وسایل زینتی که توسط این اقشار ساخته می شود نیز عبارت است از انواع حلزون ها که با تراش داده شدن شمایل زیبایی در آنها به وجود می آید یا گردنبندها و دستبند های زینتی زیبا که در بین مسافران خارجی که به این شهر می آیند بسیار محبوب است. چابهار در جنوب ایران واقع شده و زیبایی چابهار به قدری است که هر ساله تعداد بسیار زیادی از گردشگران ایرانی و خارجی به سراغ این شهر و مراکز خرید آن به ویژه بازار چینی چابهار آمده و از آن بازدید می کنند. پروازهای تهران به چابهار به صورت مستقیم و غیر مستقیم انجام می شود. که در که مجتمع تجاری تیس در منطقه آزاد چابهار واقع است که از ساعت ۹ صبح تا ۱۳ ظهر و عصر از ۵ تا ۱۱ شب فعال هستند. علاوه بر پوشاک، منطقه آزاد چابهار به دلیل برخورداری از کالاهای لوکس و انواع ظرف و ظروف آرکوپال و کریستال خارجی، معروف است. اگر میخواهید همسفر تور چابهار باشید، در این نوشته همراه علاءالدین تراول باشید تا مراکز خرید چابهار را به شما معرفی کنیم. اطلاعات تماسی که در انتهای این صفحه آورده شدهاند مربوط به اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بوده و ارتباطی با مجموعه مجتمع تجاری صدف چابهار ندارد.

سوغاتی های چابهار

از اجناسی هستند که در این مرکز خرید به فروش می رسند. در طبقه بالای این مرکز خرید، بازار چینی ها وجود دارد و در این بازار می توانید انواع اجناس چینی در چابهار را خریداری کنید. برای دسترسی به ساحل صخرهای باید حدود ۱۰ دقیقه از مرکز شهر فاصله بگیرید. چابهار یک منطقه تجاری در ایران بوده و به عنوان یکی از موثرترین مکانهای اقتصادی در خاور میانه شناخته میشود. بازار چینیها در حال حاضر با دو شعبه در چابهار فعالیت میکند. علی ضیایی، تحلیلگر صنعت حملونقل هم با تایید این موضوع میگوید که چین سرمایهگذاری کلانی در بندر گوادر و زیرساختهای حملونقل این کشور انجام داده است که با ظهور طالبان در افغانستان، منافع هر دو کشور یعنی چین و پاکستان به سمتی است که بندر گوادر فعال شود. در کنار این کوه، دو کوه کم ارتفاع دیگر نیز وجود دارد که ظاهرا در گذشته گل افشان بوده اند. بندر چابهار در تمام فصول سال آب و هوای معتدلی شبیه به آنچه در فصل بهار تجربه میشود را دارد. Post w᠎as gen er at ed ᠎by G SA Conten᠎t Ge ne rato r ​DE​MO!

بازارهای چابهار

او به بندر رقیب بندر چابهار ایران یعنی بندر گوادر اشاره کرده و گفته است که طالبان به عنوان عامل بیثباتکننده منطقه، جایگاهی متفاوت پیدا کرده است و با از بین رفتن ناامنی در مرزهای پاکستان، گوادر سرنوشت متفاوتی پیدا میکند. اگر به سنت و فرهنگ چینی ها علاقه مند هستید، بازار چینی چابهار مکان خوبی برای شما خواهد بود. با امید به روزی که مردم بتوانند اجناسی خرید کنند تا علاوه بر پول، جان و سلامتشان نیز در امان باشد. لوازم آرایشی، ادویه، چای، ماهی و مواد غذایی نیز در چابهار با ارزان ترین قیمت یافت می شود. قیمت اجناس بازار چینی چابهار بسیار مناسب بوده و برخلاف تصور از بی کیفیت بودن اجناس چینی، محصولات ارائه شده در این بازار بسیار با کیفیت می باشند. با توجه به پایین بودن بارش و عدم وجود منابع برفی کوهستانی اکثر جریانات رودخانهای، موقتی و فصلی بوده و در بخش وسیعی از بلوچستان منابع محدود آبهای زیر زمینی تنها منبع تأمین آب بهشمار میآیند.

حالا اما معادلات به هم خورده و طالبان بر افغانستان مسلط شده است. بعد از امضای برجام توسعه سواحل مکران و بندر چابهار با جدیت بیشتری در رسانههای ایران مطرح شد و پس از آنکه چین با صراحت بیشتری از ایده احیای راه ابریشم پرده برداشت، نقشهها روی میز مدیران ایرانی آمد و مسیرهای کریدوری را از خاک ایران ترسیم کردند و روی نقطه طلایی بندر چابهار دست گذاشتند اما درست زمانی که ترکیه و کشورهای حوزه خزر دست به کار شدند تا به راه ابریشم نقب بزنند، در ایران همه چیز در حد نقشه ماند. اگر به دنبال این نوع محصولات در مراکز خرید چابهار هستید بهتر است سری به بازار الماس هم بزنید. این تحلیلگر همچنین تاکید میکند که در چشمانداز دورتر، عربستان، امارات و کشورهای حوزه خلیجفارس به دنبال ایجاد راه ریلی هستند که کشورهای حوزه خلیجفارس و کشورهای دورتر را به عربستان متصل کند و از آن سمت عربستان مسیر ترانزیت را به دریای مدیترانه و اروپا برساند. به گفته یکی از رسانههای محلی تاجیکستان، فعالیت ساخت ایستگاههای ویژه برای خودروهای باربری تاجیکستان در چهار مرحله انجام میشود و در حال حاضر با سرعت جریان دارد و به احتمال زیاد طی چند سال آینده به بهره برداری برسند.