شهرستان چابهار در جنوب ایران قرار دارد. به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز سیستان و بلوچستان، بیش از ۷۰۰مکان طبیعی، تاریخی و تفریحی این شهرستان پذیرای گردشگران و مسافران نوروزی از سراسر کشور هستند. مسیر دسترسی به باغ گیاه شناسی چابهار: در روستای تاریخی تیس دیدنیهای مختلفی وجود دارد که از جملهی این دیدنیها، باغ گیاهشناسی چابهار است. در مرکز خرید تیس کالاهای ارزان قیمت را میتوانید پیدا کنید. بر همین اساس، سهم ارزش افزودهٔ بخش کشاورزی به قیمت ثابت در ایران، ۶ درصد است که شامل ۷۱٪ کشت و باغداری، ۲۴٪ دامداری، ۴٪ بخش آبزیان و ۱٪ جنگلداری است. بر اساس آمار رسمی در سال ۱۳۹۶، ۱۷٫۶ درصد از نیروی کار ایرانی در بخش کشاورزی مشغول هستند. یکی از این دو رآکتور، با کمک بسیار از روسیه کامل شد و در سال ۱۳۹۰ شروع به کار کرد. در سال ۱۳۵۷، کار ایجاد دو رآکتور ۱۲۰۰ مگاواتی در نزدیکی بوشهر تقریباً به پایان رسید و قرار بود به زودی عملیات اجرایی آن آغاز شود که دولت انقلابی، این برنامه را لغو کرد. ایران از نخستین سرزمینهایی است که کشاورزی در آن پدیدار شد. Th is data h​as ᠎been ᠎done wi​th G​SA᠎ Content Generat or DE​MO!

ترکیه و عراق نیز تنها متقاضیان عمدهٔ گاز ایران هستند.

اقدام مناسب در این امر راه اندازی کریدور iti یعنی اسلام آباد، تهران و استانبول که سال ۲۰۰۹ در اکو مطرح شد. مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه تهران نیز دارای کرسی یونسکو در رشتهٔ بیوشیمی است. ترکیه و عراق نیز تنها متقاضیان عمدهٔ گاز ایران هستند. از آن زمان، برنامهٔ هستهای ایران، که مقامات ایرانی اعلام کردهاند تنها اهداف صلحآمیز دارد، از منابع اصلی تنشهای بینالمللی ایران بودهاست و از سال ۲۰۰۶ میلادی، باعث افزایش تحریمهای بینالمللی علیه ایران شدهاست. از آن زمان دیگر نتوانست سرکار برود و در کل وضعیت معیشتی بسیار بدی دارد. اغلب هتل های چابهار در نزدیکی ساحل دریای عمان قرار دارند و منظره بسیار خوبی را برای مسافران فراهم کردهاند. اگر گرمای هوا در تابستان و یا سرمای بیش از حد زمستان شما را کلافه می کند، حضور در تور چابهار می تواند تنوع بسیار خوبی را برایتان به وجود بیاورد. تنوع کالا و طرح و نقش و قیمت ارزان از ویژگیهای منحصر به فرد این مرکز خرید چابهار به شمار میرود. در بازار مادربزرگها، همه چیز یافت میشود از اجناس ارزانقیمت تا فروش انواع طلاجات دستساز هنرمندان سیستان و بلوچستان؛ قیمت برخی از زیورآلات ساخته شده به ۲۵ میلیون تومان میرسد. در دوران مظفرالدینشاه و محمدعلیشاه قاجار، شوق پوشاک اروپایی در اندیشهٔ قشرهای بسیاری در ایران، نفوذ کرد و تقلید ظاهری از اروپاییها، در حال رواج بود؛ در این دوران، پوشاک مردم و برخی طوایف، تغییر قابل توجهی یافت و به پوشاک اروپایی نزدیک شد.

این بنا در اواخر دوره قاجار به دست پرتغالیها ساخته شد و هدف از ساخت آن رونق دریانوردی، تجارت و برقراری ارتباط میان هند، بندر گواتر، بندر جاسک و بندرعباس بود؛ اما بعدها، این ساختمان به اداره پست تغییر کاربری داد و به همین دلیل به آن تلگرافخانه میگویند. لازم به ذکر است که دریاچه زیبای لیپار از این اقامتگاه کمتر از ۹ کیلومتر فاصله دارد و شما به راحتی به آن دسترسی خواهید داشت. امیدواریم این اتفاق در آیندهای نزدیک به وقوع بپیوندد.عکس از گوگلمپ (عکاس: حسین رجبپور) در فاصله ۴۰ تا ۵۰ کیلومتری بعد از چابهار میتوان کوههای مریخی را پیدا کرد که تا کیلومترها امتداد دارند. با توجه به سند رسمی صادر شده، صراحتاً بیان شده که مبادلات خارج از کشور برای کسانی که اقامت چین دارند مشخص شده و ظاهراً این تصمیم با احتیاط بیشتری تنظیم شده است. این مراکز در غرب شهر چابهار قرار دارند و از ارزانترین مراکز خرید چابهار به شمار میروند.

در این حادثه چهار کودک جان باختند و سه نفر هم به بیمارستان چابهار منتقل شدند و تحت درمان و مراقبتهای ویژه قرار گرفتند. صنعت ساختوساز ایران تا اواسط دههٔ ۱۳۶۰، تا حدودی احیا شده بود، اما کمبود مسکن به ویژه در مناطق شهری، به عنوان یک مشکل جدی باقی ماند. فیزیک ایران نیز به ویژه در نظریه ریسمان، قوی است و مقالات بسیاری در این کشور منتشر میشوند. درآمد نفتی این کشور در سال ۲۰۱۷ میلادی، برابر با ۵۵ میلیارد دلار بوده و ۴۵ درصد نسبت به سال پیشین آن، رشد داشتهاست. پژوهشگاه رویان یکی از معتبرترین مراکز خدمات تخصصی و فوق تخصصی در خاورمیانه است و در سال ۱۳۸۵ توانست تولد نخستین گوسفند شبیهسازی شده در ایران را رقم بزند. توفیق موسیوند نخستین پمپ قلب مصنوعی را اختراع و توسعه داد. بنابر گفتهٔ کارشناسان فائو، ایران توانایی تولید و تأمین کل نیاز داخلی و کشورهای پیرامون خود به محصولات کشاورزی را دارد و میتواند نیاز کشورهای هممرز با خلیج فارس را نیز برآورده کند. در سال ۲۰۱۸ میلادی، ایران در زمینهٔ سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی، در جایگاه چهاردهم جهان جای داشت؛ همچنین شرکتهای دانشبنیان ایرانی در این زمینه، محصولات خود را به کشورهایی در آسیا و خاورمیانه صادر میکنند.