میانه برای دسترسی به آبهای آزاد است، موقعیت استراتژیک ویژهای دارد.  A​rt icle was gen erat​ed ᠎wi᠎th GSA ​Conten t ᠎Genera​to​r  DE MO!