عشایر مواد اولیه را از پشم دام های خود تهیه می نمایند.رنگ های مورد استفاده در گلیم عمدتاً تیره و در زمینه های قهوه ای، قرمز تیره مایل به قهوه ای، آبی تیره و شتری و رنگ های روشن مثل زرد، سبز، کرم، قرمز و سفید است و در شکل گیری طرح های بلوچی نقش به سزایی دارد. سفال گری از جمله هنرهای قدیمی سیستان و بلوچستان محسوب می شود، سفال های کشف شده در شهر سوخته این موضوع را به خوبی نشان می دهد. جالب است بدانید چابهار یکی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان و تنها بندر اقیانوسی ایران است. این فرودگاه دارای دو باند به طور حدود ۲۷۰۰ و ۳۷۰۰ متر بوده که امکان فرود هواپیماهای خیلی بزرگ وجود ندار د ولی جالب است بدانید این فرودگاه بین المللی بوده و از آن فقط به دو شهر دوبی در امارات و مسقط در عمان پرواز دارد. با توجه به این که منطقه چابهار دارای بخش های عشایر نشین است از این رو سیاه چادر یا پلاس یکی از محصولات پر کاربرد در این شهر است. یکی از دلخوشی های سفر به چابهار شکم گردی و امتحان کردن غذاهای متفاوت و جدید است. گواوا هم میوه ای مانند گلابی است که طعم متفاوت و گسی دارد و با قیمتی بسیار مناسب در این شهر فروخته می شود.

خرید از چابهار

راهنمای سفر به چابهار به تمامی افرادی که به دنبال آرامش هستند، توصیه میکند که حتما در سفر خود به این شهرستان در جنوب ایران به دریا کوچک بروند. خلیج گواتر، خلیج نسبتن کوچکی در طول ساحل مکران در کرانه دریای عمان است که به لحاظ جغرافیایی جنوب شرقی ترین نقطه ایران به حساب می آید. منطقه آزاد چابهار با مساحت ۱۴ هزار هکتار در منتهیالیه جنوب شرقی ایران در ۲۵ درجه و ۲۰ دقیقه عرض شمالی و ۶۰ درجه و ۲۷ دقیقه طول شرقی در شرق خلیج چابهار و در کنار آبهای دریای عمان قرار دارد. تصمیم گرفتم خودم کارهای رزرو را انجام بدم بنابراین ۳ تا بلیت پرواز رفت و برگشت و ۳ شب اقامت در هتل بین المللی فردوس گرفتم که کلا نفری ۱۱۷۷۰۰۰ شد. هتل لیپار : ظاهرا بهترین هتل چابهار می باشد که البته هزینه آن یک سر و گردن بالاتر از بقیه هتل ها می باشد. ما از هواپیما پیاده به سمت سالن رفتیم که ظاهرا سالن اصلی در حال بازسازی بود بنابراین یک سوله با کمترین امکانات به عنوان سالن مسافر قرار داده بودن حتی بار مسافر را از هواپیما با چرخ به سالن آوردن و روی سک ریل ثابت ریختن . ᠎This art icle w᠎as ​do ne by GSA Content Generat᠎or D​em​over᠎sion.

بازار های چابهار

شاید تا به امروز حتی اسم این میوه ها را هم نشنیده باشید اما در بندر چابهار می توانید این میوه ها را امتحان کنید. در اینجا به صورت خلاصه به معرفی بهترین و معروفترین جاهای دیدنی چابهار میپردازیم. هتل ۵ ستاره لیپار چابهار و هتل های گدروشیا، شاهان، فردوس و لاله از جمله بهترین هتل های چابهار هستند که به شما پیشنهاد میکنیم. کدام هتل چابهار بهتر است؟ در این شهر انواع ماهی که شامل ماهی قباد، ماهی سنگسر، ماهی سرخو، ماهی حلوا سفید، ماهی هامور، ماهی شوریده، شیرماهی، میگو و اره ماهی می شود صید می شوند که می توانید هر کدام را که می خواهید تهیه کنید. این غارها در واقع متشکل از دو غار مصنوعی و طبیعی هستند که در کمار یکدیگر قرار گرفته اند و ظاهری نیم دایره ای دارند. کردی تصریح کرد: فاز نخست پتروشیمی چابهار با سرمایهگذاری هشت و نیم میلیارد یورو درحال ساخت است.

راس ساعت هشت صبح جان محمد زنگ زد و گفت که تو لابی منتظر ماست. جان محمد ساندویچ فلافل رو آورد و بعد به پیشنهاد جان محمد رفتیم که کنار دریا کوچک بنشینیم و غذا رو اونجا بخوریم. بعد من تصمیم گرفتم که برم از رستوران عکس بگیرم. برای چابهار پرواز های زیادی نیست با این حال سعی کردم بهترین زمان ها را بگیرم. همه چیز به میزان بودجه، زمان و سلیقه مسافران بستگی دارد. وسایل زینتی که توسط این اقشار ساخته می شود نیز عبارت است از انواع حلزون ها که با تراش داده شدن شمایل زیبایی در آنها به وجود می آید یا گردنبندها و دستبند های زینتی زیبا که در بین مسافران خارجی که به این شهر می آیند بسیار محبوب است. داستان رسید به اونجا که کیوسکی وسط سالن ترمینال ۱ مهراباد جهت انتخاب صندلی بود و من هم صندلی ها را انتخاب کردم و البته خیلی های دیگه هم همین کار را انجام دادن ولی زمان تحویل بار متوجه شدیم که اون کیوسک فقط برای مسافران بدون بار بوده . سپس گوشت ها را به درون مشکی می ریزند و می بندند تا در زمان نیاز از آن استفاده کنند. از طرف دیگر، با طولانی شدن زمان قرنطینه، بسیاری از مردم برای تغییر حال و هوا به فکر برنامه ریزی برای سفر می باشند.