هزینه هند برای صادرات کالاهای خود از طریق بندر چابهار به افغانستان و آسیای میانه در قیاس با مسیر پاکستان، بیشتر است. علاوه بر این، این بندر میتواند روابط هند و ایران را تقویت کند و همکاری رو به رشد چین و پاکستان را متعادل سازد. پاکستان بارها در سایه تنشهای خود با دولتهای افغانستان و هند، اقدام به بستن مرزهای خود بر روی انتقال کالاهای هند نموده بود. درهای ورودی قوسهایی هلالی شکل دارند و در قسمت بالایی دریچه ای در خود جای داده اند. پروژه کریدور شمال-جنوب برخلاف سایر سازمان های بین المللی فاقد سازوکارهای لازم در حهت رسیدگی به مسائل عملیاتی موجود در زمین، مشکلات مربوط به ترانزیت و اسناد گمرکی، عدم قوانین مشترک عبور از مرز بوده و عدم شفافیت در مسائل مربوط به بیمه و تبادل داده ها بین کشورهای عضو از چالش های موجود برای کشورهای منطقه در اتصال نهایی این کریدور است. «تجارت و بازرگانی بین افغانستان و ایران حتی در دوره پیشین تحریمها نیز آسیب ندیده بود. شاید بتوانید کوه، جنگل و یا حتی دریا را در دیگر مکانها بیابید، اما فواره بلوچستان را هرگز در هیچکجا نخواهید دید. درباره زمان ساخت مسجد، اطلاعات دقیقی در دست نیست؛ اما معماری ساده، نداشتن کتیبه و وجود شبستانهای ستوندار، به ما میگویند که قدمت مسجد جامع دزک به دوران صفویه باز میگردد.

This po st was written with G SA C ontent G​en erat or DEMO.

که همیشه بهار استان سیستان و بلوچستان بوده است.

برای دیدن اینجا باید به میدان امام رامسر بروید. برای رسیدن به کوه باید از چاله­ای ۲ متری که در فاصله ۲۰۰ متری کوه وجود دارد عبور کرد. مسیر دسترسی به منطقه حفاظت شده گاندو : برای رسیدن به این منطقه میتوانید راهی چابهار شوید و در ۹۰ کیلومتری شرق شهرستان چابهار، این منطقه را ببینید که در منتهی الیه گوشه جنوب شرقی کشور، در طول مرز ایران و پاکستان در استان سیستان و بلوچستان قرار دارد. ساحلی بکر با صخرههای بلند که برای رسیدن به آرامش مناسب میباشد. با ارتفاع ده متر از سطح دریا، محل صید انواع ماهی و شاهمیگو است و برای لنگرانداختن لنجها و کشتیها جای بسیار مناسبی است. این خلیج بسیار شبیه به خلیج چابهار است با این تفاوت که از نظر اندازه، تقریبا نصف خلیج چابهار وسعت دارد. سبک معماری این مسجد، شبیه به مساجد هند و پاکستان است و زیبایی خیرهکننده آن، میتواند ساعتها شما را به تماشا وا دارد. در حقیقت این بندر در بیشتر اوقات سال معتدل است و تابستان آن، از تهران خنکتر است. سفر به بندر چابهار که همیشه بهار استان سیستان و بلوچستان بوده است. این بندر بخش کوچکی از استان سیستان و بلوچستان است که به آن گوهر بهشتی در ساحل دریای عمان هم گرفته میشود.

در سال ۲۰۱۶ مسئولان سه کشور افغانستان، ایران و هند با امضای چندین موافقتنامه زمینههای سرمایهگذاری هند در پروژه بندر چابهار را فراهم آوردند. وزرای دولتهای یازدهم و دوازدهم و حتی دولتهای قبلی همیشه به دنبال مسیری بودند که واردات را به مونتاژ تبدیل کنند؛ این در شرایطی است که خودروسازان معتبر بینالمللی با توجه به ریسک بالای سرمایهگذاری در کشور و همچنین تحولات سیاسی و اقتصادی هیچگاه حاضر به سرمایهگذاری در صنعت خودروی کشور نبودند. کاظمی تصریح کرد: ایمنی در بازی و فعالیت های فوق برنامه و تفریحی حتی در خارج از ساعات آموزشی از جمله راهبردهایی است که همواره مورد تأکید تمام ارکان وزارت آموزش و پرورش بوده و هست. در این روستا ساحل صخرهای، ساحل ماسهای، ساحل شنی و ساحل مرجانی در فاصلههای کوتاهی از هم قرار دارند که تماشای آنها بینظیر است. صخرههای مرتفع مرجانی آن، ایمنی کامل را ندارد و ممکن است خطرآفرین باشند. اگر نوعروس و نوداماد هستید، بهترین کار این است که کریستال ها و ظرف های چینی تان را از بازار فردوس تهیه کنید چون قیمت های آن بسیار مناسب تر از بازارهای بقیه کشور است. کنارک دارای یک اسکله سنگی است که بر خلاف بقیه اسکلههایی که در سمت شرقی چابهار مانند بریس یا پسابندر دیدیم، از ساحل فاصله بیشتری دارد و ۳.۵ کیلومتر در دریا پیشروی کرده است.

طبیعت روستا و رودی که از میان آن میگذرد، فضا را برای کشاورزی، باغداری و دامداری فراهم کرده. آماده کردن انواع صنایع دستی در میان مردم عشایر چابهار رونق دارد. هنگام بازدید از جاذبه های مناطق روستایی و شهری یادتان باشد با خرید سوغات چابهار و صنایع دستی از ایشان می توانید به رشد مشاغل گردشگری در میانشان کمک کنید. یقینا یکی از جذابترین جاهای دیدنی چابهار برای عاشقان محیط زیست و حیات وحش بازدید از منطقه حفاظت شده باهوکلات است. در طبخ غذاهای سنتی چابهار معمولا ادویه های تند و بندری خاص آن منطقه استفاده می شود. جاهای دیدنی چابهار برای آن دسته از گردشگرانی که دریای جنوب کشور را به دریای شمال ترجیح می دهند اهمیت زیادی پیدا کرده است. از طرف دیگر تعدادی از نمایندگان مجلس نیز تا حدودی نظراتشان تغییر کرده است و مخالفت خود با این طرح را بیان کردهاند. طبیعت درک بیاندازه زیباست و وجود تپههای ماسهای، ساحل مرجانی، کوه، جنگل و دریا در کنار هم، منظره غروب طلایی خورشید و دیگر شگفتیهای این روستا، آن را زیباتر کرده است. سرپرست آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: امید است با تدبیر خانواده ها و ایفای نقش درست و بهنگام دست اندرکاران دیگر شاهد چنین اتفاقات ناگواری نباشیم. Content was g᠎en​er​ated with GSA C ontent Generato r  DE​MO᠎.