بنای آرامگاه دارای فضای زیبا و چشمگیر می باشد. قبل از خواب می توانید به زیارت آرامگاه شاه نعمت الله ولی بروید. میبد جاهای دیدنی و تاریخی زیادی دارد ولی با توجه به کمبود وقت می توانید از بنای یخچال تاریخی میبد که روبروی کاروانسرای شاه عباسی میبد قرار گرفته بازدید کنید و مسیر خود را به سمت یزد ادامه دهید. قبل از خروج از ماهان در خروجی شهر به سمت بم تابلو باغ شازده ماهان را خواهید دید. به سمت باغ شازده ماهان حرکت کنید و حتما از این باغ تاریخی که معماری آن بر اساس اصول باغ ایرانی طراحی شده یک ساعتی را بازدید کنید. بنابراین وارد شهر بم شوید و به سمت ارگ تاریخی بم بروید. از اینجا به بعد سعی کنید بدون توقف به سمت بم حرکت کنید. توقف در بم را با صرف نهار در یکی از رستوران های این شهر کامل کنید و آماده شوید برای حرکت بدون توقف تا شهر چابهار. تحلیلگران بر این باورند که هند، بهعنوان یکی از قدرتهای نوظهور اقتصادی در جنوب آسیا با طرح استراتژی بلندمدت در راستای توسعه بازارهای داخلی، دسترسی به بازار افغانستان و آسیای میانه و رقابت با چین و پاکستان، تلاش دارد با سرمایهگذاری در بندر چابهار، به نفوذ اقتصادی و سیاسیاش در منطقه بیافزاید و جایگزینی برای بندر گوادر، مسیر ترانزیتی چین و پاکستان ایجاد کند. This artic​le has  been gen erated by GSA  C onte᠎nt Gen erat or Demov ersi᠎on.

سوغاتی های چابهار

بانک با بیان این که چابهار به عنوان یکی از قطب های مهم منطقهای حمل و نقلی و مرکز اصلی کریدور بینالمللی حمل و نقل و ترانزیت بین سه کشور و آسیای میانه، منطقه ایدهآلی برای توسعه سرمایهگذاری، تولید و صادرات محصولات مورد نیاز بازارهای مصرف منطقهای به ویژه بازار عظیم یک میلیارد و چهارصد میلیون نفری هند، افغانستان و آسیای میانه است، گفت: به تعبیر نخستوزیر هند این منطقه میتواند به مرکز منطقهای ترانزیت، انرژی و تجارت تبدیل شود. بندر چابهار و مسیرهای ارتباطی منتهی به آن – بهویژه راهآهن چابهار-زاهدان با هزینه تخمینی یک میلیارد و ششصد میلیون دلار در استان سیستان و بلوچستان که دولت هند بخشی از سرمایهگذاری احداث آن را به عهده گرفته است به شکوفایی اقتصادی و رونق کسبوکار در کشورمان کمک میکند. بخش اعظم سرمایهگذاری برای ساخت بندر چابهار از سوی دولت هند انجام میگیرد. علاوه بر مزیتهای پیش گفته برای تولید و سرمایهگذاری صادرات محور در این منطقه باید به قرابتهای فرهنگی و سبکهای زندگی نزدیک و مشابه کشورمان با این کشورها توجه داشت که از نقطه نظر تجارت و مباحث نوین بازار، مؤلفههای مهمی برای کسب و کارهای تولید و تجارت محسوب میشود و میتواند در صورت توجه کافی و تدبیر مناسب از سوی فعالان اقتصادی به عنوان یکی از عناصر آمیختههای بازاریابی مناسب در تقویت و ارتقای سطح مناسبات تجاری بین این کشورها محسوب شود.

مجتمع صدف چابهار

سیاست خارجی عملگرایانه و ضرورت توسعه اقتصادی، مواضع سه کشور افغانستان، هند و ایران را در مورد توسعه بندر چابهار به یکدیگر نزدیک کرده است. تا اینجا مسیر بیش از ۱۴ ساعت رانندگی کرده اید و هوا تاریک شده است. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مرتضی بانک، مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد که در همایش بین المللی روز چابهار با حضور مسئولان ۳۵ کشور سخن میگفت، ضمن تشکر از وزیر راه و شهرسازی و معاونین این وزارتخانه به خاطر حضور در همایش و ابراز امیدواری برای دستیابی این همایش به دستاوردهای مثبت و مورد انتظار در کمک به تبدیل منطقه استراتژیک چابهار به پیشران توسعه سواحل مکران و نقش آفرینی موثر آن در تقویت پایه های نظام توسعه ملی و گسترش همکاریهای منطقه ای و بین المللی گفت: امروز پیوندهای تمدنی، قرابتهای فرهنگی و منافع مشترک در ژئواکونومیک و ژئوپلتیک منطقهای، پایههای محکم و ظرفیتهای حائز اهمیت برای تقویت بیش از پیش همکاری ها و ایجاد اتحاد اقتصادی مزیت آفرین بین جمهوری اسلامی ایران، جمهوری هند، جمهوری اسلامی افغانستان و دیگر کشورهای منطقـه است. از سوی دیگر لباس های زیر در چابهار قیمت بسیار مناسبی دارند چون عموما به صورت عمده به فروش می رسند.

مجتمع تیس چابهار

انواع لباس های محلی، ادویه های تند و تیز و از همه مهم تر غذاهای خیابانی در بازار سنتی جلوه گری می کند. در چابهار چند اسکله صیادى وجود دارد که ۳ اسکله صیادى تیس، رمین و بریس از بقیه دیدنی تر هستند. دبیر شورای عالی مناطق آزاد با بیان اینکه اقتصاد دریا محور و صنایع مختلف مزیت گیرنده از جغرافیا و موقعیت منطقـه و صنایع بزرگ آب بر، فرصتهای بینظیری را برای سرمایه گذاری و کـسب و کار در این منطقه پیش روی همه سرمایهگذاران داخلی و خارجی قرارداده است، گفت: قطعا برنامه های توسعهای بندر چابهار و ظرفیتهای جدید و تجهیزات روزآمد آن این سرمایهگذاریها را جذابتر و آسان تر می کند. همرده سفر و گردش به شهر چهار بهار : چابهار که به خاطر آب و هوای بهاری و معتدلش بهش “چهار بهار” میگن، یکی از مناطق آزاد هفت گانه ایرانه که تنها بندر اقیانوسی کشوره. مناطق جنوبی بلوچستان (مکران) با توجه به مجاورت با دریای عمان و بهرهگیری از بادهای موسمی اقلیم متفاوتی دارند. از شهر بم خارج شوید و از شهر جدید بم نیز بگذرید تا بعد از جاده ریگان تابلو ورود به حوزه استان سیستان و بلوچستان را مشاهده نمایید.