ا. م دیاکونوف .تاریخ ماد ص ۳۲۰ و ۳۸۳) سرزمین مکران از جمله شهرستان چابهار در دوران هخامنشی جز ساتراپی چهاردهم این سلسله بوده است. به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز سیستان و بلوچستان، بیش از ۷۰۰مکان طبیعی، تاریخی و تفریحی این شهرستان پذیرای گردشگران و مسافران نوروزی از سراسر کشور هستند. به گزارش روز دوشنبه گروه آموزش ایرنا از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علیرضا کاظمی در پیام تسلیتی در پی حادثه ناگوار «روستای بنواسحاق بازار» چابهار و درگذشت چهار کودک دانش آموز عنوان کرد: تسلیم در برابر تقدیر الهی نشانه معرفت عمیق و پایدار و مقتضای ایمان خدایی است. متهم درباره روز حادثه گفت: روز حادثه او را سر قرار در تهران سوار موتور کردم و با هم برای گشت و گذار به قزوین رفتیم در آنجا در خانه یکی از آشناهای من نشسته بودیم و داشتیم تریاک میکشیدیم و مشروب میخوردیم که فهیمه گفت باید برگردد و در حالت مستی به من گفت که شوهر دارد. Post w as creat ed  wi th GSA Con᠎tent G​ener at or D em ov​ersion᠎!

با شهر چهاربهار ایران آشنا شدید.

منطقه آزاد اقتصادی چابهار علاوه بر اینکه یک مکان منحصر به فرد برای تجارت و حمل و نقل محسوب میشود، محلی مناسب برای گشت و گذار و خرید کردن نیز به شمار میرود که در بین گردشگران جذابیت خاصی دارد. جهت غلبه بر این مشکل، هند بر پروژه “بندر چابهار” در ایران تمرکز ویژه ای را معطوف کرده است(بندر چابهار به عنوان دروازه ورود هندوستان به افغانستان و آسیای مرکزی تلقی می شود و در عین حال محموله های امدادی و انسان دوستانه قابل توجهی نیز برای افغانستان از طریق این بندر ارسال می گردند). با شهر چهاربهار ایران آشنا شدید. تنها ناحیه ای از ایران است که می توان در ان به راحتی و در شرایط طبیعی همانند جزایر سوماترا کائوچو و به مانند سر زمین هند درختان موز ، خربزه درختی (پاپایا ) انبه ،انجیر هندی و بسیاری از گیاهان گرمسیری را به عمل آورد . شاه میگو در طول فصل محدود صید (یک تا دو ماه درسال ) سالانه بین ۲۰تا ۳۵ تن (درگواتر)صید مى شود که ارزش صادراتى این آبزى به صورت دم عمل آورى شده و منجمد کیلو ۲۲ تا ۳۰دلار بوده و صادرات به روش زنده به ازاى هرکیلو از ۳۵ تا ۵۰ دلار ارزآورى دارد.سوزن دوزى، سکه دوزى (سامان)، حصیر بافى، ساخت ابزار و آلات موسیقى و صنایع دستى دریایى و …  Th is post h as be en ​done ​by GSA C᠎ontent  Gene rator ​DEMO!

بیایید نگاهی به هتلها و اقامتگاههای این شهر بیندازیم. اگر به دنبال مکانی برای اقامت خود در سفر به چابهار هستید که حال و هوای زندگی مردم محلی این شهر را داشته باشد و از طرفی تمایل دارید هزینه اقامت خود را تا حد ممکن پایین بیاورید، اقامتگاههای بوم گردی چابهار بهترین انتخاب برای شماست. سرپرست فرمانداری شهرستان ویژه چابهار گفت: امسال برای نخستین بار واحدهای مسکونی مردم که تمایل به اجاره در ایام نوروز را دارند شناسایی شده که خوشبختانه هم اینک حدود ۶۰۰خانه برای اجاره به مسافران نام نویسی کردند. او ادامه داد: «بر این اساس نمایندگان ایده واردات خودرو که ذیل ماده ۴طرح ساماندهی بازار خودرو ایجاد شده بود را انتخاب کردند تا از این طریق تحرک مناسبی در بازار خودرو ایجاد شود. این مساله حتی شائبههایی را مبنی بر مسکوت ماندن مصوبه واردات خودرو ایجاد کرده بود. در سال ۱۳۰۴ خورشیدی، دولت قاجار تلاش کرد حاکمیت خود را بر چابهار تثبیت کرده و سردار دین محمدخان داماد دوست محمدخان را سرکوب نماید. علاوه بر وجود اسکلههای مختلف، کشتیهای بزرگ و کوچک، سواحل دنج و مراکز خرید گوناگون، این منطقه دیدنیهای متنوعی نیز دارد که هر گردشگری را از راه دور و نزدیک به چابهار میکشاند.

قدمت داد و ستد در این منطقه به سالهای اخیر محدود نمیشود و در طول تاریخ نیز نیاکان ما در آنجا به تجارت مشغول بودند و با سرزمینهای دیگر ارتباط داشتند. به گونهای که باستانشناسان بر این باورند که از زمان ایلامیان داد و ستد در این محدوده رواج داشت و تا زمان ساسانی نیز ادامه داشته است. این رستوران در کنار غذاهای محلی خود، غذاهای فستفود را نیز سرو میکند تا تمامی افراد با ذائقههای متفاوتشان را راضی نگه دارد. نکته: پیشنهاد میشود از تورهای گردشگری داخلی چابهار استفاده کنید تا با علم بیشتری که به جادهها دارند، شما را به تمامی این مقاصد برسانند و شما بتوانید از زمان محدود خود، استفاده بهتری کنید. این تالاب در مسیر چهاربهار به سمت گواتر و در دره لیپار قرار دارد. این هتل در کنار دریای عمان قرار دارد و باعث شده تا اتاقهای رو به دریای آن چشمانداز زیبایی به ساحل داشته باشند. در این بازار از ارزانترین اجناس تا گرانترین طلاها یافت میشود ولی در این میان بخش ادویههای بازار مادربزرگها بیشتر مورد توجه بانوان ایرانی است. طبق گزارشی که در هفته جاری در همین صفحه منتشر شد، به تغییر جهت واردکنندگان به تولید محصولات خودرویی پرداختیم و اینکه بسیاری از واردکنندگان با احداث خطوط تولید، ظاهرا نفعشان را در مونتاژ خودرو دیدند تا انتظار برای بازگشایی واردات خودرو.