جالب است بدانید که روستای شیرگواز یکی از مهمترین منابع تولید قهوه در ایران میباشد و هرساله مقدار زیادی قهوه ناب از این روستا استخراج میشود. وی افزود: ماده ۶۵ به اختیارات اشاره کرده است و قانون توسعه، با جمع قانون چگونگی اداره مناطق آزاد و آیین نامه نحوه استفاده از زمین و منابع ملی در مناطق آزاد، در بحث مالکیت دولتی اراضی، سازمان منطقه آزاد را متولی قرار داده است. حدود پنج کیلومتری تا ابتدای شهر، پارک زیبائی بود که مردم با خانواده هایشان در فضای باز و محیط سرسبز آن و در آلاچیقها، بساط پهن کرده سرگرم بازی و تفریح بودند. ثبتنام نهضت ملی مسکن از ۲۸ مهر آغاز شد و به مدت یک ماه و تا ۲۸ آبان ماه ادامه دارد. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد چابهار، سعیدعلی بزرگزاده افزود: شرایط فعالیت مراکز اقامتی، خدماتی و رستورانهای سطح منطقه آزاد چابهار آنها اعلام میشود تا براساس آن اقدام کنند؛ در صورت عدم رعایت، اقدام قانونی لازم اعمال خواهد شد.

خرید مستقیم از چابهار

بزرگزاده اضافه کرد: تلقیح واکسن برای افراد ساکن در پیکره مسکونی منطقه آزاد چابهار و اتباع خارجی سطح شهر و منطقه در این پایگاه نیز آغازشده است. کمپینگ، آبتنی و قدم زدن در ساحل از جمله تفریحات مورد علاقه گردشگرانی است که به این منطقه میروند. از این بین میتوان به کوههای مینیاتوری و مریخی چابهار که در ایران بینظیر هستند اشاره کرد. رستوران هتل لیپار منوی بسیار متنوع و غذاهای با کیفیتی دارد که موقع اقامت در این هتل نیازی ندارید دنبال رستورانهای خوب شهر بگردید. وجود شغلهای مرتبط با تجارت دریایی در این منطقه باعث شده است تا سطح زندگی مردم چابهار نسبتاً خوب باشد. این قاعده شامل ساکنان استانهای مرکزی، قزوین، گیلان، مازندران، فارس، مرکزی، یزد و هرمزگان نیز میشود. در استان مرکزی ساکنان اراک در شهرهای جدید مهاجران و امیرکبیر، ساکنان شازند و خمین در شهر جدید مهاجران و ساکنان محلات و دلیجان در شهر جدید امیرکبیر میتوانند ثبتنام کنند و در استان هرمزگان هم ساکنان بندر عباس در شهر جدید علوی امکان ثبتنام دارند. ایران از طریق بندر چابهار میتواند به دریای عمان که یکی از پراهمیتترین راههای آبی جهان است، راه یافته و این امر دارای اهمیت اقتصادی است چرا که آبراهی است که ایران را با دریای آزاد و بنادر بزرگ و کوچک جهان مرتبط میسازد. Th is data was w​ritt᠎en by G᠎SA C on​tent Gener᠎ator DE᠎MO!

بندر چابهار دارای دو اسکله بزرگ به نامهای اسکله شهید کلانتری و اسکله شهید بهشتی با ظرفیت تخلیه و بارگیری ۱۵ تا ۱۰۰ هزار تن است. ایران میتواند از رقابت چین و هند بابت بندر چابهار به نفع خود و برای ارتقاء موقعیت خود استفاده کند و در عین حال قدمت مستقل بودن دیرینه خود را که بیش از حد با شرق یا غرب همسو نیست، حفظ کند. فارس در گزارشی مدعی شده است که اهالی ۲۰ استان و از جمله استان قم نمیتوانند برای مسکن حمایتی ثبتنام کنند و برخی مردم شهرهای کوچکتر از جمله سرپلذهاب کرمانشاه به اقتصاد آنلاین گزارش دادهاند که با وجود آنکه بسیاری از مردم این شهر خانه و کاشانه خود را در زلزله از دست دادهاند امکان ثبتنام مسکن حمایتی برای آنها وجود ندارد. نزدیک به یک ماه از آغاز ثبتنام مسکن حمایتی میگذرد اما ساکنان برخی استانهای کشور میگویند که در سامانه طرح جهش تولید مسکن، امکان ثبتنام برای برخی استانها وجود ندارد. به گزارش تجارتنیوز، بسیاری از ساکنان استانها و شهرهای مختلف میگویند که امکان ثبتنام برای مسکن حمایتی ندارند.

منطقه آزاد چابهار

در این اطلاعیه آمده بود که مردمی که در مراکز استانهای البرز، تهران، اصفهان، آذربایجان شرقی و غربی، خراسان رضوی، خوزستان، سمنان و سیستان و بلوچستان ساکن هستند باید برای شهرهای مجاور محل سکونتشان درخواست مسکن حمایتی بدهند. «سیستان و بلوچستان گنجینه ایی ازشگفتیهای تاریخ بشر». این شهر یکی از شهرهای جنوب خاوری استان سیستان و بلوچستان ایران است. هزینه مسکن، حمل و نقل، خرید و غیره مواردی است که در چابهار با آن مواجه خواهید بود، ولی جای نگرانی وجود ندارد چرا که قیمتها در این شهر بالا نیستند و همین مسئله اسکان و اقامت در چابهار را راحت میکند. چابهار با اجناس ارزانش همیشه از بنادر محبوب خانوادههای ایرانی به حساب میآمده ، اهل خرید که باشید حتما درمورد پاساژهای چابهار چیزاهایی شنیده اید. ۱۳ـ ۳ ـ کاهش سطح اشغال بنا باتوجه به الگوی اقلیم و سنت معماری زمینهای موجود و افزایش فضایباز به میزان حداقل ۲۵ مترمربع به ازای هر واحد.