منطقه آزاد چابهار شش مجتمع تجاری لوکس دارد. تعداد کسانی که برای خرید به منطقه آزاد چابهار می روند، کم نیست. از پدیده های ژئوتوریستی کم نظیر چون کوه های مریخی دیدن کنید. در این تورها ممکن است علاوه بر صبحانه (که همراه با اقامت رزرو میشود)، وعدههای غذایی دیگری نیز به عهده آژانس برگزار کننده باشد و هزینه آن هنگام ثبتنام در قالب هزینه تور از شما دریافت شود.در سفر به چابهار از کجا دیدن کنیم؟ دیدن مراحل صید و خالی کردن صید روزانه و حتی سفر با آنها به روی دریا، می تواند تجربه ای شگفت انگیز و یکتا باشد. در طرح نهایی، محدوده ها تدقیق و تمام صنایع قابل استقرار به ریز، با تهیه لیست بلند به همراه کد آیسیک (ISIC)، تعیین گردید. اما در جاده ساحلی چابهار، کوههای مریخی از دور قابل مشاهده هستند. اما بعد از آن دوباره از سر گرفته شد و در سال ۱۳۶۲ به بهره برداری رسید. بندر چابهار در تمام فصول سال آب و هوای معتدلی شبیه به آنچه در فصل بهار تجربه میشود را دارد. سرانجام در سال ۱۲۸۹ دولت مرکزی ایران مداخله کرد و حکمران بمپور توانست چابهار را به تصرف درآورد؛ از آن زمان تاکنون چابهار جزئی از خاک کشورمان است. Content was created ᠎by GSA​ Conte nt G᠎ener ator  DE​MO!

منطقه آزاد چابهار

شهر چابهار در کشور ایران و استان سیستان و بلوچستان واقع شده است که از جاذبه های تفریحی و گردشگری زیادی برخوردار می باشد و به دلیل داشتن موقعیت جغرافیایی بسیار مهمی که دارد در اقتصاد کشور نقش بسیار تعیین کننده ای را ایفا می کند. در این گورستان، قبرهایی با ابعاد بسیار بزرگ وجود دارد و یکی از بهترین مکان ها برای علاقه مندان به دنیای ماوراالطبیعه می باشد. این منطقه یکی از بهترین گزینه ها برای افرادی می باشد که علاقه زیادی به بازدید و گردش در طبیعت بکر و حیات وحش دارند. در این رابطه با اقبال صادقی مدیر امور خدمات شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد چابهار تماس گرفتیم؛ او این موضوع را تأیید نمیکند و میگوید منطقه آزاد در حال جایگزینی یک پکیج فاضلاب با سیستم قدیمی است؛ البته منظور او از سیستم قدیمی همان “سپتیک” است که فاضلاب را در فضای نزدیک به مناطق مسکونی منطقه آزاد چابهار خالی میکند. به دلیل نزدیک بودن به دریا در اردیبهشت و خرداد، هوا به دلیل رطوبت بسیار زیاد، شرجی می شود. به همین دلیل آن را چهاربهار نیز مینامند. چابهار به عنوان شهری که دارای دومین پارک ژئو در خاورمیانه است شناخته میشود. البته تنقلات خوشمزه که پای ثابت هر مجموعۀ تجاری است نیز در این مرکز خرید به چشم دیده میشود.

خرید از منطقه آزاد چابهار

کرم دور چشم بلوبری بیوآکوا وندر جزو پرفروش ترین محصولات اورجینال منطقه آزاد چابهار نیز می باشد. این منطقه بهوسیله شبکه حمل و نقل زمینی و هوایی از شمال به کشورهای آسیای میانه و افغانستان، از شرق به پاکستان و از جنوب به اقیانوس هند اتصال مییابد. شهر چابهار، یکی از شهر های بندری در جنوب کشور ایران و یکی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان می باشد که در نزدیکی دریای مکران و اقیانوس هند واقع شده است و اسکله واقع در آن این امکان را دارد تا کشتی های اقیانوس پیما بتوانند در آن پهلوگیری نمایند. موقعیت جغرافیایی مهم و راهبردی بندر چابهار باعث شده است که سرمایه گذاری های بسیار زیادی مانند؛ تاسیس و ساخت اسکله، افزایش دادن قابلیت بارگیری های کشتی های اقیانوس پیما، تاسیس راه آهن به سمت آسیای میانه، ساخیک فرودگاه بین المللی و… فرصتهای شغلی بسیاری با منطقه آزاد در استان مازندران فراهم میآیند، بنابراین اگر قرار است حجم زیادی از کالاهای بومی استانهای شمالی از این منطقه صادر شوند، بدون شک به پستهای شغلی نظیر بازاریاب و مدیر مذاکره معاملات، مدیریت امور گمرکی، حسابدار و حسابرس، کارشناسان رایانه و فناوری اطلاعات، کارشناسان امور ساختمانی، شرکتهای بازرگانی و مکاتبات بینالملل، مترجم زبان انگلیسی و زبان روسی و دهها فرصت شغلی دیگر نیاز خواهد بود.

در این منطقه می توانید تنها تمساح های بومی ایران، به نام «گاندو» را از نزدیک مشاهده کنید. را از نزدیک ببینید. موقعیت جغرافیای این شهر به گونه ای می باشد که نزدیک ترین راه دسترسی کشور های ترکمنستان، افغانستان، تاجیکستان، قرقیزستان، قزاقستان و ازبکستان به آب های آزاد را فراهم کرده است. از آنجا که بندر چابهار نزدیکترین مسیر دسترسی کشورهای افغانستان، ترکمنستان، ازبکستان، تاجیکستان، قرقیزستان و قزاقستان به آبهای آزاد است، اهمیت زیادی دارد و یکی از پر رونقترین بنادر کشورمان میباشد. به این ترتیب بهتر میتوانید پیشبینی کنید که میزان موفقیت طرح منطقه آزاد مازندران در آینده چقدر خواهد بود. علاوه بر آن پوشش گیاهی خاص منطقه و زیست برخی گونه های جانوری نظیر فلامینگو، تیهو و عقاب دشتی در جوار آن، جاذبه آن را دو چندان ساخته است. بندر چابهار هم مانند سایر نقاط کشورمان، جاذبه های تفریحی و منحصر به فرد خود را دارد که همواره برای گردشگران جذاب می باشد. همانطور که گفتیم، چابهار پیشینه تاریخی غنی ای دارد. همانطور که می دانید سفر به این سیاره برای همگان امکان پذیر نمی باشد. اما اگر واقعا علاقه دارید که این سیاره را ببینید، توصیه می کنیم که حتماً به شهر چابهار سفر کنید.