از پدیدههای طبیعی چابهار مثل موج فشان چابهار، دریاچه صورتی یا تالاب لیپار، کوههای مریخی یا مینیاتوری، جزر و مد قرمز، و چشمههای گِل فشان بازدید کنید. از معروفترین و بهترین هتلهای آن میتوان به هتل لاله، هتل لیپار، هتل ونوس و هتل فردوس اشاره کرد. ج- تورهایی که در هتل های با ستاره کمتر (مثلا ۲ یا ۳ ستاره) رزرو می شوند و یا خدمات گشت از جاهای دیدنی، راهنما و ترانسفر ندارند نیز بسیار ارزان هستند. ساحل اختصاصی این هتل و آلاچیق های آن ساعات آرامش بخش و خوبی در کنار دریا برای مسافران فراهم می کند. زمان بازدید از این شهر با تور چابهار حتما از این غذای محلی میل کنید؛ این غذا بسیار لذت بخش و فوق العاده است. در بندر گواتر از چه مکانهایی میتوان بازدید کرد؟ هوای بهاری و خنک ۶ ماهه دوم سال، برای بازدید از جاذبه های گردشگری چابهار، بسیار مطلوب و مناسب است. این بندر با آب و هوای مطلوب و فوق العاده ای که دارد هر ساله میزبان تعداد زیادی از گردشگران تور چابهار می باشد.

بازار های چابهار

 C᠎ontent was cre᠎at ed wi​th t he help ​of  GS᠎A  Cont᠎en t Genera to r DEMO!

سفر به چابهار

در این گورستان ها، قبرها کنار هم روی سطحی صخره ای حفر شده اند که این شیوه حفاری، پرسش های بسیاری را به وجود آورده است. فصل مونسون در واقع از اوایل خردادماه آغاز میشود و در مردادماه به بهترین نقطه اش میرسد و موجب میشود ساحل نشینان سواحل مکران از کنارک، چابهار تا گواتر هوای مطبوع و خنکی را تجربه کنند. در مجتمع تجاری سینا چابهار لوازم آرایش، تنقلات و انواع کالاهای خارجی فروخته میشود. در طول سالها مردم بیشتر برای کارهای تجاری به چابهار سفر میکردند. بندر چابهار در گذشته با عنوان بندر تیس شناخته میشد و به خاطر موقعیت جغرافیایی آن یکی از مهمترین مراکز تجاری کرانههای دریای عمان بشمار میرفت. این هنر در چابهار با دیگر نمونههای سایر استان ها تفاوت دارد و به «بلوچی دوزی» معروف است. از برجستهترین هنرهای دستی در چابهار هنر «سوزن دوزی» است، که صنعتی برجسته در چابهار به شمار میرود.

اما با افزایش میزان رطوبت از اوایل اردیبهشت کمکم از میزان مسافرین این شهر کاسته میشود و در سه ماه تابستان به کمترین حد میرسد؛ زیرا هوای چابهار گرم و شرجی می شود و گاهی اوقات تنفس را نیز برای مسافرین دشوار میکند و البته در ایام نوروز شلوغی بیش از حد و مشکلاتی همچون عدم وجود فضای کافی برای پارک خودرو و افزایش قیمت مراکز اقامتی نیز تا حدود زیادی آزاردهنده است. تأثیر پدیده مونسون در بنادر کشور ما بسیار متعادلتر است از همین رو هوای لطیفتری را هم به همراه خود در این مناطق ایجاد میکند. وقتی در سفر چابهار هستید، می توانید این غذا را در یکی از روز های به یاد ماندنی مسافرت خود میل کنید و طعم و مزه آن را تا مدتها به یاد بسپارید. بد نیست به این نکته اشاره کنیم که در منطقه یاد شده، زیستگاه آبی به نوعی با زیستگاه خاکی در هم آمیخته است. این کوهها به شکل مخروطی و معمولا به رنگ قرمز هستند. همان طور که از اسم این غذا پیدا است برای پخت آن به تنور نیاز هست.

این غذای ساده و خوشمزه که می توانید آن را در رستوران های محلی و رستوران های کوچک میل کنید از گندم و دنبه گوسفند و بره تهیه می شود. علاوه بر آن بندر چابهار به دلیل جاذبههای گردشگری فراوان نظیر بناهای تاریخی و جاذبههای طبیعی سالانه گردشگران بسیار زیادی را از داخل و خارج ایران به سمت خود جذب میکند. کیفیت ادویههای بندر چابهار بسیار بالا است و با استفاده از آن میتوانید طعم خوبی به غذای خود ببخشید. اما با توجه به اینکه فرش در کجا پهن می شود و چه استفاده ای از آن قرار است انجام شود، انتخاب بهترین فرش برای شما متفاوت است. اما ایام نوروز این بندر بسیار شلوغ میشود و برای بهره بردن از همه ظرفیتهای گردشگری این شهر زیبا، فرصت کمتری خواهید داشت. به علت شرایط بندری شهرها، قیمت اجناس بهطورمعمول پایینتر از حد بوده که این خود عامل مهمی برای سفر گردشگران به این منطقه شده است.

خرید از چابهار

Th is ᠎post has been  do᠎ne by GSA​ C on᠎te​nt G en​erator  D​em​ov᠎er si on !