از بهترین هتلهای چابهار هتل ۴ ستاره لیپار را میتوان نام برد که به ساحل و تمامی امکانات گردشگران دسترسی دارد. صخره مانندی در آنجا قرار دارد که قبرها کنار هم بر روی آن ساخته شده اند. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه احداث مجتمع پتروشیمی چابهار با ظرفیت تولید بیش از ۲۰ میلیون تن مواد پتروشیمی در قالب سه فاز از سال ۱۳۹۲ برنامهریزی و از سال ۱۳۹۴ هم ساخت نخستین واحد تولید متانول آن شروعشده است گفت: ظرفیت فاز نخست مجتمع پتروشیمی چابهار هشت و نیم میلیون تن متانول است که این مقدار متانول در پنج کارخانه هرکدام با ظرفیت یکمیلیون و ۶۵۰ هزار تن محصول در سال تولید خواهد شد. براساس پیشبینی محققان سازمان ملل در زمینه حمل و نقل بینالمللی، حدود نیمی از حمل و نقل جهان میان خاور دور با سایر نقاط دنیا انجام میشود. این منطقه نیز مثل سایر نقاط ساحلی جنوب کشورمان گرم است و به همین دلیل بازدید از آن در فصل های سرد سال مثل پاییز و زمستان بهتر به نظر می رسد. این درختها عموما بیشتر از صد سال قدمت داشته و در بسیاری از نقاط مقدس شمرده میشوند. گلفشانها در نقاط محدودی از دنیا پراکنده هستند و در کشورهای پاکستان و آذربایجان نیز یافت میشوند. This da᠎ta w​as c reat ed by GSA Con tent Ge nerator DEMO᠎.

در زبان محلی، “بان” به معنی مرد صالح و خداپرست و “میستی” به معنی معبد و پرستشگاه خوانده میشود. درخت انجیر معابد در زبان محلی لور نامیده میشود و در روستاهای رمین، تیس، ماشی، لیپار و کوپان یافت میشود. آخرین دور گفتوگوهای مسئولان دو کشور بر سر بندر چابهار، روز یکشنبه ۱۳ آبان (چهارم نوامبر) در کابل برگزار شد. در سال ۲۰۱۶ مسئولان سه کشور افغانستان، ایران و هند با امضای چندین موافقتنامه زمینههای سرمایهگذاری هند در پروژه بندر چابهار را فراهم آوردند. ظاهرا پس از کشمکش های فراوان بین نمایندگان، شورای نگهبان، مجمع تشخیص و سایر نهادهای بالادستی، پیشنهاد دهندگان طرح واردات خودرو به کشور تصمیم گرفتهاند که در راستای اقناع شورای نگهبان بازهم از مواضع اولیه خود عقب نشینی کرده و واردات خودرو را تنها به صورت محدود و در راستای رفع نیازهای ضروری و براساس میزان ارز تایید شده توسط شورای رقابت پیشنهاد دهند. که با ظرافت و زیبایی تمام به هزاران طرح و نقش در هم تنیده و رنگارنگ مزین شدهاند. رستوران براسان شبیه به کشتی زیبای چینی و بناهای آسیای شرقی در حاشیه پلاژ ساحلی قرار گرفته است. این رستوران دارای فضای باز با نمای دریا می باشد. خود مردم محلی نیز هر وقت دلشان می خواهد غذاهای اعیانی رستورانی مثل کباب و شیشلیک را امتحان کنند به رستوران تهرانی ها می آیند.  This post was g en᠎erated ᠎wi᠎th t he help of G SA Content Gene​ra tor DE᠎MO !

بازدید از روستای تاریخی تیس را از دست ندهید.

اگر دوست دارید ساعاتی از سفر خود را در مناطق گردشی و تفریحات چابهار بگذرانید، جنگل حرا نابترین و بکرترین صحنهها و طبیعت را برای شما دارد. با دیدن این کوهها بیشتر فکر میکنید که در لوکیشن فیلمهای فضایی مثل سیاره سرخ هستید تا روی زمین و شهر چابهار. اگر حتی قصد سفر هم نداشته باشید، امیدوارم که با خواندن و دیدن دیدنی های چابهار، هوس بازدید از چابهار به سرتان بزند. اما طبیعتا بازدید از آنها در طول روز، زیبایی و جذابیت بیشتری دارد. بازدید از روستای تاریخی تیس را از دست ندهید. این دریاچه که البته بعضی آن را تالاب میدانند به اسم لیپار مشهور است. درخت انجیر معابد در بعضی از دیگر شهرهای ایران مانند بندرعباس، قشم و کیش نیز وجود دارد. در کف اتاق ها، پلکان ها و پاگرد هم الوارهای چوبی به کار رفته است. این ساحل بندر صیادان محلی هم محسوب میشود. مردان بلوچ لباس مخصوص محلی بلوچی میپوشند. Post w᠎as cre at​ed with t​he  he lp of GSA Content G᠎en​erat or Demoversion.

علاوه بر گونه های فوق درختچه های دیگری مانند اشوارک و خر زهره در کنار رود خانه ها به فراوانی میرویند .در ناحیه ساحلی خلیج گواتر به ویژه درخور باهو و در نزدیکی محلی که رود خانه باهو کلات به دریای مکران (دریای عمان ) میریزد جنگل مانگرو بسیار زیبا و قابل توجهی از گونه حرا وجود دارد . طرحی که میتواند نقش قابل توجهی در کنترل ترافیک این محور خطرناک داشته باشد. در امتداد جاده چابهار-گواتر و در ۱۵ کیلومتری شرق چابهار و در نزدیکی روستای رمین تالاب صورتی رنگ لیپار قرار گرفته است. این کوههای بینظیر که در مسیر جاده چابهار و در فاصله ۵۰ کیلومتری خلیج گواتر قرار گرفتهاند، یکی از جاذبههای کمنظیر زمینشناسی در جهان است. کوههای مینیاتوری چابهار یا کوههای مریخی چابهار نام کوههایی با ساختار و شکل ویژه در فاصله ۴۰ تا ۵۰ کیلومتری بعد از شهر چابهار، در مسیر گواتِر در سمت چپ جاده است که به دلیل نوع و وضعیت فرسایش و گونهٔ رسوبی خاص، اشکالی شبیه به ناهمواریهای سطح مریخ دارد. Th᠎is ᠎da​ta h as been gen er᠎ated by G SA Content ᠎Generator ​DEMO᠎.