از بندر این شهر می توان به آب های آزاد راه پیدا کرد. لنگرگاه چابهار مکانی است که کشتی های اقیانوس پیما می توانند در آنجا پهلو بگیرند، این بندر از بنادر آزاد ایران است. این دو سوله بازار اصلی ماهی در چابهار می باشند. یکی از بهترین تن ماهی های موجود در بازار شیلتون است که اگر می خواهید با بهترین قیمت در کشور ان را سفارش دهید به اینجاhttp://100konserv.ir/tag/%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d8%aa%d9%86-%d9%85%d8%a7%d9%87%db%8c-%d8%b4%db%8c%d9%84%d8%aa%d9%88%d9%86/ مراجعه کنید. یکی از اصلیترین سوغاتیهای جنوب، ماهی و میگوهای خاص این نواحی از کشور است. امکان ندارد شما غذای خاص این منطقه را بخورید و در آن اثری از خرما، ماهی یا گوشت پیدا نکنید. اینجا محلی است که شما با روح بومی شهر آشنا میشوید. او وصیت میکند که پس از مرگش نه تنها کسی عزدارای نکند(شاید برای مردم نه چندان خوشحال ایران، عجیب باشد) بلکه به مدت ۱۰ شب و روز، مراسم جشن و شادی به راه باشد. البته زمانی که علت آن را بدانید شاید چندان عجیب به نظر نرسد. چراکه برخلاف سایر غذاهای جنوبی، غذای بلوچیها چندان تند نیست. غذاهای مخصوص چابهار چیست؟

را به شما معرفی کنیم.

کوههای مینیاتوری از زیباترین جاهای دیدنی چابهار بشمار میرود که همه ساله گردشگران داخلی و خارجی فراوانی را به خود جذب میکند. بیابان درک از جمله دیدنیهای این روستا که با مناظر طبیعی زیبایش گردشگران را به سمت خود میکشاند. جاذبه های چابهار چند سالی است که مورد توجه گردشگران داخل کشور قرار گرفته است و تورهای گردشگری مختلفی به این مقصد سفر می کنند. شهر چابهار در گوشه جنوب شرقی ایران قرار گرفته است و اگر از ساکنان استانهای جنوبی و جنوب شرقی کشور مثل سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان نیستید، فاصله زمینی شما تا چابهار نسبتا زیاد است. علاوه بر موقعیت استراتژیک و تجاری، شهر چابهار جاذبه های تاریخی و طبیعی جذابی دارد. بر اساس آخرین سرشماری های انجام شده دارای جمعیتی بالغ بر ۲۹۱۹۱۰ نفر است. این عمل به طور متناوب انجام میشود و هر ده تا پانزده دقیقه یکبار رخ میدهد. تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا سوغاتی های شهر چابهار را به شما معرفی کنیم. در انتهای سفر، دیدن انتهاییترین نقطهی ایران، در حالیکه تنها نیم ساعت با کشتی تا پاکستان فاصله دارید، هیجان دیگری دارد که تجربه کردن آن دور از لطف نیست. ​Th​is con​tent h as  been done ​with the help of G SA C on tent Generat​or  Dem​oversion.

خرید از منطقه آزاد چابهار

علت این تفاوت هم به خاطر این است که تنها یک مورد طبیعی و مابقی به وسیله انسان بنا شدهاند. به گفته عبدالرحیم کردی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار، تنها برای اجرای فاز نخست مجتمع فولاد مکران ۱۳۰ میلیون یورو یعنی رقمی حدود سه هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان قرارداد سرمایهگذاری منعقد شده و کار احداث آن در حال انجام است. در مجتمع تجاری سینا چابهار لوازم آرایش، تنقلات و انواع کالاهای خارجی فروخته میشود. راه اندازی صنعت گوهرتراشی در چابهار توسط سازمان منطقه آزاد چابهارانجام شده است. به گزارش شمانیوز و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار، سعید محمد در بدو ورود به چابهار در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کارهای خوبی در توسعه صنعتی و زیرساختی چابهار رقم خورده است افزود: با برنامهریزیهایی که انجام شده است فکر میکنم توسعه مناسبی را در منطقه آزاد چابهار شاهد باشیم. در شهر چابهار وسایل تزئینی مختلفی ساخته می شود که می توانید آن ها را برای دوستان و آشنایانتان سوغاتی ببرید. البته فکر نکنید که بازارهای چابهار فقط برای خرید و فروش منسوجات فعالیت می کنند ب.لکه در این بازارها، برنج های هندی و پاکستانی، ترشی های بسته بندی و فله و مخصوصا ترشی انبه و لیمو را با قیمتی بسیار مناسب و کیفیتی خوب در بازار سنتی چابهار با قیمتی بسیار مناسب می توانید تهیه نمایید.

خرید مستقیم از چابهار

از آنجا که این شهر در ساحل اقیانوس هند قرار دارد و بندرگاه آن محلی برای پهلوگیری کشتی های مختلف است، انواع ماهی و میگو تازه را می توانید در بازارهای این شهر خریداری کنید. حکایت بر آن است از آنجایی که چابهار در نزدیکی اقیانوس هند قرار دارد و از سویی به علت شکل پوستهی زمین در این ناحیه، با فرورفتن پوستهی اقیانوس در زیر این منطقه، فشار زیادی بوجود میآید که نتیجهی آن همین حباب گِل است. یکی از جذاب ترین سوغاتی های شهر چابهار نگین های قیمتی است که در بازار این شهر به فروش می رسد. اگر قصد دارید سفری به انتهای اعماق دریای عمان بزنید، به مدرسهی غواصی چابهار بروید که علاوه بر امکانات تفریحی و رفاهی، میتوانید غواصی را به صورت تخصصی یاد بگیرید. چابهار به دلیل موقعیت جغرافیایی اش چند اسکله ماهیگیری دارد. داشتن هوایی خنک و بندری در فصل تابستان و هوای بهاری در فصل های زمستان، به دلیل وجود بادهای قطب جنوب اقیانوس هند است که این شرایط آب وهوایی را تجربه خواهیم نمود.