بطور کلی آبوهوای چابهار دارای حداقل تغییرات در فصول چهارگانه سال است و درجه رطوبت فقط در دو ماه از سال (اردیبهشت و خرداد) بالا میرود. این بندر با ۱۱ کیلومترمربع مساحت، همعرض جغرافیایی بندر میامی در شبهجزیره فلوریدای آمریکا است و دارای شرایط آبوهوایی دقیقاً مشابه بندر میامی است. در بین بیشتری خودروهای چینی، شاسی بلندها توانستهاند نظر مخالفین و موافقین را در حد قابل قبولی به خود جذب کنند. ارتش ایران نیز با وقوع انقلاب، فرماندهان و نیروهای با تجربهٔ خود را از دست داده بود و در عملیاتهای بسیاری شکست خورد. بنابراین همیشه از آبوهوایی معتدل برخوردار است و از این نظر یکی از خوش آب و هواترین بنادر جنوبی ایران بهحساب میآید. سرزمین رستم و زال در کنار دریای مکران و بندر هخامنشی تیس، تنها بندر اقیانوسی ایران که آب و هوایی با چهار بهار دارد. ساحل تیس در ۱۰ کیلومتری شمال چابهار قرار دارد و یکی از اسکلههای ماهیگیری و سواحل شنی منطقه به شمار میرود.

۲۷ درجه سانتیگراد میباشد.

پیشنهاد میکنم طرف غروب به این ساحل بروید. با این حال اگر صبح اول وقت، با پارچه ای که در همین بازار انتخاب و خریداری کرده اید، به یکی از این خیاطی ها مراجعه کنید، ظرف ۲۴ تا ۳۶ ساعت، صاحب یک دست لباس بلوچی خواهید شد. بلوک بازار یا بازار مادر بزرگ ها، بلوار امام خمینی، خیابان فردوسی. «بَلک بازار» یا «بازار مادربزرگ ها» در چابهار قدمتی دیرینه دارد و با وجود بازارهای جدید در این منطقه، این بازار رونق خاصی دارد. زبان چینی در حال حاضر در سه دانشگاه ایران دانشجو دارد و علاقه مندان به این رشته راه چندان سختی برای قبولی در این دانشگاه ها ندارند. زبان رسمی این منطقه فارسی میباشد ولی مردم محلی به زبان بلوچی که از خانواده زبانهای ایرانی مشتق شده است، تکلم میکنند. میانگین درجه حرارت بندر چابهار ۲۷ درجه سانتیگراد میباشد. حداکثر رطوبت ثبتشده ۶۷ درصد و حداقل آن ۵۴ درصد میباشد. از این حجم بدهی بیش از ۳۵ درصد مشمول سود میشود؛ سودی که حجم روزانه آن معادل ۲۸ میلیون دلار برآورد میشود. Content has  been gener ated ​by G SA Conte nt  Generat or D emoversi on .

در ادامه با بخشی از این آداب و رسوم و آیین ها آشنا شویم.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی افزود: آن چیزی که به عنوان شاخص هدفگذاری شده است، سقف یک و نیم میلیارد دلاری که صادرات به کشورهای همسایه شرقی است باید به سقف پنج میلیارد دلار برسد و این یعنی این که باید تولید را بیشتر کنیم، مشکل ترانزیت حل شود، مشکل راه آهن برطرف شود و باید ببینیم در کجاها مزیت رقابتی داریم و میشود توسعه صادرات کنیم و یک کار همزمان و چند وجهی رقم بخورد تا شاهد آن توسعه مدنظر در چابهار باشیم. به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، موافقتنامه تاسیس دالان تجاری ایران – هند- افغانستان خرداد ماه سال ۹۵ بین سه کشور به امضا رسید و از همان ابتدا ورود یک شرکت هندی به بندر شهید بهشتی چابهار مطرح و در نهایت اپراتوری بندر شهید بهشتی چابهار به یک شرکت هندی با هدف توسعه این بندر و افزایش سهم ایران در مسیر ترازیتی شرق کشور واگذار شد. نام چابهار با تصور کشتیهای غولپیکر و سواحل تجاری همراه میشود. در ادامه با بخشی از این آداب و رسوم و آیین ها آشنا شویم. چابهار در ۲۲۸۶ کیلومتری تهران قرارگرفته است. برای مثال، هوای شهر چابهار در تابستان از تهران خنکتر است.(گوادر در شرق چابهار با وزش و نسیم باد همیشگی معروف است و واژه گوادر یعنی جایی با وزش باد چرا که بلوچها به«باد» «وا» میگویند.

و دشتیاری و در حاشیه شهر برگزار شد.

هوای شهر چابهار در تابستان از تهران خنکتر است. بحرانهای سیاسی، اجتماعی و اقتصادی ایران در ابعاد تظاهرات سراسری نمود پیدا کرده و با همراهی بلایای طبیعی، بر دشواری زندگی در این کشور افزودهاند؛ این شرایط، انگیزهها برای مهاجرت از ایران را افزایش دادهاست. وی تاکید کرد: دستگاه قضائی با پدیده فساد اخلاقی به صورت جدی برخورد میکند و مردم نیز برای صیانت از محل زندگی خود این گونه فسادها را گزارش کنند. چابهار (پانا) -مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد چابهار اعلام کرد با همت و حمایت سازمان منطقه آزاد چابهار طی یک سال گذشته با حضور سیاوش ستاری از اساتید برجسته تئاتر خیمهشببازی کشور حدود ۵۰۰ اجرای نمایش تئاتر خیمهشببازی به صورت سیار در تمامی مدارس شهرستانهای چابهار و دشتیاری و در حاشیه شهر برگزار شد. خلیج چابهار با بریدگی طبیعی و استثنایی خود، بزرگترین خلیج ایران در حاشیه سواحل دریای عمان به شمار میرود و نزدیکترین آبراه به اقیانوس هند است. همان طور که در سایت ویکی هم اشاره شده، این شهر گرمسیری در سیستان و بلوچستان است و از شرق به مرز پاکستان، از غرب به جاسک و از جنوب به دریای عمان راه دارد و به نوعی هندوستان ایران خوانده می شود.