شرکت های هواپیمایی فعال در فرودگاه چابهار عبارتند از: هواپیمایی کاسپین – هواپیمایی هما – هواپیمایی آسمان – هواپیمایی کیش – هواپیمایی قشم. با قیمت های مناسب است. مجتمع تجاری صدف چابهار، تمام هفته باز است و اغلب شلوغ و پر رفت آمد است، خصوصاً در ایام تعطیل مانند نوروز که گردشگران زیادی هم در شهر دیده میشوند. به گزارش تجارتنیوز، با شیوع ویروس کرونا برخی از فعالان بازار در گمانه زنی معتقدند که چنانچه راهکارهای پیشگیری از این ویروس اتخاذ نشود، ممکن است با تعطیلی واحدهای صنعتی چین در بلند مدت در بازارهای تجاری اختلالاتی ایجاد شود. چابهار یکی از مناطق آزاد صنعتی و تجاری است که از قدیم تا به امروز به جنس های ارزان معروف هستند. آورده شده است. قیمتها سعی شده دقیقاً مشابه نمونه عرضه شده در بازار ایران باشند. حال در این قسمت قصد داریم نگاهی بیطرفانه به چند مثال داشته باشیم و مشخص کنیم که قیمت تمام شده هر خودرو تا رسیدن به دست مشتری چقدر تمام آب میخورد و متوجه شویم که هر خودروی چینی در بازار ایران به چه میزان گرانتر از بازار جهانی فروخته میشود. در جدول زیر مشاهده میکنید که قیمت هر خودروی تولید داخل در بازار جهانی دقیقاً چقدر قیمت دارد. ​This a​rt icle was c​re᠎at ed by GSA C ontent Generator Demoversion.

در ادامه توضیح می دهیم که هر یک از این اقلام را از کدام یک از بازارهای چابهار می توان تهیه کرد. امیدواریم کشورها که مبتلا به این ویروس شدهاند با برنامههای پیشگیرانه هر چه زودتر این معضل را برطرف کنند تا دوباره مبادلات اقتصادی با کشور چین از سر گیرد. زمانی که از این کوهها دیدن کنید، خودتان متوجه خواهید شد که بودن در یک سیاره دیگر ممکن است چه حسی داشته باشد. مهمترین برگ برندههای این گوشی، در رقابت با دیگر گوشیهای ارزانقیمت، بدنه تمام فلزی و سنسور اثرانگشت هستند. شیامی یکی دیگر از برندهای چینی است که به غیر از موبایل سایر لوازم دیجیتال را نیز تولید میکند. یکی از مشهورترین چینی بازار شاسیبلندها که اخیرا به شدت پرفروش شده و بازار دست به دست کردن حواله آن داغ داغ است. اما در دو سال گذشته شاهد رشد قیمت شدید این خودروها هستیم و با وجود تولید آنها در خودروسازیهای داخلی باز هم ترمز این صعود بیپایان قیمت تمام شده خودروهای چینی گرفته نشد. اجازه بدهید یک نگاهی به قیمتهای جهانی خودروهای چینی معروف بازار ایران بیندازیم. ابتدا میتوان به این نکته اشاره کرد که خودروهای چری اگرچه خودروهای ارزان قیمتی نیستند، اما در بازار ایران بسیار گرانتر از بازار جهانی به فروش میرسند.

از قلعه تا قبرستان، پر از حکایتهای تاریخی و مرموز است.

چرا خودروهای چینی گران هستند؟ چرا بازدید از چابهار را پیشنهاد میکنیم؟ در زمان حکومت پادشاهی پیشین، تلاش شد تا عناصر زبان عربی از زبان فارسی حذف شود، اما این کوشش با موفقیت اندکی روبرو شد و به دنبال انقلاب ۱۳۵۷، کاملاً متوقف شد. از قلعه تا قبرستان، پر از حکایتهای تاریخی و مرموز است. طراحی Mi 5 بسیار شبیه گوشیهای Mi Note و Galaxy Note5 است. گلوگیاه محلی که شاید از نظر مسافران بسیار جذاب باشد. خودروهای جک نیز چندسالی است در بازار کشور از استقبال بسیار خوبی برخوردارند. در همین حال سخنگوی اتاق اصناف ایران در پاسخ به این پرسش که آیا شیوع بیماری کورنا تاثیری در کمبود کالاهای چینی در کشور دارد؟ حال با توجه به اینکه چین با بیش از هشت میلیارد دلار جز اصلیترین مقاصد صادراتی کشور است آیا هم اکنون در بازار با کمبود کالاهای چینی مواجه هستیم؟ البته تعداد خودروهای چینی با قیمت بیشتر از یک میلیارد تومان در بازار خودروی کشور در حال حاضر کم نیست، ولی نکته جالب آن این است که همگی در کلاس شاسی بلند یا کراس اوور قرار دارند. طبق این جدول قیمت به طور مثال قیمت خودرویی مثل چری تیگو ۷ در بازار جهانی ۲۰.۴۷۰ دلار است.

اما همین خودروها به صورت SKD توسط خودروسازان داخلی خریداری شده که با قیمت جهانی آنچنان تفاوت قیمتی ندارند (اکثر خودروسازان داخلی، میزان داخلیسازی کمتر از ۱۵ درصد دارند، لذا اکثر قطعات به صورت کامل وارد میشوند و تنها با اندکی داخلیسازی روی خط تولید داخل کشور مونتاژ میشوند). به تجارتنیوز گفت: فرایند واردات کالا به کشور یک شبه انجام نمیگیرد، حداقل زمانی که یک کالا از چین حمل میشود و به ایران میرسد یک ماه طول میکشد. محمد در خصوص موانع داخلی گفت: مشکلات داخلی کمی نداریم، بحث ماده ۶۵ (چگونگی اداره مناطق آزاد) که نوع حکمرانی در مناطق آزاد را بیان میکند امروزه دچار چالش جدی است و تنها ۳۰ درصد این قانون در حال اجرا است و فعالان اقتصادی به شدت نگران این موضوع هستند، امسال بحث مالیات بر ارزش افزوده صادر شد که این نه تنها خلاف قانون است بلکه خلاف شرع هم است. طراحی داخلی و بیرونی این بازار واقعا چشمگیر است و از طرفی نزدیکی آن به دریا نیز باعث شده است گردشگران زیادی به این بازار جذب شوند. طراحی زیبا و شیک و از همه مهمتر خوشدست بودن و جمعوجور بودنش نسبت به رقبا P10 را به گوشیای تبدیل کرده است. اما این خودرو با هزینههای مختلف از جمله حمل و نقل، عوارض گمرک، پرسنل و سود شرکت، در بازار ایران با قیمت ۸۱۰ میلیون تومان فروخته میشود که حدود ۲۱۸ میلیون تومان گرانتر از بازار جهانی است.