چهار کودکِ چابهار (سیستان و بلوچستان) پریروز در حادثهای تلخ جان باختند، با سفر به روستای محل حادثه و گفت و گو با بازماندگان و قربانیان واقعیت ماجرای ریزش گودال روستای بنو اسحاق بازار را روایت کردیم. قلعه پیروز گت که در فاصله پنج کیلومتری از شمال غربی شهر چابهار و در روستای تیس واقع شده، یکی از آثار تاریخی باقیمانده از دوران اشکانیان و ساسانیان است. این اثر تاریخی در ارتفاع نسبتاً بالا ساخته شده و نام پیروز ساسانی حک شده و همین باعث شده است که پیشینه ساخت آن را به دوران اشکانی و ساسانی نسبت دهند. غارهای بان مسیتی که در دامنه کوه شهباز بند و ۵ کیلومتری شمال شرقی روستای تیس قرار گرفتند، یکی از آثار تاریخی چابهار به حساب می آید. این منطقه دارای مکان های دیدنی مختلفی مانند قلعههای قدیمی و متعدد، انوشیروان سنگان، بلوچ گت، ویرانه های تیس کوپان، تالاب لیپار و کوه های مریخی است. این مسجد مانند سایر مساجد مربوط به اهل تسنن، دارای یک مناره است و صحن آن دارای نقش بندی های خوش رنگ و زیباست که حتی در نگاه اول هر بیننده ای را می تواند میخکوب کند. چابهار به غیر از بازار سنتی، بازاری به اسم زرگرها دارد که انواع و اقسام طلا و جواهرات را می توان در آن دید. This has ​be en g en er at᠎ed by GSA C᠎on te nt G᠎en᠎erator  DEMO.

دوره تناوب این پدیده نادر و زیبا ۱۰ تا ۱۵ دقیقه است که این عمل با لرزش خاک همراه است و گاهی به هنگام خروج گل، صدایی مثل شلیک تفنگ یا ترکیدن حباب از آن به گوش میرسد.» این جمله را گفتم و منتظر ماندم تا من را بفرستند به خواب خودم. این مجموعه شامل چند غار می باشد که اولین غار طبیعی و نیم دایره شکل است ، اما با استفاده از ابزار آلات آن زمان و تراشیدن کوه محوطه درون آن را گسترش داده اند؛ همچنین دو غار مصنوعی در کنار این غار وجود دارد که کار دست انسان است. برای رسیدن به کوه باید از چاله­ای ۲ متری که در فاصله ۲۰۰ متری کوه وجود دارد عبور کرد. جنس سنگ هایی که برای ساخت این بنا استفاده شده، از جنس کوه های اطراف این منطقه نیست و از جای دیگری آورده شده اند. در احداث این موج شکن از ماسهسنگهاى استخراج شده از معدن پیر سهراب در ۸۰ کیلومترى شمال شرق چابهار استفاده شده و در بخش انتهایى این موج شکن بلوکهاى بتنى مکعبى شکل به وزن تقریبى ۱۴ تن کار گذاشته شده است، که دوام این بلوکهاى بتنى در دراز مدت مورد سؤال است.  Th᠎is ​post h᠎as been generat ed ᠎by GSA Content Gener​ator​ D​emov er​si on!

چوبهای این درخت به رنگ خاکستری هستند و دوام زیادی ندارند، اما اگر آب به شکل مداوم و آنها برسد می توانند عمر زیادی داشته باشند. نظم بهتر است و در نزدیکی این کوهها یک کمپ گردشگری وجود دارد و امکانات مناسبی را در اختیار شما قرار می دهد تا بتواند با استفاده از آنها یک سفر دلنشین به منطقه زیبا داشته باشید. برای تهیه انواع غذاها از تازه ترین مواد غذایی استفاده می شود و همین موضوع عطر و طعم دیگری به غذاهایش می دهد. را خواهید داشت. در ضمن این منطقه محل عبور رودخانه باهوکلات می باشد که یکی از پرآب ترین رودهای استان سیستان و بلوچستان است، این رود باعث رونق یافتن جنوب این استان شده است و آب های قسمت های مختلف این مناطق (راسک، بمپور و سرباز) را جمع کرده است، به سمت دریای عمان راهی میکند. چابهار از تیرماه تا اوایل شهریور تحت تأثیر بادهای سرد قطب جنوب است که در اصطلاح محلی به آن بادهای ۱۲۰ روزه میگویند.

این روستا یکی از آبادیهای بخش زرآباد شهر کنارک در جنوب استان سیستان و بلوچستان است. کوههای گِل افشان چابهار یکی از جاذبه های طبیعی بسیار زیبا و در عین حال عجیب در استان سیستان و در ۱۰۰ کیلومتری شهر چابهار است که بین دشتهای تنگ و کهیر قرار گرفته است.زمانی که شما به این منطقه می روید سه تپه خاکستری رنگ را در فاصله ۱۰۰ متری از هم می بینید که اگر آب و هوا مساعد باشد و بارش باران وجود داشته باشد به راحتی می توانید از این تپه ها بالا بروید. منطقه حفاظت شده گاندو از مناطق بکر در استان سیستان بلوچستان و یکی از جاهای دیدنی چابهار می باشد که دوستداران طبیعت و حیات وحش میتوانند از آن دیدن کنند. یکی دیگر از جذابیت های این منطقه، مردمان خونگرم و دوست داشتنی هستند که به شغل صیادی می پردازند و درون کپرهایی که با مصالح سنتی در آن منطقه درست شده استراحت می کنند. این قدمگاه پیش مردم این منطقه از احترام خاصی برخوردار است و در طول سال مراسم های مذهبی زیادی در آن برگزار می گردد که با گذر زمان این مراسم ها از رونق افتاده اند.