۳ ـ جمعیت شهر معادل ۱۷۷۵۰۰ نفر برای سال افق ۱۴۱۰ مورد تأیید قرار گرفت و مقرر گردید تأییدیه آب منطقه ای مبنی بر امکان تامین آب شرب اخذ گردد. ۱۳ـ پهنه بندی تراکم ساختمانی و ضوابط ساخت و ساز شهری با رعایت ملاحظات زیر مورد بازنگری قرارگرفته و پس از تأیید نمایندگان وزارت کشور، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و دبیرخانه شورای عالی شهرسازی و معماری در اسناد ابلاغی لحاظ شود. ۵ ـ محدوده تدقیق شده بافت تاریخی و عرصه و حرائم آثار تاریخی باارزش و ثبتی، محورها و مناطق نمونه گردشگری (مانند پارک بهاران و روستاهای با ارزش و هدف گردشگری) مطابق اعلام نظر اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان، در اسناد طرح (محدوده و حریم شهر چابهار) منعکس گردند. هزینه خورد و خوراک در چابهار به نسبت سایر مقاصد گردشگری تقریبا ارزانتر است، اگر بخواهید تمام وعده های غذایی را در رستوران های چابهار میل کنید، هزینه روزانه خورد و خوراک به ازای هر نفر حدود ۱۲۰ هزار تومان می باشد. چابهار (پانا) -مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد چابهار اعلام کرد با همت و حمایت سازمان منطقه آزاد چابهار طی یک سال گذشته با حضور سیاوش ستاری از اساتید برجسته تئاتر خیمهشببازی کشور حدود ۵۰۰ اجرای نمایش تئاتر خیمهشببازی به صورت سیار در تمامی مدارس شهرستانهای چابهار و دشتیاری و در حاشیه شهر برگزار شد. This a​rtic​le h​as  been ​do᠎ne  by GS A ᠎Content Ge nera to​r ᠎DEMO.

خرید مستقیم از چابهار

اهالی، سمت جنوبی آن دروازه را که به سوی چابهار است بهشت و سمت شمالی آن را که به سوی نیکشهر است جهنم مینامند (برقعی، ص ۱۵۸).مهمترین رودهای شهرستان چابهار عبارتاند از: رود سیلابی باهوکلات به طول ۳۱۳ کیلومتر، که در طول مسیر به نامهای گوناگون (از جمله سرباز و گامِشْانْدَر) خوانده میشود؛ و رود دائم کاجه/ کاجو، از ریزابههای باهوکلات، به طول حدود ۲۲۰ کیلومتر، با مسیر کلی شمال غربی ـ جنوب شرقی (جعفری، ج ۲، ص ۱۲۵ـ۱۲۷،۳۴۰ـ۳۴۲، ۴۲۳).جنگل حَرّا در خور باهو، محل تلاقی رودخانه باهوکلات به خلیج گواتر و محل ریزش سیلابهای دشتیاری، واقع است که زیستگاه مناسبی برای جانوران بهشمار میرود (ریاضی، ص ۳۴).اهالی چابهار به کشاورزی، باغداری، پرورش دام، ماهیگیری و قایقرانی و لنجسازی اشتغال دارند (برقعی، ص ۱۶۲، ۱۶۹؛ فرهنگ جغرافیائی آبادیها ، ج ۱۳۸، ص ۳۳). صنایع دستی آنجا شامل سوزندوزی، سکهدوزی، حصیربافی، و ساخت آلات موسیقی است (سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی چابهار، ۱۳۸۱ ش).بیشتر مردم چابهار بلوچاند.  Art​icle was cre at ed wi​th G᠎SA Con᠎tent Gen erator ᠎DEMO.

زبان آنان عمدتاً بلوچی است و به فارسی هم صحبت میکنند (رجوع کنید به فرهنگ جغرافیائی آبادیها، ج ۱۳۸، ص ۳۲ـ۳۳؛ نیز رجوع کنید به بلوکباشی، ص ۵۳۱).در تقسیمات کشوری ۱۳۱۶ ش، چابهار به همراه باهوکلات و قصرقند، به مرکزیت قصرقند، یکی از شهرستانهای تابع استان مکران شد (ایران. به گزارش خبرگزاری برنا ، واگذاری مدیریت اجرایی چابهار ، دیشب در نشست دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با مردم و مسئولان چابهار در منطقه چابهار به صورت رسمی اعلام شد. در دوره قاجار در سال ۱۲۷۰ قمری، ابراهیم خان بهزادی بمی (سرتیپ) به حکومت بمپور انتخاب شد و در عصر حکمرانی او دولت وقت ایران بلوچستان را تصرف کرد. در سال ۱۲۸۱ قمری، ابراهیم خان قلعه محکم «ایرافشان» که تسخیرناپذیر به نظر می رسید را تصرف کرد و بدین ترتیب قدرت دولت مرکزی را تا نزدیکی کوهک و چابهار و گواتر توسعه داد. چابهار اما تا سال ۱۲۸۹ قمری در تصرف اعراب مسقط قرار گرفت و آن ها تلاش داشتند این بندر مهم را متصرف گردند.

از یکی از مغازه ها مقداری مواد خوراکی و آب در خواست کردم، فروشنده چون سرگرم فروش اجناس به دیگردوستانمان بود، موقع حساب کردن به من گفت که خودم در صندوق را باز کنم و حساب کنم. یک مجتمع تجاری باکیفیت و مدرن که می توانید انواع لوازم خانگی، آرایشی بهداشتی، لباس، کفش و خوراکی را با کیفیتی مطلوب و قیمتی مناسب در آن پیدا کنید. طبقه زیرین این مجتمع نیز به فروشگاه های لاستیک و لوازم آرایش اختصاص دارد. علاوه بر کالاهای رایج، آثار صنایع دستی مردمان هنرمند این خطه نیز دیده میشود که از بینشان میتوان به موارد زیر اشاره کرد: زیورآلات سنتی، سوزندوزی، معرقکاری، صدفدوزی، روسریهای محلی، روبند و پارچههای زیبای بلوچی. مسجد جامع تیس از آن دسته جاهایی است که باید آن را از نزدیک ببینید تا حق زیبایی و خاص بودنش برایتان ادا شود. گروه چمن سرا به عنوان عرضه کننده ممتاز چمن های مصنوعی در بازار ایران و خاورمیانه توانسته است تا پروژه های فضای سبز متعددی را انجام دهد که متعلق به مشتریان با نیازها و خواسته های گوناگون و مختلف بوده است. Art᠎ic᠎le was cre᠎ated by GSA  C ontent G᠎ener᠎ator  Demov​er si on᠎!