یکی دیگر از اجناسی که میتوانید از بندر چابهار به عنوان سوغاتی خریداری کنید، گل دوزیهای شگفتانگیز سنتی میباشد که با دوختن طرحهای جذاب و متفاوت بر روی پارچه صورت میگیرد. خودروی SWM G01 که توسط سیف خودرو عرضه شده از نظر امکانات و تجهیزات رفاهی خودرویی بسیار مناسب و با تکنولوژی روز است که در صورت عرضه بیشتر می تواند سهم بازار مناسبی را به نسبت عرضه خود بدست آورد. در این شهر هر کسی می تواند لوازم مورد نیازش را با کیفیت و قیمت مناسبی تهیه نماید و خلاصه این که به هیچ عنوان دست خالی به شهر خود بازنگردد. شما می توانید با بازدید از این مجموعه لحظات خاص و فوق العاده را در جزیره قشم سپری کنید و محصولات مورد نظر خود را با کیفیت بالا و قیمت ارزان خریداری کنید. اتفاقی که چندان بی حاشیه نخواهد بود چرا که فروش نفت و واردات خودرو هر دو در زمره سنگین ترین فعالیت های اقتصادی در کشور تلقی می شوند و در شرایط فعلی نیز با چندین لایحه تحریم مواجه اند. بانک مرکزی دولت چین و کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی در تاریخ ۲۴ سپتامبر دو سند جدید صادر کردند. ​This has be​en gen erat᠎ed with GSA C ontent  Ge nerator DEMO!

در واقع، بندر چابهار، در محل تلاقی دو راهگذر ترانزیتی مهم جهان به نامهای شمال-جنوب و شرق-غرب قرارگرفته که این امر از مهمترین مزیتهای محور شرق کشور است. تردیدی نیست که آینده اقتصاد کشور تاجیکستان در گرو توسعه روابط با ایران و البته بهره گرفتن از معبری مهم به نام منطقه آزاد چابهار است. با این حال، بازگشت مجدد تحریم های صنعت خودروسازی باعث شد تا بسیاری از چینی ها، حتی برخی از آنان که به واسطه تحریم در بازار ایران فعالیت داشتند و شناخته شدند، اقدام به ترک بازار کرده و شرکت های خودروساز داخلی را با انبوهی از تعهدات معوق تنها بگذارند تا در چنین شرایطی خرید برخی خودروهای چینی با ریسک بالایی همراه شود. البته لازم به ذکر است که در زمان انتشار این مقاله، خودروهای چینی جدیدی همچون دیگنیتی و یا فیدلیتی نیز معرفی شده اند اما با توجه به عدم عرضه آنها در بازار، فعلاً در این مقاله دسته بندی نشده اند. شامل ۶ مجتمع اصلی می باشد که یک به یک برای شما معرفی خواهند شد. اما سرمایه گذاران ریسک بالاتری خواهند داشت و حفاظت کمتری شامل حال آنها خواهد شد، به همین دلیل پکن امیدوار است که این موضوع باعث کاهش میزان خرید و فروش رمزارز در بازار شود». Content was c​reated wi᠎th G SA Con​te nt G enerat or᠎ Demoversi᠎on​!

که تغییر شکل یافته کلمه “چهاربهار” است، نامیده میشود.

طبقه همکف هم شامل فروشگاه های مواد غذایی و پوشاک می باشد ،البته در همه پاساژ ها فروشگاه های مختلفی یافت می شود ما بصورت کلی به این امر پرداخته ایم. در این بازار انواع صنایع دستی و محلی سیستان از جمله زریدوزی، حصیر، حنا، زیورآلات سنتی، پارچههای رنگی و داروهای گیاهی یافت میشود. از این رو این بندر، چابهار که تغییر شکل یافته کلمه “چهاربهار” است، نامیده میشود. اما محصولات شرکتی همچون برلیانس، دانگ فنگ، بی وای دی، ام جی و محصولات برخی شرکت های چینی دیگر که توسط شرکت های بزرگ خودروساز داخلی مونتاژ و به بازار عرضه شده است، فراوانی بیشتری در بازار داشته و واردات قطعات یدکی آنان حتی توسط شرکت های خصوصی و یا افراد شخصی برای فروش در بازار می تواند توجیه پذیر باشد. در پایان بد نیست بدانید منطقه آزاد چابهار یکی از مهمترین مناطق آزاد ایران است و به دلیل اینکه نزدیکترین مسیر دسترسی کشورهای آسیایی به آبهای آزاد است، موقعیت استراتژیک ویژهای دارد. این بنا داراى معمارى مختص مناطق گرمسیرى یعنى همان وجود رواق هاى هلالى دور تا دور است .

یکی از نکات بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که به صورت کلی یک بازار جداگانه به اسم بازار چینی ها در جزیره قشم وجود ندارد. اما با این وجود طی این سال ها خودروهای چینی خوبی وارد کشور شدند و برخی از آنان با همکاری شرکت های خودروساز داخلی، جایگاه بسیار خوبی در بازار کشور بدست آورده و فروش خیلی خوبی تجربه کردند. حال امروز در خودرو بانک سعی داریم نگاهی کوتاه به بهترین خودروهای چینی وارد شده به کشور داشته باشیم. محصولات شرکت گک در ایران همچون گک گونو G5 و گک ترامپچی GA3S می تواند یکی از خودروهایی باشد که خرید آن در بازار کشور برای خریداران ریسک زیادی خواهد داشت، زیرا واردات این خودرو بسیار پایین بوده و مشکل تامین قطعات آن می تواند مالکان را اذیت کند. مشتریان این خودرو در ایران عموما با مشکل فروش خودروهای خود مواجه می شوند و کمتر کسی تمایل به خرید این نوع ماشین دارد و گاهی اوقات تا ۶ ماه زمان لازم است تا شاید بتوانید یک مشتری برای بایک X25 پیدا کنید. شاید خرید این خودرو ارزش بالایی داشته باشد اما قطعاً بازار دست دوم و کمبود خدمات آن مشکل بزرگی برای ام جی RX5 محسوب می شود.