مرکز خرید صدف به هتل لیپار یکی از بزرگترین و زیباترین هتلهای منطقه آزاد چابهار نزدیک است و اگر در این هتل اقامت دارید، گزینه بسیار مناسبی برای خرید شما خواهد بود. برای خرید از این بازار در منطقه آزاد چابهار ، مراکز خریدی متعددی وجود دارند که یکی از آن ها، مجتمع تجاری تیس است که با عنوان بازار تیس هم شناخته می شود. لاستیک هم یکی دیگر از اصلی ترین اجناسی ست که در بازار تیس پیدا می شود. در این مجتمع محصولاتی مانند: لاستیک ماشین، لوازم آرایشی، پتو، لباس راحتی، اسباب بازی و صنایع دستی به فروش می رسد. آن هایی که برای خرید به چابهار می آیند خودشان از قبل می دانند قصد خریدن چه چیزهایی را دارند، چرا که در این منطقه آزاد بعضی محصولات خاص با قیمت هایی باورنکردنی به فروش می رسد. این مجتمع تجاری یکی از مراکز خرید پر رونق منطقه آزاد چابهار هست بازار ابریشم نیز مانند دیگر مراکز خرید کالاهای مصرفی از جمله: لوازم بهداشتی آرایشی، لوازم خانگی، لباس و پوشاک، صوتی تصویری، خوراکی، زیوآلات، بدلیجات و نقره در اختیار خریدارانش قرار داده است این بازار دارای قرعه کشی های ماهانه برای خریداران می باشد. سواحل خلیج چابهار, با جلوه های طلوع و غروب خورشید در کرانه ی دریای مکران و صخره های بزرگ به وجود آمده از فرسایش سنگ های رسوبی, چشم اندازی زیبا را تشکیل می دهند, کوه های مینیاتوری یا مریخی در جاده چابهار به بندر گواتر, تالاب لیپار, گورستان تاریخی تیس, قلعه های تاریخی همچون قلعه تیس و قلعه پرتقالی ها از جاذبه های تاریخی و طبیعی این بندر به شمار می روند. Th is c on tent was gener​ated ​by GSA Content Gen er​at or D᠎emov​er᠎sion.

دیپلمات نوشت، بندر چابهار در جنوب شرقی استان سیستان و بلوچستان واقع شده است. یکی دیگر از مراکز خرید چابهار که در بالا بودنِ کیفیت کالا و پایین بودنِ قیمت اجناس رکورد زده است و به دلیل موقعیت مطلوب جغرافیایی بسیار مورد توجه گردشگران عزیز قرار میگیرد، با نام مجتمع تجاری صدف معرفی میشود. آقای عبدالغنی جدگال از کشاورزان سخت کوش و خوش نام منطقه عورکی هستند که نسل به نسل کشاورز بوده، تجربه ها و دانش بسیار اندوخته و سینه به سینه به نسل های بعد منتقل کرده اند. همچنین در فضای بیرونی این مرکز خرید تجاری در چابهار، چندین کافی شاپ و فست فود وجود دارد که بعد از یک خرید طولانی فرصتی برای استراحت در اختیارتان می گذارند. یکی دیگر از مجتمع تجاری خوب برای خریدی ارزان و اجناس متفاوت مرکز خرید تیس است. بازار های چابهار به دو دسته بازار سنتی و مجتمع های تجاری منطقه آزاد تقسیم می شوند که در هرکدام از این بازار ها میتوان اجناس مختلفی را برای خرید به صرفه انتخاب کرد که ما در این مقاله شما را راهنمایی مینماییم. بسیاری از بنادر و شهرهای جنوبی ایران، شامل مناطقی هستند که میتوانید اجناس بسیار خوبی برای خرید بیابید. به دلیل شرایط خاص ایران از نظر تاریخی، فرهنگی و جغرافیایی در سرتاسر کشور، این امکان فراهم شده تا شما بتوانید جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی بسیار زیادی را مشاهده کنید و به همین دلیل شاهد آن هستیم که شهرهای ایران به ویژه چابهار از نظر گردشگری رشد فوق العاده ای کرده اند و فعالیت های اقتصادی بسیار زیادی حول محور توریست و گردشگری شکل گرفته است. Da᠎ta w᠎as generated ᠎by G᠎SA C on te nt᠎ Generator D᠎emoversion.

به آسانی می توان در رستوران ها یافت کباب کوبیده است.

این بندر نیز همانند دیگر شهرهای مرزی ایران دارای بازارچهها و مراکز خرید جذابی است که به هیچ وجه نمیتوان از آنها بگذرید. حالا هم این حادثه زندگی آنها را برای همیشه نابود کرد. این بازار هفت پاساژ دارد که در آنها پوشاک زنانه، پارچه، وسایل خیاطی و سوزندوزی، کیف و کفش، بدلیجات، داروهای گیاهی، میوه و.. کودکان طی چند روز در این محل بازی میکردهاند که این اتفاق باعث ریزش دیواره خاکی و زیر آوار رفتن هفت کودک شد. بازارهای منطقه آزاد چابهار نیز از چند روز قبل تعطیل شده و تا پایان هفته آینده نیز ادامه دارد. از سوی دیگر تمام رویدادها، جشنوارهها، کنسرتها و برنامههایی که برای گردشگران در نظر داشتهایم تعطیل شده است. جدا از خوراک های محلی، یکی از غذاهایی که در چابهار به آسانی می توان در رستوران ها یافت کباب کوبیده است. از دیگر قسمت های بازار می توان بازار زرگرها، بازار ماهی فروش ها، بازار بزازها و میدان تره بار را نام برد که هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. سوزن دوزی:صنعت دوخت طرح، زیبا و منقش روی پارچه با نوارهای طلایی، سوزن دوزی و گلابتون دوزی نام دارد.

در شمال ایران بازارهای سنتی زیبایی پیدا میشود.

از همان ابتدای یکی از کوچهها، زنان که بیشترشان سالخورده هستند، روی زمین نشستهاند و بساطی پهن کردهاند. قزوین هم بازاری تاریخی دارد که تازه بازسازیاش کردهاند و از بهترین بازارهای سنتی ایران است. در شمال ایران بازارهای سنتی زیبایی پیدا میشود. این از یک سو باعث قدرت گیری چینی ها در ایران و از سویی دیگر ممکن است باعث بهبود شرایط اقتصادی کشور شود. در این بازارها از یک سو خانم های بلوچ با لباس های رنگارنگ دیده می شوند که بر دست های گردشگران نقش هایی با حنا رسم می کنند؛ از سوی دیگر خوراکی ها و مواد غذای رنگارنگ دلبری می کنند. در این بازار تقریباً هر چیزی که به فرهنگ چین مرتبط باشد را پیدا می کنید، حتی گیاهان را میتوانید خریداری کنید، با ورود به این بازار به داخل آن حرکت کنید و منسوجات رنگارنگ و با کیفیت را پیدا کنید. شاید به همین دلیل است که چهاربهارش می خوانند.