اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از چابهار، چابهار با ۶۰ تا ۷۰ هزار نفر حاشیهنشین، بالاترین نسبت جمعیت حاشیهنشینی را در کشور دارد، یعنی هیچ شهر حاشیهنشین کشور نیست که ۵۰ درصد جمعیتش حاشیهنشین باشند؛ در چابهار اما نصف جمعیت ۱۲۰ هزار نفری آن حاشیهنشین هستند. چابهار- بندر چابهار یا همان تنها بندر اقیانوسی ایران که از آن به شاهراه اقتصادی دریایی نیز یاد میشود هرچند دارای عناوین پرطمطراقی است اما شاید باورتان نشود که نیمی از جمعیت این شهر در حاشیه و یا همان سکونتگاههای غیررسمی سکنی گزیده و از حداقل امکاناتی هم چون آب، برق، بهداشت و فضای تفریحی یا آموزشی محروم هستند. این کوه ها که عمر ۵ میلیون ساله دارد، ادامهی رشته کوه زاگرس تا پاکستان است. در این آتشسوزی ۳۰ کَپَر خاکستر شد و حاشیهنشینان همان خرده چیزی را که داشتند از دست دادند. با نگاهی به موقعیت مکانی این خطه زیبا از سرزمینمان متوجه خواهید شد که درست در امتداد دریای عمان یا به زبان محلی دریای مکُران و اقیانوس هند قرار دارد. به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، حسن امامی مدیرکل بازرسی سیستان و بلوچستان در نشست شورای اداری چابهار اظهار داشت: چابهار موقعیت تجاری، اقتصادی، کشاورزی و گردشگری خوبی دارد و مسئولان باید تلاش کنند تمام مشکلات پیش روی آن مرتفع شود.  This  data has been w ri᠎tten  by GSA Content G ener at or D emoversion .

خرید مستقیم از چابهار

درک جای خوبی برای نشان دادن هنر عکاسی است پس بهتر است مجهز به این منطقه سفر کنید. رحمدل بامری بیان کرد: هیچ خودرو صاحب پلاک شهرستان دیگری به غیر از چابهار حق ورود به این شهر را نخواهد داشت و هم اینک قرنطینه در ورودیهای منطقه آزاد و شهر اعمال میشود و از مردم خواسته شده به شهرستان چابهار سفر نکنند. به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، رحمدل بامری فرماندار چابهار گفت: این شهرستان برای مبارزه با شیوع بیماری کرونا از امروز قرنطینه شده و هشدارهای لازم برای وارد نشدن خودروهای پلاکهای سایر شهرستانها و استانها داده شده و در ورودیهای شهر از وارد شدن این قبیل خودروها جلوگیری میشود. او افزود: وزارت راه وشهرسازی اقدامات خوبی برای ساماندهی معضل حاشیه نشینی آغاز کرده، ولی کارها به کندی پیش میرود و نیاز به سرعت بخشیدن و تعیین تکلیف اراضی، ساخت و سازها و تعیین کاربریهای مختلف سکونتی، آموزشی، بهداشتی، فرهنگی، رفاهی و سایر موارد دارد. تلاش های شبانه روزی مسوولان به ویژه شهرداری، شبکه بهداشتودرمان و سایر نهادها و موسسه های مردم نهاد نظیر موسسه نبی اکرم (ص) به منظور پیشگیری از بیماری کرونا در چابهار تاکنون به خوبی توانسته به ضد عفونی و پاکسازی مناطق مختلف و پرتردد و به ویژه بزرگترین پاتوق بیماران مبتلا به اعتیاد شهر چابهار اقدام کنند.

باسط اسلامی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ⁩جنگلوک حلبی آباد در دل شهر چابهار و در نزدیکی بندرشهیدبهشتی، شرکت نفت و سایر ارگانهای دولتی قرار دارد. ساحل خلیج گواتر نیز مانند سایر سواحل دریای عمان بسیار زیبا و دل انگیز است. وی درپاسخ به این سوال که مانع اصلی برای حل مشکل حاشیهنشینان چیست گفت: مشکل اصلی تامین اعتبار لازم، در زمان لازم است و تخصیص اعتبار به صورت قطرهچکانی نهتنها باعث کاهش حاشیهنشینی نمیشود بلکه افزایش آن را به دنبال دارد. ۱۴ آذر ۱۳۹۸ – ۲۱:۴۰ استانها سیستان و بلوچستان نظرات – اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از کنارک، محمد اسلامی حاشیه کلنگزنی شهر جدید تیس در کنارک در گفتوگو با خبرنگاران اظهار داشت: شهر جدید تیس، اولین شهر جدیدی است که با رویکردی کاملا متفاوت طراحی شده است و فاز اول آن برای تامین زیرساخت با ۷۰ میلیارد تومان اعتبار یکساله تمام میشود تا زمینه توسعه محلی و منطقهای شهر و احداث خیابانها و محله را برای حضور سرمایهگذاران ایجاد کند. This c᠎ontent was created by GSA Conte​nt ᠎Gene​rato r  DEMO!

منطقه آزاد چابهار

علاوه بر این با توسعه بندر گوادر، چین میتواند کالای خود را از طریق این بندر به افغانستان و همچنین کشورهای آسیای مرکزی برساند، اما چالشی که در این منطقه وجود دارد، ضعف دولت مرکزی در پاکستان در برقراری ثبات در این کشور به منظور تامین خطوط مواصلاتی است به گونهای که دولت و نیروی نظامی پاکستان بر بسیاری از مناطق ایالتی خود کنترل نداشته و حاکمیت مرکزی در این مناطق دچار حفره و عدم تسلط است. شیوع کرونا بسیاری از مناسبات اجتماعی و فرهنگی و حتی مناسک دینی را تحتالشعاع خود قرار داده است. تاریخ انتشار: ۱۵:۳۱ – ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ – کد خبر: ۶۵۲۳۸۱ خبرگزاری میزان – علی خضریان در حساب توئیتری خود نوشت: امروز که به همراه جمعی از نمایندگان مجلس از محلههای مرادآباد و میرآباد در حاشیه شهر چابهار بازدید کردیم، دو تصویر همزمان را با تمام وجود حس کردیم، از یکسو ناکارآمدی و ناهماهنگی دستگاههای اجرایی و در سوی دیگر کمال شکیبایی و میهماننوازی مردم عزیز بلوچستان که مثالزدنی بود. او ادامه داد: سازمان بازرسی در کنار مردم و مسئولان است و باید مسئولان و نیروهای اداری با خود نظارتی، رعایت قانون، امانتداری، وجدان کاری، شفافیت و پاسخگویی به امورات مردم به سوی سالم سازی فعالیتها حرکت کنند.