همانطور که گفته شد بندر چابهار هر ساله میزبان گردشگران زیادی است. بندر چابهار با توجه به استعداد جغرافیایی خود میتواند نقش بندر هاب منطقه ی خاورمیانه را بازی نماید . نیز در این منطقه میتوان مشاهده کرد. تسبیح و زیورآلات و چیزهای این طوری هم میتوانید در بازار محلی قشم بخرید. با این وجود، امکانات بهداشتی ایران، ناکافی است و کمبود پزشک، پرستار و تجهیزات پزشکی در این کشور، نمود پیدا میکند. در این میان باید به موضوع بسته شدن مرز میلک که با افغانستان که نزدیکترین مرز به بندر چابهار است و عمده کالاها از بندر چابهار به سمت مرز میلک میرود، باید توجه داشت که تنش با طالبان در این منطقه میتواند اهداف تعریف شده برای بندر شهید بهشتی چابهار را به شدت تحت شعاع خود قرار دهد. در سال ۲۰۱۶ مسئولان سه کشور افغانستان، ایران و هند با امضای چندین موافقتنامه زمینههای سرمایهگذاری هند در پروژه بندر چابهار را فراهم آوردند. بندر زیبای چابهار گرچه شاید در نخستین نگاه، ناحیه ای محروم وفاقد جاذبه های گردشگری و پیشینه تاریخی به نظر آید؛ اما واقعیت آن است که این ناحیه دارای بهترین کرانه اقیانوسی کشور و معتدل ترین هوای جنوب کشور است. ادویههای محلی، رومیزیهای دستدوز، زیورآلات سوزندوزی شده، محصولات حصیربافی شده، لباسهای زیبای بلوچی، معرق، صدف، چادربافی و محصولات محلی از دیگر مواردی است که در این بازار خواهید یافت.

این چاه باستانی با آجر ساخته شدهاست.

پیش از این رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس، مخالفت خود را با حضور سازندگان چینی در ایران اعلام کرده بود. با توجه به گفتههای سیدجواد حسینیکیا در مصوبه جدید منشأ ارز موردنیاز برای واردات خودرو مشخص خواهد شد و بر همین اساس نیز تنها افرادی میتوانند نسبت به واردات خودرو به کشور اقدام کنند که پیش از واردات، منشأ ارز خود را به بانک مرکزی اعلام کرده باشند. بازارهای منطقه آزاد چابهار نیز از چند روز قبل تعطیل شده و تا پایان هفته آینده نیز ادامه دارد. مسیر طولانی جاده ای از تهران به چابهار نیاز به صبر و حوصله زیادی دارد. وبا نیز در حدود سال ۱۳۴۹ شایع و کمی بعد، کنترل شد؛ این بیماری دوباره در اوایل دههٔ ۱۳۶۰ گسترش یافت و به سرعت به آن رسیدگی شد. این چاه باستانی با آجر ساخته شدهاست. این آیین باستانی ایرانی، توسط پیروان ادیان مختلف و در کشورهای دیگر نیز جشن گرفته میشود. همچنین برخی اقلیتهای دینی ایران، همانند پیروان بهائیت، مورد آزار قرار گرفتهاند. یافتههای تاریخی همچون منشور به جا مانده از پادشاهی کوروش بزرگ که به وجود ادیان گوناگون و آزادی پیروان آنان اشاره دارد و نوشتارهای تاریخی، همزیستی ادیان در ایران را گزارش میدهند. ᠎This ​po st was done  by GSA  Conte᠎nt Gen​erat or ᠎DE​MO᠎!

این فعال بازار خودرو با اشاره به اثر گذاری زنجیروار تحولات در بازارهای موازی طلا، سکه، ارز، خودرو، مسکن و بورس به یکدیگر، بیانداشت: ممنوعیت واردات سبب شده تا خودرو خارجی بیشتر تحت تاثیر تحولات بازار باشد. پس از مطرح شدن اخبار مربوط به واردات خودرو در پی طرح ساماندهی بازار خودرو که توسط مجلس شورای اسلامی در دستور کار قرار گرفته است، گمانه زنی و شایعات زیادی پیرامون چگونگی و اجرایی شدن یا نشدن این طرح توسط کارشناسان و مقامات مختتلف بیان شده است که در تازه ترین مورد نیز مخالفت وزیر جدید صمت را شامل می شود. بهزیستی نیز توسط سازمان بهزیستی ایران، بنیاد شهید و امور ایثارگران و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی اجرا میشود. کمبود تراشههای ۴G به افزایش فروش گوشیهای ۵G کمک کرد، اما عرضهی این نوع گوشیها در کاهش کلی میزان فروش نیز نقش کلیدی داشته است.نظر شما در این مورد چیست؟ بنا بر آمار سال ۲۰۱۷ میلادی، میزان مرگ مادران در این کشور، ۱۶ در هر ۱۰۰ هزار زایمان زنده بودهاست (رتبهٔ ۵۰ از ۱۸۵ کشور). مؤسسات آموزش عالی ایران پس از انقلاب ۱۳۵۷ متحمل رنجهایی شدند؛ با انقلاب ۱۳۵۷، دهها هزار پروفسور و آموزگار یا از کشور گریختند یا به دلیل سکولاریسم و ارتباط با حکومت سلطنتی، از کار اخراج شدند.

هیچکدام از تلاشهای حکومت سلطنتی پیشین، مانند جشنوارههای سالانه و پشتیبانی از موسیقیدانان و بخش بومی وابسته، موفق به تغییر این گرایش در ایران نشد. این امور، قدرت روحانیت در ایران را افزایش داد و نقش آنان را به عنوان میانجی الهی تقویت کرد؛ به اندازهای که در اسلام سنی و شیعهٔ نخستین وجود نداشت. سرانهٔ تختهای بیمارستانی در این کشور در سال ۱۳۹۷، ۱٫۶ تخت برای هر ۱۰۰۰ نفر بودهاست و توزیع آنان در استانهای این کشور، نابرابر است. آموزش ابتدایی در ایران به دانشآموزان امکان میدهد تا شایستگیهای خود را ارزیابی کنند و در انتخاب رشتهٔ آنان در دورهٔ دبیرستان اثرگذار است. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر خدمات درمانی کشور نظارت میکند. دانشگاهها زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و آموزشگاههای پزشکی زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فعالیت میکنند. سیستم آموزش همگانی ایران، توسط وزارت آموزش و پرورش کنترل میشود. ملاها به شکل وسیعی در پستهای مذهبی در ایران، شاغل هستند. با این وجود، مدارای دینی، یکی از ویژگیهای ایران در هنگام سلطنت پهلوی با انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷، پایان یافت و پس از این، گروههایی از اقلیتهای دینی به مهاجرت دست زدند.