صید و صیادی از جاذبه های مهم فرهنگی در چابهار است که با زندگی روزمره مردم محلی پیوند دیرینه دارد. تعداد واحدهای تجاری مرکز تجاری ۴۷۹ غرفه است که در زمینه های پوشاک، کیف و کفش، عینک، ساعت، بهداشتی و آرایشی، وسایل صوتی و تصویری، لوازم خانگی، وسایل آشپزخانه، مواد غذایی، مکمل های غذایی و دارویی، موبایل و تجهیزات رایانه ای، آژانس مسافرتی، آژانس املاک و غیره مشغول به فعالیت اند. شرکت چینی گریتوالموتورز که بیش از ۳۰ سال از فعالیت آن میگذرد، تولیدکننده وانتهای باربری، خودروهای شاسیبلند، خودروهای مسافربری و کامیون است. شارستان مال از سال ۱۳۹۱ با مساحتی بالغ بر ۵۰ هزار متر مربع آغاز به کار کرد وبا ۱۶۶ غرفه برا فروش اقلام متنوع آغاز به کار نمود. او هم قبول کرد. همین حالا هم اگر بخواهیم در مورد دورههای تاریخی گذشته پرس و جویی داشته باشیم تا شناختی بهتر به دست بیاوریم یا اگر بخواهیم ویژگیهای اجتماعی یک منطقه را شرح بدهیم، باید در وهلۀ اول به سراغ بازارها و مشاغل فعال در آن جامعه برویم تا هم بتوانیم نیروهای بالقوه و بالقعل آن منطقه و دوره را بشناسیم و هم با طرز سلوک و رفتار مردمش بهتر آشنا شویم.

را در کامنتها با ما به اشتراک بگذارید.

صبح روز بعد ماشین را به ایستگاه راه آهن تحویل دهید و خودتان هم با قطار به سمت تهران حرکت کنید تا مجبور نشوید این راه طولانی را تا تهران مجددا رانندگی کنید. در اتمام مراسم نیز بعد از قرعه کشی جوایزی به برندگان تعلق می گیرد. قصههای خودتان از سفر چابهار را در کامنتها با ما به اشتراک بگذارید. بازار صدف با نزدیک به ۳۰۰۰ متر مربع مساحت در دو طبقه از سال ۱۳۸۴ آغاز به کار کرده است. ظاهرا غول فناوری چینی در هنگام رونمایی از گوشی «هواوی نوت ۹» این موضوع را مطرح کرده است. از آنجا که بسیاری از سوئیت ها و اقامتگاه های گردشگری در شهرک صدف قرار گرفته است مراکز خرید موجود در این شهرک نیز با استقبال زیادی مواجه می شود. پاساژ دیپلمات را نباید با بازار دیپلمات در قسمت دیگر جزیره ( نزدیک به خیابان رودکی) اشتباه گرفت. در این مسیر گفته میشود که بخشی از واردات خودرو با تعرفهای مشخص به خودروسازان محول شود تا به ازای آزادسازی قیمتها، تولیدکنندگان بتوانند بخشی از زیان یا هزینه تولید را از این مسیر جبران کنند. مرکز تجاری کیش که از سایتی اختصاصی برخوردار است با مساحتی بالغ بر ۱۶ هزار متر مربع در ۴ طبقه از سال ۱۳۷۹ آغاز به کار کرده است. This c ontent was ​done wi​th G​SA᠎ Content G ener ator DEMO !

بازارچه پادنا از سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرده و با مساحتی بالغ بر ۱۳ هزار متر مربع با ۵۶ غرفه نمایشگاهی و ۴۸ غرفه اداری مشغول به فعالیت است. این بازار نزدیک به ۳۰۰ فروشگاه برای اقلام و محصولات متنوع فراهم کرده و همه چیز از پوشاک و البسه و کیف و کفش گرفته تا وسایل الکترونیکی را عرضه می کند. موقعیت مکانی مجتمع حافظ و دسترسی آسان به هایپرمارکت و بازار چینی ها باعث شده استقبال زیادی از مجتمع خدماتی حافظ کیش بشود. این مرکز خرید با یک موقعیت دسترسی فوقالعاده از چند جهت قابل رسیدن است. بیشتر تمرکز بازار پادنا برروی مبلمان خانگی است. وجود برندها در کوروش برند سبب شده قیمت ها کمی بیشتر از پاساژهای معمولی باشد. قدم زدن و گشت و گذار در این بازارهای محلی برای گردشگران ارزش زیادی دارد را که بیشتر می توان به محلی ها و زندگی مردم بومی و فرهنگ شهری آشنا شد. این بازار از سال ۱۳۵۷ افتتاح شد و در دو طبقه با ۶۵ غرفه به محلی ها و گردشگران خدمت می کند. چند سال قبل با فوت همسرم دیگر ازدواج نکردم و با بچههایم زندگی میکردم اما یکی از پسرانم به نام اشکان بنای ناسازگاری گذاشت.

البته لازم به ذکر است که جک S5 در بازار ایران مدلی قدیمی از این خودرو است و در صفحه رسمی جک S5 می توانید نسخه جدیدتر آن را مشاهده کنید. با این حساب پر واضح است که احتمالا در شرایط فعلی ارزی کشور٬ واردات خودرو اتفاق نخواهد افتاد و در صورت صدور مجوزهای لازم نیز در خوشبینانهترین حالت٬ وارداتی در راستای رفع نیازهای خاص (مانند خودرو سهمیه جانبازان) صورت میگیرد که تاثیر چندانی در شرایط بازار خودرو کشور نخواهد داشت. در مجتمع تجاری ابریشم انواع فروشگاههای دیگر از پوشاک گرفته تا لوازم دیجیتال نیز وجود دارد و انواع برندهای خارجی که در سایر نقاط کشور با این قیمت یافت نمیشوند را به مشتریان عرضه میکند. تالاب لیپار زیستگاه پرندگانی مثل چنگر، فلامینگو، کشیم، انواع حواصیل، طاووسک، باقرقره، تیهو، عقاب دشتی و خوتکا است. این مرکز خرید دو طبقه و نسبتا جمع و جور با ۷۰ غرفه در مجتمع مسکونی اقامتی صدف قرار گرفته است.