برای پیدا کردن این روستا شما باید یک نقشه دقیق پیدا کرده و شهرهای غرب چابهار که در نزدیکی دریا قرار دارند را یک به یک بررسی کنید تا بتوانید به این روستا برسید. ما منتظر شنیدن نظرات شما هستیم. وی با یادآوری اینکه کشوری مثل چین ۷۵ درصد تجارتش از طریق منطقه آزاد در حال انجام است، ادامه داد: کشورهایی را داریم که به اندازه یک پنجم منطقه آزاد چابهار مساحت دارند اما توانستند که ظرفیتهایی را از طریق تجارت بینالمللی در مناطق آزادشان ایجاد کنند و وضع بسیار خوبی برای مردمشان فراهم کنند اما ما در ایران به شاخصههایی که مد نظرمان بوده هنوز نرسیدیم و کل مناطق آزاد ما که شامل هشت منطقه آزاد فعال است و درمجموع، ۲ درصد از صادرات کشور در این مناطق انجام میشود که باید گفت عدد بسیار پایینی است. وی تصریح کرد: درخواست ما این است که باید از همه ظرفیتها استفاده شود، بخشی از اقدامات در حوزه منطقه آزاد است که ما انجام میدهیم و بخش دیگری هم در اختیار سه قوه است و به حکمرانی نیاز دارد و آن مسائل راهم ما پیگیری میکنیم و در این مسیر به کمک افرادی که در مجلس شورای اسلامی هستند هم نیاز داریم و هیچ فاصلهای بین ما و استاندار سیستان و بلوچستان نیست و حقیقتا خودمان را یک مجموعه میدانیم و در راستای حل مشکلات مردم به کمک هم میآییم.  C᠎on tent h᠎as been creat᠎ed by GSA Content Gener᠎ator  DE᠎MO.

به شما گفته شود .

طاق صخرهای زیبای این خلیج به قدری زیبا و منحصربهفرد است که نمونهی مشابه دیگری در هیچ یک از مناطق ایران پیدا نخواهید کرد. ساحل بریس ساحلی بزرگ و زیباست که قسمتی از آن ماسهای و قسمت دیگر خلیج صخرهای است. توجه داشته باشید که لازم است بطری آب در طول سفر با خود به همراه داشته باشید همچنین از افراد محلی یا لیدرهای مجرب بخواهید که شما را همراهی کنند تا خطرات مربوط به سفرتان کاهش یابد. به شما گفته شود . به گفته وی، با سرمایهگذاران صحبت کردیم و درخصوص حل مشکل آب چابهار با برنامهریزیهایی که انجام شده است حداکثر تا شهریورماه سال آینده مشکل آب چابهار حل خواهد شد. چرا که به گفته بومیان آنجا این غارها پرستشگاههایی برای ذبح قربانی بوده و نامگذاری آن نیز کاملن مؤید این مطلب است. در کشورهایی مثل عمارات ۲ و نیم میلیارد دلار هزینه زیر ساخت شده است و بعد از آن جهش اتفاق افتاد. بر اساس آماری در دههٔ ۱۳۹۰، از کل زمینهای زراعی ایران، ۵۶ درصد زیر کشت گندم، ۱۸ درصد زیر کشت جو، ۳ درصد زیر کشت برنج و ۲۳ درصد زیر کشت دیگر محصولات هستند.

اما در این میان نیز سرعت عمل بسیار پایین هند در توسعه بندر چابهار و تبعیت از تحریمهای ایالات متحده در مقابل ایران، ابهاماتی را در میان کارشناسان مسائل اقتصادی و بینالمللی به وجود آورده است. در میان این سه مولفه بندر مهمترین و با ارزشترین پایه صنعت حمل و نقل دریایی است، چرا که هر کشوری برای حمل و نقل دریایی و تجارت دریایی نیاز به داشتن بنادر و پایانههای تخلیه و بارگیری دریایی مناسب دارد؛ لذا بدون وجود بندر اصولا تجارت دریایی معنا و هویت خود را از دست میدهد. کشتیرانی کارآمدترین و مقرون به صرفهترین روش حمل و نقل کالا در سطح جهانی است که امکان حمل و نقل قابل اعتماد و کم هزینه کالا را در سراسر جهان را فراهم میکند. ↑ «قرار گرفتن ایران در رتبه چهارم جهانی تولید علم نانو/محصولات فناورانه ایرانی در ۴۷ کشور». این بندر در منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار به دلیل قرار گرفتن در دهانهی اقیانوس هند و آبهای آزاد به عنوان کریدور شمال-جنوب مطرح بوده و می تواند بسیاری از کشورهای محصور در خشکی آسیای مرکزی را به تجارت بین المللی به ویژه ترانزیت متصل کند. سرمایه گذاری عظیم ۶۶ میلیارد دلاری چین در خلیج گوادر و توسعه بندر گوادر و همچنین فاصله گرفتن تدریجی پاکستان از ایالات متحده و نزدیکی بیشتر به چین را میتوان در قالب این اتحاد راهبردی تفسیر کرد.

به ولایت نیمروز در افغانستان سرمایه گذاری کند.

آن چه که بسیاری از تحلیلگران و پژوهشگران مسائل منطقه به آن اعتقاد دارند این مسأله است که سرمایه گذاری هند در بندر چابهار بی ارتباط با سرمایه گذاری چین در بندر گوادر پاکستان نیست. رقابت چین و هند با یکدیگر و همچنین مناقشات دیرینه پاکستان با هند بعد از استقلال هند، عامل نزدیکی و ارتباط استراتژیک پاکستان با چین است. باید مسأله چابهار و توسعه دریایی ایران را در قالب رقابت منطقهای میان هند و چین بررسی کرد. در این میان مناسبات کشورها با همسایگان تابع موقعیتهای جغرافیایی، شرایط سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است. طبق تفاهم نامه تجاری میان سه کشور قرار بود هند در فاز اول سرمایه گذاری خود در چابهار که یک قرار داد ۲ ساله بود ۸۵ میلیون دلار در جهت تکمیل اسکلههای بندر شهید بهشتی و در فاز دوم که یک قرارداد ۱۰ ساله است حدود ۵.۵ میلیارد دلار در جهت توسعه بندر چابهار و ایجاد خط آهن از چابهار به ولایت نیمروز در افغانستان سرمایه گذاری کند. هدف از اجرای این مسیر ریلی اتصال چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران به مرزهای افغانستان و شبکه ریلی شمال شرق کشور برای اتصال به کشورهای آسیای میانه است. به گزارش قدس آنلاین، رضا تقی زاده امروز در مراسم استقبال از نخستین کشتی حامل گندم ترانزیتی که با حضور سفیران کشورهای هند و افغانستان در بندر چابهار برگزار شد ، اظهار داشت: بحث ترانزیت از موضوعات مهمی است که دولت ها باید توجه ویژه ای به آن داشته باشند.