رییس هیات مدیره سازمان تجاری صنعتی منطقه آزاد چابهار در این خصوص اظهار داشت: عملیات ساخت فولاد ۱۰ میلیون تنی با سرمایهگذاری هفت میلیارد یورو (حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان) در سواحل مکُران به زودی آغاز میشود. این مناطق، بهترین فرصت برای کسب و کار، سرمایهگذاری و فعالیتهای تجاری هستند. اگر به دنبال تجربه یک سفر داخلی خارقالعاده هستید که تاریخ و طبیعت آن قلبتان را به تپش در بیاورد، چابهار بهترین گزینه برای شماست. برای کسانی که طرفدار غذاهای دریایی نیستند و همیشه و همه جا به کباب خوردن پایبند هستند این رستوران بهترین گزینه برای کباب خوردن در چابهار است. این منطقه در کنار دسترسی به آب های آزاد و قرار گرفتن در کنار خلیج فارس دارای موقعیت استراتژیکی می باشد و یک منطقه ای برای ارتباط با آسیای میانه و سایر کشور ها و خروج کالا از مناطق آزاد می باشد. ۳- تور چابهار از تهران را اجرا می کنید و یا از شهرهای دیگر نیز برنامه سفر به چابهار دارید؟ این قلعه در فراز تپهای مشرف بر جاده چابهار – تیس و در ۶ کیلومتری شهر چابهار واقع شده است ..قلعه به ابعاد ۵۹×۳۴متر ساخته شده و مصالح به کار گرفته در ان آجر ، سنگ، گچ وساروج است.در ورودی درقسمت شرق واقع شده است .قلعه دارای هشتی بزرگ با اتاقهای بسیار و ایوان اختصاصی ، طاق ضربى ،آب انبار ،برج دیدبانی، چاه آب و..می باشد.آثار ۲ برج دیدبانی بر بالای قسمت شاه نشین دیده می شود که ۲ برج بصورت یک اتاق ایوان دار بر روی حجمی مکعب شکل پی سازی شده است .

خرید از منطقه آزاد چابهار

در هنگام مد تنها تاج درختها بالاتر از سطح آب شور دریا دیده مى شود و بقیه اندام هاى درختان در زیر آب از دیده پنهان است و فقط در زمان جزر دریا مى توان قسمت هاى زیر تاج ، ساقه و ریشه هاى تنفسى این درختان را مشاهده کرد . شهرستان چابهار از جنوبى ترین مناطق ایران یعنى نزدیکترین قسمت هاى کشور به خط استوا است .این شهرستان به دلیل قرار گرفتن در کنار دریاى عمان جزو نواحى ساحلى محسوب شده و داراى آب و هواى گرم و مرطوب مى باشد . مردان بلوچ لباسى ساده و بلند به همراه دستارى که عموما سفید است برتن دارند رنگ لباس بلوچ هاى حوزه مکران و شهرستان چابهار نسبت به بلوچ هاى منطقه سرحد ( شمال استان ) روشن تر مى باشد .پوشاک زنان و دختران از زیبایى خاصى بر خوردار است در دوخت و تزئین لباس هاى زنانه از هنر منحصر به فرد سوزن دوزى و پریوار دوزى بلوچ استفاده مى شود که هنر سوزن دوزى روى پیش بند ، سر آستین ، جیب بلند در جلو و همچنین حاشیه پایین لباس و شلوار خود نمایى مى کند .

از سطح زمین تا ورود به دهانه غار ،پلکانى وجود داشته است که آثار ان باقى است . احتمالا نماى دور تا دور داخل آرامگاه داراى نقاشى هایى بوده است با توجه به پلان نما مى توان گفت که این آرامگاه در عهد سلجوقى بر پا شده و در دوره صفوى نیز طرح هاى نقاشى بر روى دیوار ها افزوده شده است در نماى خارجى مقبره و چهار گوشه زیارتگاه چهار مناره کوتاه قرار دارد و نیم دایره هاى از گچ به رنگ سفید بین این مناره ها را پر مى کند گنبد از داخل نیز نوارى از تزئینات هندسى و گیاهى است . بالاى چهار طاقى بنا ، چهار نور گیر قرار دارد که قسمتى از نور داخل مقبره را تامین مى کند ورودى آرامگاه در ضلع غربى و محراب ان در ضلع جنوبى قرار گرفته . یا محمد ) ( یا على ) را بر روى نقش گل ها طرح اندازى کرده است در نماى ضلع شمالى ، روبه روى محراب نیز طاق نما هایى با تزئینات مقرنس دیده مى شود که محل نذر و روشن کردن شمع است . این شهر دارای محدودهی طرح ترافیک و زوج و فرد نیست و از اماکن مهم این شهر میتوان به رستوران بلوچ، رستوران ساحلی خلیج، مجتمع تجاری صالحیار، مجتمع تجاری فردوس، پارک، مجتمع تجاری ابریشم، بوستان بهار، رستوران دهلی دربار، بازار زرگران و مجتمع تجاری تیس اشاره کرد. ᠎Art icle w᠎as c re​ated wi​th GSA Content​ Gen᠎er ator D emoversi᠎on.

منطقه آزاد چابهار

اگر میخواهید با وسیله شخصی به این منطقه جنوبی سفر کنید بدانید که از تهران تا چابهار حدود ۱۸۰۰ کیلومتر فاصله است. روز اول سفر به چابهار را از خود شهر و بندر چابهار آغاز میکنیم تا خوب با بافت سنتی و اجتماعی شهر آشنا شویم. نکته دیگر در مورد این تالاب محل قرارگیری آن است، تالاب لیپار در یک تنگ و دره صخرهای که به یک کوه می رسد واقع شده و از آنجا که در مسیر جاده ساحلی چابهار به گواتر قرار دارد شما میتوانید جاذبههای طبیعی دیگری را نیز ببینید. کدام جاذبه های آن بیش از همه برایتان جالب بوده اند؟ لپ تاپ استوک %۱۰ الی ۲۰% ارزانتر از مناطق و فروشگاه های دیگر است. این ناحیه در ۹۰ کیلومترى شمال چابهار جاخوش کرده و در بخش دشتیارى، ۵/۲ کیلومترى آن طرف تر از شمال روستاى بلور مچى، در ناحیه باهوکلات قرار گرفته و دامنه خاورى اش از تدفین اجساد در اتاقک هاى سنگ چین درست شده است.

Con​te᠎nt has ​been c᠎reated wi th t he  help ​of G​SA Content Gener᠎at or​ D​em ov᠎ersi​on.