ـ موج شکن پسابندر ( در دست ساخت):این بندر در فاصله ۱۲۰ کیلومترى شرق چابهار و در مجاورت خلیج گواتر قرار دارد. او تصریح کرد: درخواست ما این است که باید از همه ظرفیتها استفاده شود، بخشی از اقدامات در حوزه منطقه آزاد است که ما انجام میدهیم و بخش دیگری هم در اختیار سه قوه است و به حکمرانی نیاز دارد و آن مسائل راهم ما پیگیری میکنیم و در این مسیر به کمک افرادی که در مجلس شورای اسلامی هستند هم نیاز داریم و هیچ فاصلهای بین ما و استاندار سیستان و بلوچستان نیست و حقیقتا خودمان را یک مجموعه میدانیم و در راستای حل مشکلات مردم به کمک هم میآییم. این درحالی است که پیشتر نمایندگان مردم در مجلس به این بحث وارد شدند و رسما اعلام کردند که هر قراردادی باید در مجلس توصیب شود. فراموش نکنید خودرو باید حداقل سه ساعت قبل از حرکت قطار برای حمل، تحویل داده شود.  This has  be en generated  by GSA C᠎on᠎te nt  Gener​at᠎or D emov᠎ersi​on!

وزیر صنعت، معدن و تجارت هفته گذشته اعلام کرد که تراز تجاری کشور فعلا متعادل نیست و به همین جهت نیز ما تا زمان مثبت شدن تراز تجاری صادرات غیر نفتی با آزادسازی واردات خودرو مخالف هستیم چراکه در نهایت سبب ایجاد تورم شده و به ضرر کل جامعه است. بد نیست بدانید از آنجایی که سرعت و قدرت این موجها به بادهای موسمی بستگی دارد بهترین زمان سال برای تماشای آنها معمولا از نیمه دوم اردیبهشت تا نیمه اول شهریور است؛ در این ماهها بادهای موسمی با قدرت بیشتری میوزد. مسجد جامع بزک که زمان ساخت آن هنوز به طور دقیق مشخص نیست اما با توجه به شواهد به احتمال زیاد مربوط به دوره صفویه است و در ساخت این مسجد از مصالحی مانند چینه و خشت و در سقف آن از از فراورده های خرما و نخل استفاده کرده اند. و اما در پایان می تواند به خودروی پرحاشیه کوپا در بازار کشور اشاره کرد. عدهای از مردم چابهار بر این عقیده اند که سید غلام رسول یکی از عارف های بسیار معروف شیعه بوده که در آن زمان مورد ارادت مردم هندوستان و چابهار قرار داشته است اما در این میان چیزی که همه به آن اعتقاد دارند این است که این شخص یک فرد با اصالت هندی بوده که برای ازدواج کردن با یک زن به چابهار سفر می کند، اما در شب عروسی خود در اثر بیماری فوت می کند و وصیت می کند که بر سر مزار او به جای عزاداری و گریه کردن، رقص و پایکوبی بپردازند.

جالب است بدانید که حتی برخی از مردم محلی در این منطقه نمی دانند که روستای درک کجاست؟ یکی از نکات بسیار جالب در مورد این روستا این است که وقتی به آن مسافرت می کنید به تعداد زیادی از جاهای دیدنی چابهار دسترسی دارید که یکی از جالب ترین آن ها کوه های مینیاتوری و مریخی در اطراف این روستا می باشد، همچنین شما می توانید از تالاب لیپار و همچنین نمای دریای عمان و اقیانوس هند در ساحل این روستا دیدن کنید. این رودخانه به دریای عمان میریزد و در کنار این جنگلها تبدیل به یکی از بهترین جاهای دیدنی چابهار شدهاند. یک مجموعه متشکل از چند تپه با ارتفاع مختلف که در حال حاضر تنها یکی از آن ها فعال است. ۷، دهلک : دهل دو طرفه کوچک و بلندى است ۸، دهل بزرگ لیوا : دهل رحمانى بزرگ و حجیمى است که تنها در مراسم رقص لیوا از ان استفاده مى شود . برای خرید هر جنسی که بخواهید، یک راسته بزرگ در بازار تهران پیدا میشود. چابهار در ۲۲۸۶ کیلومتری تهران قرار گرفتهاست.

تور چابهار با قطار از اصفهان و تور چابهار با قطار از مشهد نیز برگزار می شود و هم چنین تور چابهار از تهران با هواپیما بسیار محبوب است چرا که مقصد دوری پیش رویتان است. به طور کلی این گل دوزیها چنان زرق و برقی به پارچه میدهند که با مدل و طرحهای زیبای خود مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی بسیار زیادی قرار گرفتهاند. تولید میانگین ۱۲۰۰۰ تن میگو در هر دوره پرورشى در این مجتمع پرورشى زمینه بسیار مساعدى را براى صدور کالاهاى غیرنفتى و تحصیل ارز فراهم مى کند.از مهمترین قابلیت هاى خدادادى بریس، مناظر بدیع و اسکله منحصر به فرد آن است که مى تواند نقش بسزایى در جذب گردشگران فرهنگ و طبیعت و گسترش اکوتوریسم و اگروتوریسم (گردشگرى روستاهاى شگفت) داشته باشد. یکی از شگفت انگیزترین جذابیت های گردشگری چابهار کوه های فرا زمینی مینیاتوری آن است به طوری که هنگامی که کوه ها را تماشا می کنید خیال می کنید یک نقاش چیره دست و ماهر با قلم موی خود چنین ناهمواری های زیبایی را طراحی کرده است.