از زیربناهاى اقتصاد چابهار ماهیگیرى است. اکثر بانوانی چابهاری با استفاده از حنا نقشی های زیبایی بر روی دست های شان می کشند. از من می شنوی روزهای آخر سفر برو بازار برای خرید سوغاتی چون ممکنه همه پولاتو خرج کنی. بانک مرکزی به صورت قاطع اعلام کرد که امکان تامین ارز مورد نیاز برای واردات خودرو را نداشته و همچنین با توجه به اولویتهای اساسی دیگر وارداتی، مخالف استفاده از ارزهای صادراتی برای واردات خودرو است. کشور از نظر ذخایر ارزی در وضعیت مطلوبی قرار ندارد و تخصیص دادن ارز بابت واردات خودرو موجب افزایش قیمت دلار و دیگر ارزهای خارجی در بازار آزاد خواهد شد. مطابق اظهار نظر این نماینده مجلس، واردات خودرو در شرایط فعلی نیاز به تخصیص حدود ۲.۵ میلیارد دلار ارز خواهد داشت که تخصیص چنین بودجهای به واردات خودرو، نتیجهای جز بالا رفتن قیمت ارز و افت بیشتر ارزش پولی ملی ندارد. اتفاقی که چندان بی حاشیه نخواهد بود چرا که فروش نفت و واردات خودرو هر دو در زمره سنگین ترین فعالیت های اقتصادی در کشور تلقی می شوند و در شرایط فعلی نیز با چندین لایحه تحریم مواجه اند. پس با هم گذری میکنیم به حاشیه دریای عمان و اقیانوس هند در سفری چهار روزه به شهر چابهار در جنوب استان سیستان و بلوچستان.

، منحصر به فصول سرد سال و ایام نوروز نیست.

این بندر در کرانههای دریای عمان قرار دارد. این شهر جاذبههای طبیعی منحصربهفردی دارد که شبیه آن در هیچ کجای دیگر این مرز و بوم یافت نمیشود؛ بهترین نقطه و گزینه برای سفر به سواحل مکران هم هست. چابهار یکی از شهرهای بندری جنوب ایران است و جاذبههای طبیعی و دیدنی زیادی دارد؛ بعضیها از چابهار بهعنوان بهشت گمشده ایران یاد میکنند. در این بازارها میگوی طبیعی و پرورشی نیز بفروش میرسد. بنابراین میتوان نتیجه گرفت، این بندر در طول سال از آب و هوایی معتدل با تغییرات دمایی کم، برخوردار است.برخلاف تصور به وجود آمده، بهترین زمان سفربه چابهار، منحصر به فصول سرد سال و ایام نوروز نیست. ما در وبلاگ سفرمارکت، تلاش کردیم همه جاذبه های گردشگری مشهوری که گردشگران در سفر به چابهار، مایل به بازدید از آنها هستند را در یک برنامه جامع بگنجانیم. همچنین برنجهای هندی و پاکستانی و انواع ترشی محلی بستهبندی شده را نیز در بازار سنتی چابهار به فروش میرسد. Th is article w᠎as c​reat ed wi᠎th the help of GSA Con te nt Gen er ator DEMO!

این بازار در قسمت جنوبی شهر و بافت قدیمی شهر که به بازار قدیم معروف است واقع شده،به فاصله چند متری ساحل دریا کوچه دو سوله ،یکی بزرگ و دیگری کوچک تر ،انواع آبزیان تازه و منجمد را با قیمت مناسب عرضه می کنند. دسته دیگر از پوشاکِ چابهار کیف، کفش، کاپشن، پالتو و لباس های دست دومی است که از کشورهای پیشرفته به چابهار وارد می شود. در این بازار می توان لباس و پوشاک، زیورآلات، نقره و بدلیجات را تهیه کرد. در بازار صدف می توان پارچه های متنوع، انواع کفش و پوشاک زنانه و مردانه و اقلامی مثل چای و شکلات، لوازم خانگی و برقی معروف و لوازم الکترونیک مثل موبایل را تهیه کرد. در مرکز خرید صدف عرضه محصولات ارزانقیمت با کیفیت بالایی انجام میشود. در این منطقه، مراکز خریدی همچون، مرکز خرید صالحیار، فردوسی، مجموعه تجاری تیس، مرکز خرید پردیس، مرکز خرید ابریشم و مرکز خرید الماس در کنار هم قرار دارند. در چابهار مراکز خرید بسیاری وجود دارد، از مراکز خرید سنتی و قدیمی تا پاساژهای بزرگ و شلوغ.

تعجب نکنید. اگر علاقه مند به رانندگی در جاده نیستید ولی مایلید خودروی خود را در مقصد به همراه داشته باشید، می توانید هنگام مراجعه به مراکز فروش بلیت، ضمن تهیه بلیت خود و همراهان، برای تهیه بلیت حمل خودرو با قطار نیز اقدام کنید. در چابهار اگر لوازم طبیعت گردی و کفش و کوله مناسب بخواهید باید سراغ بازار لته در بندر کنارک را بگیرید. در این مرکز خرید لوازمی مانند پتو، لوازم آرایشی و بهداشتی، چای و لوازم خانگی را میتوانید ببینید و از میان کالاهای متنوع و با کیفیت خرید خود را تکمیل کنید. طبقه زیرین این مجتمع نیز به فروشگاه های لاستیک و لوازم آرایش اختصاص دارد. اسکله ماهی گیری بریس در کنار دماغه مچ کر جای دارد و در آن انواع قایق های ماهیگیری کوچک و بزرگ را میتوانید ببینید. بندر کنارک یک بندر ماهیگیری مهم است و اگر میخواهید با بلیط هواپیما چابهار از فرودگاه کنارک سفر کنید، میتوانید ماهی و میگو جنوب را از کنارک تهیه و با خود ببرید. اگر ۲۰ کیلومتر دیگر ادامه بدهید، به «گل افشان تنگ» میرسید. اگر دوست دارید یک بازار سنتی متفاوت را ببینید، به قلعه رودخان بروید.