در زری دوزی یا همان گلابتون دوزی دستان زنان چابهار با نخهای طلایی روی پارچهها رد پای هنرشان را میکشند و یکی از زیباترین صنایع دستی این منطقه را خلق میکنند. در قدیم برای زری دوزی از نخهای ابریشمی با روکش طلا و نقره استفاده میشد اما این روزها از نخهایی با روکش فلزی به رنگ طلایی، نقرهای و سفید استفاده میشود که بیشتر این نخها در پاکستان تولید میشود. گردشگران از این وسیلهها علاوه بر زیبا بودن اغلب به خاطر سایز کوچک و قیمت مناسب بیشتر استقبال میکنند. البته علاوه بر زمان و گرما باید به هزینه بنزین هم فکر کنید؛ به خاطر همین است که سفر با اتوبوس در سفرهای مقرون به صرفه بهترین گزینه است. هتل آذین یک هتل سه ستاره است و برای کسانی که میخواهند هزینه سفرشان پایین باشد یک گزینه فوقالعاده است. روستای تیس، یک روستای باستانی است که در شمال چابهار و در فاصله ۱۰ کیلومتری از مرکز شهر چابهار قرار دارد. اما حالا ببینیم سوغاتیهای شهر چهار بهار چیست. ​Th᠎is data w​as generat​ed wi​th G​SA Cont​en᠎t  Gene ra᠎to r ​DEMO.

هتلهای زنجیرهای لاله در اکثر شهرهای بزرگ شعبه دارند.

یک هتل کوچک و جمع و جور است که صبحانه هم سرو میکند اما طبیعی است که از یک هتل ۳ ستاره نمیشود انتظار صبحانههای هتل ۴ ستاره و ۵ ستاره را داشت. نخلهای سر به فلک کشیده و رملها از یک طرف شما را صدا میکنند و موجهای خروشان دریا از طرف دیگر. آذین بین هتلهای مقرن به صرفه چابهار یکی از هتلهای پرطرفدار است؛ نزدیکی به دریا این هتل را محبوبتر هم کرده است. هتلهای زنجیرهای لاله در اکثر شهرهای بزرگ شعبه دارند. پلانکتونها از اواسط خرداد تا اواسط شهریور به بیش از حد معمول میرسند و در آذر ماه به حداکثر میزان خود میرسند. صدفهایی که در معرق به کار میرود از خود منطقه جمع میشود و بعد از شستوشو و تراش دادن با دستگاههای مخصوص روی پارچه کار میشوند. طرحهای غیر هندسی که بیشتر گل و بوته هستند برای تزئین رومیزی، پرده و پشتی به کار میروند در حالیکه بیشتر طرحهای هندسی روی لباسها کار میشوند. بنابراین بسیار ضروری است که خود ما ایرانیها هم حتماً در این بازارها قدم بزنیم و طرح و نقشۀ محبوب خودمان را انتخاب کنیم تا قدر و منزلت هنر اصیل ایرانی را خیلی بیشتر بدانیم.

براین اساس و آنچنان که در پیش نویس طرح مذکور مطرح است، خودروسازان و قطعه سازان می توانند به ازای صادرات محصولات خود، نسبت به واردات خودرو کامل اقدام نمایند، همچنین افرادی که دارای منابع ارزی در خارج از کشور هستند نیز می توانند در صورت تمایل، پول خود را به صورت خودرو وارداتی به کشور بازگردانند. کوه های مریخی: در دشت های بلوچستان قرار گرفته و دارای ناهمواری های خیره کننده ای می باشد که سبب ایجاد ظاهری فرازمینی در آن شده است. در اطراف ارتفاعات این منطقه می توانید گوزن های کوهی که ساکن دشت های اطراف آنجا هستند را ببینید. در سوزن دوزی بیشتر رنگهای گرم وشاد مثل نارنجی و صورتی رنگهای اصلی هستند و سفید، سیاه، سبز و قهوهای به عنوان رنگهای فرعی استفاده میشوند. البته همه سوغاتیها هم یادگاریهای هنری و صنایع دستی نیستند، بیشتر اوقات هم شیرینیها و خوردنیهای خاص آن شهر هستند. برای اقامت هم میتوانید هم سراغ هتل بروید و هم اقامتگاههای بومگردی و محلی که بیشتر حال و هوای چابهار را دارند. رستوران هتل لیپار منوی بسیار متنوع و غذاهای با کیفیتی دارد که موقع اقامت در این هتل نیازی ندارید دنبال رستورانهای خوب شهر بگردید.

در این شهر رایج است. چابهار در حاشیه دریای عمان قرار گرفته که به اقیانوس هند هم راه دارد و وزش بادهای موسمی بندر چابهار را در فصل تابستان خنکترین و در فصل زمستان گرمترین بندر جنوب کشور میکند.متوسط دمای چابهار در زمستان ۱۹ درجه سانتیگراد و در تابستان ۳۱ درجه سانتیگراد است. قرار داشتن بندر چابهار در کرانههای دریای عمان و وزش بادهای اقیانوسی از سمت دریا، رطوبت هوا را در این بندر بالا میبرد و آنچه در تابستان سکونت و سفر به این بندر را برای غیر بومیان سخت میکند، شرجی هوا است.فصل مونسون در چابهار از نیمه خرداد آغاز میشود و تا نیمه شهریورماه ادامه دارد. خود روستاییان میگویند که بافت یک گلیم مثلا در ابعاد ۲/۵ در ۱/۵ هفت ساعت زمان میبرد. پیش از این رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس، مخالفت خود را با حضور سازندگان چینی در ایران اعلام کرده بود. ظاهرا پس از کشمکش های فراوان بین نمایندگان، شورای نگهبان، مجمع تشخیص و سایر نهادهای بالادستی، پیشنهاد دهندگان طرح واردات خودرو به کشور تصمیم گرفتهاند که در راستای اقناع شورای نگهبان بازهم از مواضع اولیه خود عقب نشینی کرده و واردات خودرو را تنها به صورت محدود و در راستای رفع نیازهای ضروری و براساس میزان ارز تایید شده توسط شورای رقابت پیشنهاد دهند.