آرامگاهی کوچک از گچ که به صورت دوسطح افقی بر روی یکدیگر قرار دارند در آن وجود دارد و دور این غارها و گرداگردش یک فضای کوچک برای گردش وجود دارد. علاوه بر توجه به انتخاب فصل مناسب، لازم است به روز حرکت خود نیز در سفر به چابهار توجه داشته باشید، اوایل هفته و روزهای غیر تعطیل نیز گزینه مناسبی برای سفر به چابهار است. پیشنهاد میکنیم طوری برنامهریزی کنید که پیش از غروب خورشید بازدید از جاهای دیدنی روز سوم را به پایان رسانده و به سمت چابهار حرکت کنید تا شب به چابهار برسید. صخره های بزرگ حاشیه این ساحل که به دلیل پیشروی آب دریا و فرسایش سنگ های رسوبی تراش خورده شده اند، منظره چشم نوازی را برای تان ترسیم می کنند. این خلیج کوچکِ نعلی شکل در شمال دریای عمان و جنوب استان سیستان و بلوچستان قرار دارد (برای اطلاع از تفاوت آن با خلیج بزرگ رجوع کنید به فشارکی، ذیل “Gulf”, “Bay” ). گروه استانها- کلنگ ساخت دو مرکز جامع سلامت حاشیه شهر چابهار توسط بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به زمین زده شد. این درخت از جاذبههای گردشگری این دو شهر بهشمار میآید.

منطقه آزاد چابهار

در این مقاله سعی کردم تعدادی از زیباترین جاذبه های گردشگری چابهار را در اختیار شما قرار دهیم تا در سفر های بعدی خود حتما از آنها دیدن کنید. در ضمن فراموش نکنید که شما میتوانید ماهی های صید شده توسط ماهیگیران منطقه را با قیمت مناسب تهیه کنید. حتی از این بازار میتوانید ترشیهای مخصوص جنوب مانند ترشی انبه و لیمو را باقیمت بسیار مناسب و باکیفیت خوب تهیه کنید. اگر اهل کمپ زدن هستید، میتوانید شب را در این منطقه بینظیر بمانید و از منظره ی غروب و طلوع خورشید لذت ببرید. همچنین پایگاه سوم نیرو دریای ارتش هم در این منطقه قرار گرفته است. پوست درخت صاف خاکستری با برگ هایی بیضی بوده و میوه هایی نارنجی و فندق مانند دارد که خوراکی هم هستند. عموما این درختان دارای قدمتی بالای صد سال هستند و اکثرا در نزدیکی زیارتگاه ها قرار دارند یا قبلا زیارتگاه بوده اند، در حال حاضر در روستاهای رمین، تیس کوپان، ماشی، لیپار و کوپان سر از این درخت ها وجود دارد. شما تا به حال به این بندر کمتر شناخته شده ایران سفر کرده اید؟

این کوه های خاص به موازات ساحل دریا و منطقه “کچو” تا نزدیکی خلیج گواتر کشیده شده اند. پروژههای نظامی ایجاد شده در جهت پاسخگویی حضورارتش و برنامههای دفاعی به تدریج در منطقه سامان داده شد . نکته جذاب در مورد فرودگاه چابهار این است که از این فرودگاه علاوه بر تهران می توانید به ایرانشهر، شیراز، زاهدان، فرودگاه بین المللی دبی، فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد و فرودگاه بین المللی مسقط نیز سفر کنید. با راهاندازی اسکله ۵ بندر شهید کلانتری و اسکله ۵ بندر شهید بهشتی در سالهای گذشته، در حال حاضر بندر چابهار ظرفیت پهلودهی کشتیها با آبخور ۱۲٫۵ متر را دارد. قسمت قدیمی و مرکز شهر که شامل بازارهای محلی است که مردم بلوچ را با لباسهای محلی خود در حال خرید و فروش میبینید. شلوغی خیابانها و پیادهروها، شما را تشویق میکند تا در شهر گردش کنید و با فرهنگ بلوچی از نزدیک آشنا شوید. با تور چابهار شما یکی از زیباترین و متفاوتترین شهرهای ایران را خواهید دید. گشتی در بازار سنتی چابهار، میتواند به شما برای خرید سوغاتی کمک کند. اگر دلتان میخواهد علاوه بر خرید، با بافت شهری و فرهنگ مردم بومی نیز آشنا شوید، پیشنهاد ما بازار سنتی چابهار است. نام دیگر این کوه های خاص، کوه های مریخی است و بین مردم بومی به این نام شناخته می شود.

خرید مستقیم از چابهار

در نزدیکی چابهار بندری زیبا به نام بندر بریس واقع شده که در بین اهالی آن به بندر صیادی شهرت دارد. در شمال باهتری روستای تیس، و در دامنه کوه شهبازبند غارهایی به نام مجموعه غارهای بان میستی وجود دارد که از شگفتی های زمین شناسی ایران است. در نزدیکی روستای گواتر و در سمت راست جاده، ازراهِ دور و از ارتفاع بالا، تنها جزیره دریای عمان، هم مرز با کشورمان به نام جزیره شیطان را مشاهده کردیم. در زمین های کناره خلیج چابهار و در محدوده منطقهٔ آزاد، دهها کیلومتر جاده، اتوبان و راه، چندین مجتمع تجاری بزرگ، چندین کارخانه و شرکت تولیدی و صنعتی و بهترین هتل استان قرار دارد. برخی از مهمترین فعالیتهای شرکت از ابتدای تاسیس تاکنون به ترتیب زیر میباشد. تالاب لیپار یکی از جاذبه های زیبای شهر چابهار است که بعد از کوه های مینیاتوری اش، رتبه دوم را در مکان های دیدنی به خود اختصاص می دهد.  This content has been  done with GSA C on te nt G᠎en er​at᠎or D emover​si᠎on​!