در بالاترین نقطه کوه گودالی به قطر کمتر از ۱ متر و به عمق حدود نیم متر پوشیده از گِل تشکیل می شود. قطر دهانهی هر یک از این تپهها حدود چند متر است و از دهانهی گل افشانی که همچنان فعال است، گلی به رنگ خاکستری بیرون میریزد و بر دامنهی تپه جاری میشود. همچنین کنار، میوهای تقریبا گس است که کیلویی پنج هزار تومان فروخته میشود. تخلان، یکی دیگر از غذاهای سنتی و مقوی چابهار است که از گندم و دنبهی گوسفند تهیه میشود. روستای جهانی سفال (کلپورگان) نیز برای تهیه سوغاتی جهانی بسیار مناسب است. از پارچههای رنگارنگ منطقه گرفته تا زیورآلات و جواهرات دست ساز و سنتی، چادربافی، سوزن بافی، سکهدوزی، حصیربافی، معرق، صدف و سنگهای قیمتی هدیههای بسیار زیبا و برازندهای هستند که میتوانید به عنوان سوغات و یا یادگاری از این منطقه ببرید. علاقه مندان به صنایع دستی جنوب کشور می توانند از شهر ملی سوزن دوزی (ایرانشهر) دیدن و سوغات زیبا با طرح های سوزن دوزی زیبا تهیه کنند. امکان خرید صنایع دستی مانند سکه دوزی و پارچه های زری دوزی در بازارهای سنتی این شهر فراهم می باشد.

بازار برکت چابهار

یکی دیگر از بازارهای معروف چابهار، مجتمع تجاری تیس است. تنوع بالای کالاها و قیمت ارزان از ویژگیهای این مجتمع تجاری است. این مجتمع به دلیل فروش کالاهای باکیفیت و فوق ارزان، به عنوان یکی از بهترین مراکز خرید چابهار شناخته میشود. دوغ پا به مانند خورشت قیمه تهیه میشود با این تفاوت که به جای آب در آن دوغ میریزند. دوغ پا یکی دیگر از غذاهای لذیذ چابهار است که اغلب در ختنه سوران و جشن زایمان آن را میپزند. یکی از غذاهای محلی چابهار که اغلب در ماه مبارک رمضان و فصول پربارش میپزند، بت ماش است. بت ماش را در فصول پربارش زمستان و بهار استفاده میکنند. در گذشته امکانات بسیار محدود بود و یخچال هم وجود نداشت و مردم برای اینکه گوشت و دیگر مواد غذایی شان فاسد نشود از روش های مختلفی برای نگهداری مواد غذایی شان استفاده می کردند که یکی از این روش ها نمک دود کردن بود. فضای سبز اطراف هتل لیپار بسیار چشم نواز است. چابهار با مردمانی خونگرم و مهمان نواز و طبیعتی بکر و تماشایی از جمله سواحل کم نظیر ماسه ای و خزه ای، کوه های حیرت انگیز مینیاتوری یا کوه های مریخی، آثار باستانی و تاریخی هر ساله در این فصل پذیرای گردشگران بسیاری است که برای شرکت در این جشن تابستانی به این منطقه سفر می کنند.

فصل موج سواری در سواحل چابهار از اوایل اردیبهشت شروع و تا اوایل مهر ادامه دارد. جالب است بدانید که در سال ۱۳۹۲ زمانی که این منطقه میزبان خانم “ایسکی بریتون”، قهرمان موج سواری ایرلند و از مروجان موج سواری در کشورهای اسلامی، استعداد موج سواری منطقه شکوفا شد. ایران کیلومترها ساحل در شمال و جنوب دارد اما فقط و فقط یک نقطه از این سواحل قابلیت موج سواری دارند که متعلق است به روستای “رمین” در چابهار است. یادتان باشد که این پدیده تنها در سواحل جنوب ایران رخ میدهد. زنجیره عجایب طبیعی سواحل مکران را روستای درک کامل میکند. یک پدیده طبیعی دیگر که جاذبه گردشگری بینظیری در چابهار محسوب میشود، کوه گل فشان آن است. پروازهای تهران به چابهار به صورت مستقیم و غیر مستقیم انجام می شود. سوزندوزی بر روی لباس یا پارچه انجام میشود و برای کسانی که به دنبال خرید لباسهای خاص هستند، گزینه مناسبی است. سرو میشود. چای ماسالای چابهار نیز از نوشیدنیهایی است که از شبه قارهی هند وارد ایران شده و ادویه آن بسیار معروف است. ᠎Data h as be​en gen᠎erated by GSA C ontent Gen er​ator  DEMO!

یکی از جاذبه ها و زیبایی های منحصر به فردش روستایی بسیار کوچک به نام تنگ است که بین دریا و خشکی (کویر) قرار دارد و با اینکه منطقه ای در دور دست می باشد؛ اما گردشگران زیادی را از نقاط مختلف جهان جذب کرده و هر ساله مسافران زیادی به آن جا سفر می کنند. از سوی دیگر تصور کنید ساعت یک ظهر دارید میگو میخورید و کشتیهایی را میبینید که در حال دور و نزدیک شدن به ساحل هستند. اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که دوست دارید با خودروی خود رانندگی طولانی مدت داشته باشید، باید به شما گفت که مسیری طولانی و ۱۹ ساعته منتظر شماست. این ویژگیها باعث میشود که استقبال گستردهای از رستوران مکران توسط مسافران و افراد محلی شود. این ساحل در بین اهالی چابهار به عنوان ساحل صیادی شناخته میشود. بندر چابهار همعرض جغرافیایی بندر میامی در شبهجزیره فلوریدای آمریکا است و دارای شرایط آب و هوایی کاملاً همانند بندر میامی است.