به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان،مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در یک گزارش مجزا درباره «لایحه الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به محدوده منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی چابهار» اظهار نظر کرد. خبرگزاری میزان- مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در یک گزارش مجزا درباره «لایحه الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به محدوده منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی چابهار» اظهار نظر کرد. مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: طرح الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار در نشست شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری به تصویب رسید. هیئت دولت ضمن تصویب طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی جهرم با الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار موافقت کرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد، در جلسه شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی که عصر دیروز به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد، پیوستن بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی چابهار، تصویب شد. در نشست شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی که به ریاست معاون اول رئیسجمهور برگزار شد، طرح اصلاح محدوده منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهار مورد بحث و تبادلنظر قرار گرفت و مقرر شد این مبحث در نشستی با حضور دبیرخانه شورا و وزارت راه و شهرسازی در چارچوب طرح جامع مکران موردبررسی قرار گیرد و نتیجه آن در نشست آتی شورا مطرح شود. Art᠎icle h as been gener ated ​with G​SA Content Ge ne rato​r DEMO.

خرید از منطقه آزاد چابهار

برای درست کردن این غذا، گوشت گوسفندی را در تنور کباب میکنند و نتیجه میشود کباب لذیذ تنورچه. اخبار اقتصادی- وی با بیان اینکه کشور چین ابتکار جاده و کمربند را برای قدرتمند شدن اقتصادش به کار برده است،گفت: این مسئله یک مبنای علمی و اقتصادی قوی دارد و لذا ما هم میتوانیم از این رویه پیروی کنیم. در مقدمه این اظهارنظر کارشناسی آمده است: مناطق آزاد در دنیا با معافیت حقوق و عوارض گمرکی مربوط به مواد اولیه و سایر کالاهای واسطهای مورد نیاز بخش تولید، زمینه جذب سرمایههای داخلی و خارجی را فراهم میکنند. این روستا بازگوکننده ی طبیعت بی نظیر و زیبایی است و مسافران زیادی را به سمت خود جذب می کند. با حضور نماینده خبرگان رهبری کارخانه ورق و فوم آریا مکران با ظرفیت سالانه هزار تن در این منطقه افتتاح شد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از چهاربهاران، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار گفت: کارخانه ورق و فوم آریا مکران با هدف ایجاد اشتغال و رونق تولید در سطح منطقه آزاد چابهار راه اندازی شده است و توانسته برای ۲۲ نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد کند.

منطقه آزاد چابهار

به گزارش تیننیوز به نقل از ایسنا، اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به سختیها و دشواریهای اقتصادی در سال جاری گفت: مسائل و مشکلات اقتصادی در سال ۹۷ باعث شد که مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی کشور نیز با برخی محدودیتها مواجه شوند. وی افزود: چابهار در حدود یک سال اخیر یکی از خشک ترین سال های خود در حدود۵۰ سال اخیر را تجربه کرده است به طوریکه تمام بارش های آن در این مدت به ۷ میلی متر نیز نمی رسد. خبرگزاری میزان- مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، در حکمی عبدالرحیم کردی را در سمت مدیرعامل منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی چابهار ابقا کرد. به گزارش خبرگزاری صداوسیما، در جلسه دیروز هیئت دولت به ریاست معاون اول رئیس جمهوری با پیشنهاد شورایعالی مناطق آزاد تجاری درباره الحاق بنادر شهید بهشتی و کلانتری به منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار موافقت شد. در حکم مرتضی بانک آمده است: با عنایت به پیشنهاد دبیرخانه و تصویب شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ.

خرید مستقیم از چابهار

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان،مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، در حکمی عبدالرحیم کردی را در سمت مدیرعامل منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی چابهار ابقا کرد. به گزارش ایسکانیوز، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در جلسه که وزرای راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس سازمان حفاظت محیط زیست و استاندار قم نیز حضور داشتند، مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی پیشنهاداتی را جهت تصویب مطرح کرد که پس از بحث و بررسی با برخی از این پیشنهادات موافقت شد. در این نشست طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی جهرم و نصاب معاملات سازمان های مناطق آزاد تجاری- صنعتی برای سال ۹۷ مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به تصویب رسید. در این نشست طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی جهرم و نصاب معاملات سازمانهای مناطق آزاد تجاری- صنعتی برای سال ۹۷ مورد بحث و بررسی قرار گرفته و به تصویب رسید. در این نشست همچنین طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی جهرم و نصاب معاملات سازمانهای مناطق آزاد تجاری- صنعتی برای سال ۹۷ مورد بحث و بررسی قرار گرفته و به تصویب رسید.