روستای تیس که در اطراف چابهار میباشد دارای مناطق دیدنی جذابی است که قلعه تاریخی پرتغالی ها و گورستان عجیب این روستا در آنجا وجود دارد و مردم محلی افسانه هایی را برای این منطقه ساخته اند . سهم شهرستان از کارگاههای معدنی فعال استان ۳/۱۳ درصد میباشد. اینشهرستان در جنوبشرقی استان قرار گرفته و طرفداران زیادی بهدلیل داشتن آبوهوای متعادل، در همه فصلهای سال دارد. رمل ها (تپه های شنی)، نخل و دریا، همه آن چیزی است که در یک قاب بسیار زیبا قرار می گیرد و تصویری یگانه را می سازد چنان یگانه و دیده نشده که بیننده دوست دارد ساعت ها به تماشای آن بنشیند. برای تماشای این ساحل باید راهی جنوب شرقی ایران بشوید و به سیستان و بلوچستان بروید. تماشای طلوع و غروب خورشید در ساحل نیلگون خلیج فارس، دریاچه صورتی رنگ، کوه های مینیاتوری (مریخ زمین ایران)، مردمانی دوست داشتنی و خون گرم که انگار عضوی از خانواده شما هستند و تاریخی که شبیه یک اسطوره در غارهای عجیب و غریب آن پنهان شده است، صنایع دستی رنگارنگ و … در ۵۰ کیلومتری شهر چابهار کوه های مینیاتوری یا کوه های مریخی چابهار قرار دارد که یکی از شگفتی های ایران محسوب می شود رنگ کوه های مینیاتوری سفید و طوسی است و با توجه به میزان تابش نور خورشید بر آنها در هر ساعت تغییر می کند و زیبایی خاصی را به منطقه بخشیده است . Th is da​ta has ​be en written with GSA Content G ener᠎ator  DEMO᠎!

خرید از چابهار

اگر طرفدار طراحی حنا روی دستتان هستید میتوانید از مادربزرگهای بلوچی درخواست کنید که هنرشان را روی دستتان ترسیم کنند. اگر قصد سفر به چابهار را دارید، تور چابهار را در مجموعه سافاری کیش میتوانید با پایینترین قیمت از فروشندههای معتبر همکار خریداری کنید. شاید با خود فکر کنید که یک شهر بندری و دور افتاده در سیستان و بلوچستان، ارزش وقت گذاشتن برای تفریح را ندارد. فروشگاه اینترنتی چابهار مال با تجربه فروش اینترنتی و آنلاین در چابهار و فروش حضوری، خرید بدون واسطه و مطمئن از منطقه آزاد چابهار را برای شما مشتریان محترم فراهم آورده است. فروشگاه اینترنتی چابهار مال، خرید بدون واسطه و مطمئن از منطقه آزاد چابهار را برایتان ممکن می نماید و همراه لحظات خوش زندگی شما مشتریان گرامی است. استان سیستان و بلوچستان درست مانند یک رمان خواندنی است وقتی باب اول را خواندی غرق در آن می شوی تا صفحه آخر. مسجد روستای تیس دارای یک مناره است و مانند مساجد پاکستانی ها ساخته شده است . درختانی روییده در بستر دریا، بگونه ای که ریشه آن ها در آب مشخص است، این جنگل کمیاب و زیبا از درختان حرا یا مانگرو ۶۰۰ هکتار از ساحل خلیج گواتر را دربرگرفته است. همچنین در این باغ ها سنجاب، خرگوش، جربیل، انواع پرندگان، چند گونه مار و روباه شنی که از حیوانات کمیاب و درمعرض انقراض هستند، دیده می شود. ​This art᠎icle w as created ​with GSA Content Gene​rator DE MO.

کلام آخر اینکه چابهار معدن نامشکوفه ای از آیین ها و باورها با طبیعت بکر و اقلیمی سرکش است که جغرافیای اعجاب آوری را در خود جای داده است. بازار سنتی صومعه سرا را میتوانید در خیابان ستارخان ببینید. حداقل رنگ زرد و قهوهای و قرمز و سیاه برای خرما را در این فصل میتوانید پیدا کنید. دو غار مصنوعی و یک غار طبیعی در دامنه کوه شهبازبند وجود دارد که حدود ۲۵ متر بالاتر از سطح زمین است و مردم محلی آن ها را بان مسیتی مینامند. کوه گل افشان بندر تنگ، با ارتفاع تقریبی ۱۰۰ متر و قطر قاعده کمی بیش از ۱۰۰ متر، در نود کیلومتری چابهار قرار دارد و تقریبا با یک ساعت رانندگی از مرکز چابهار، می توان به آنجا رسید. ارتفاع بعضی از این کوه ها به ۵ متر و بعضی از آنها به ۱۰۰ متر می رسد ، برای صخره نوردی در این منطقه نیاز است که تجهیزات لازم را داشته باشید . Th​is da᠎ta h​as be᠎en  done wi th t he ᠎help of GSA  Con tent G​enerator DE​MO.

پس از درک به سمت ” باغستان موز” حرکت کردیم که در پانزده کیلومتری درک بود، با اینکه چابهار در تقسیم بندی های جغرافیایی جز مناطق خشک و کم باران کشور محسوب می شود اما دارای پهنه های کشاورزی و باغداری است که چشم ها را خیره می کند. آنهایی که این روستا را دیده اند، می گویند “دیگر برو به درک” نفرین نیست یک آرزوی شیرین است. در ساحل گواتر قایقران هایی انتظار شما را می کشند تا دلفین هایی که کمی دورتر از ساحل آنجا زندگی می کنند را به شما نشان دهند. همینموضوع باعث شده تا مسافران نگران قیمت تور چابهار نباشند و بتوانند از تورهای متنوعی استفاده کنند. دیدن کنید. بهدلیل تعداد زیاد مسافران علاقهمند به مناطق چابهار، تورهای زیادی برای سفر به آن فعالیت دارند. تنها بخشی از جلوه های منحصر به فرد چابهار است که سبب شده سفری به یاد ماندنی برای مسافران این اقلیم رقم بخورد. ​A​rticle has been c᠎re​ated ᠎by GSA Content Gen​erator ​DE᠎MO!