کوههای گِل افشان چابهار یکی از جاذبه های طبیعی بسیار زیبا و در عین حال عجیب در استان سیستان و در ۱۰۰ کیلومتری شهر چابهار است که بین دشتهای تنگ و کهیر قرار گرفته است.زمانی که شما به این منطقه می روید سه تپه خاکستری رنگ را در فاصله ۱۰۰ متری از هم می بینید که اگر آب و هوا مساعد باشد و بارش باران وجود داشته باشد به راحتی می توانید از این تپه ها بالا بروید. قلعه پرتقالی ها بر روی یک تپه در نزدیکی خلیج ساخته شده، دارای ۴ برج نیم دایره ای شکل با مساحت ۱۵ متر است که در زمان های قدیم نگهبانان از آنجا وظیفه محافظت از قلعه را انجام میدادند و همچنین در شرایط بد آب و هوایی برج های این قلعه مانند فانوس دریایی وظیفه هدایت کشتی ها را بر عهده داشته اند. برای اقامت در این شهر میتوانید روی هتل های چابهار حساب کنید چون از کیفیت قابل قبولی متناسب با استانداردهای این استان برخوردارند. زبان اصلی زومیت فارسی است؛ لطفا در هنگام ارسال مطالب از زبان فارسی استفاده کنید. Po​st h​as be​en created ​with the he᠎lp of GSA​ Con tent G en er​ator D​em oversion.

ماژول دوربین چهارگانه پشت گوشی شامل سنسور اصلی ۵۰ مگاپیکسلی، سنسور مونوکروم ۴۰ مگاپیکسلی، دوربین فوقعریض ۱۳ مگاپیکسلی و یک دوربین تله فوتو ۶۴ مگاپیکسلی با تثبیت کننده تصویر OIS و زوم ۳.۵ برابر میشود. امروزه در مناسبتهای خاص شاهد این هستیم که مردم نذورات خود را که شامل حلوا، خرما و یا گوسفند قربانی است را در این محل دست حاجتمندان میسپارند و همچنین ماهیگیران بومی منطقه بعد از بازگشتن از دریا و رسیدن به ساحل در این مکان شمع روشن میکنند و به مناجات با خدا میپردازند. صخره های این ساحل با جلبک های سبز رنگ و ماهیهای کوچک زیبایی که با امواج به ساحل آمده اند پوشیده شده است، این ماهی های زیبا را می توانید در چاله های کوچکی که آب در آنها جمع شده مشاهده کنید؛ همچنین در این منطقه شما می توانید خرچنگ های بسیار زیادی را ببینید که به دنبال غذا میگردند و این منطقه را تبدیل به محل زندگی خود کردهاند.

قسمتی از این صخره ها که کمتر در معرض برخورد موج و آب بوده است، به مرور زمان با خزه پوشیده شده و باعث شده است بدنه این صخره ها سبز شود. این مکان که گردشگران زیادی را به سمت خود می کشد به این صورت عمل می کند که وقتی موج های دریا به صخره های ساحلی برخورد می کنند، آب از طریق حفره های به سمت بالا فوران می کند و از آن جایی که فشار آب بسیار زیاد می باشد، این فوران کردن مانند فواره ای بسیار زیبا می باشد که مردم برای آن ساعت ها در این منطقه به انتظار مینشیند و حتی در مواردی دیده میشود که سنگ یا یک جسم سنگین را درون گودال شکاف صخره میاندازند تا باعث فوران آن شوند. این اثر تاریخی در ارتفاع نسبتاً بالا ساخته شده و نام پیروز ساسانی حک شده و همین باعث شده است که پیشینه ساخت آن را به دوران اشکانی و ساسانی نسبت دهند. رستوران بام صدف: این رستوران در بام مجتمع تجاری صدف قرار گرفته و به شما فرصت میدهد که پس از یک خرید عالی در این مجموعه به استراحت، تماشای شهر و خوردن غذاهای محلی باکیفیت بپردازید. منطقه آزاد چابهار یکی از شهرهای محبوب برای خرید است و مراکز خرید و بازارهای زیادی دارد.

از مناطق دیدنی چابهار می توان به مسجد تیس اشاره کرد که از نظر معماری شباهت به مساجد پاکستان و هند دارد. اتحاد آسیای جنوبی با خاورمیانه، قفقاز، آسیای مرکزی، روسیه و اروپا توسط این دالان تجاری هدف همه کشورهای مسیر، خصوصا هند است که با ایجاد فرصت های اقتصادی و پویایی ژئواکونومیک می تواند منجر به تغییر ژئوپلیتیک در اوراسیا شود. این بندر همراه با خط آهن میبایست زمینههای انتقال و حمل کالاهای ساخت هند را به افغانستان و همچنین به دیگر کشورهای آسیای میانه فراهم آورد. میتوان گفت طراحی طلاها اینجا شبیه به طراحی طلا در کشورهای همسایه و هندوستان است. همچنین به دلیل داشتن آب و هوای پیرامون زیبای بهاری و معتدل به این شهر لقب چابهار یا چهاربهار نیز داده اند زیرا این شهر به منطقه استوایی نزدیک است و تغییرات دمایی بسیار کمی در فصول گوناگون سال به همراه دارد. در این پروژه رکورد حداکثر پیشرفت نصب یک پروژه (در یکسال) به میزان ۸۲ درصد در سال ۸۷ به ثبت رسید و این یکی از افتخارات پروژه نیروگاه چابهار است.