قیمت هتل ها و اقامتگاه های در این مدت کمتر خواهد بود. مقصد بعدی ما دریاچه صورتی رنگ لیپار بود. اگر تمایل دارید تا چابهار را از نزدیک ببینید، تور چابهار علاءالدین تراول برایتان تدارک دیده شده است تا در کنار راهنمایان ما لحظاتی منحصر به فرد را رقم بزنید و با بازدید از تالاب لیپار چابهار و کوه های مریخی چابهار تجربهای نو را به ثبت برسانید. اگر روزی بخت با شما یار شد و در چابهار ساکن شدید، فراموش نکنید تا سری به رستوران های خوب چابهار مانند رستوران تهرانی چابهار نیز بزنید و در آنجا به صرف غذاهای دریایی مشغول شوید. اگر به شهر آبادان سفر کرده باشید، انواع اجناس وارداتی در مراکز خرید را مشاهده میکنید که قیمت بسیار مناسبی دارند. غار اول طبیعى تا حدودى نیم دایره است و با استفاده از روش تراشکارى داخل غار و دهانه ان توسعه پیدا کرده است یک غار مصنوعى مت راست غار طبیعى به فاصله هفت قدم قرار دارد که آثار تراش به خوبى در آن آشکار است دهانه ان هشتاد سانتى متر ارتفاع دارد و سقف ان کوتاه است و اکنون به علت خرابى یک آدم متوسط به زحمت در ان بطور خمیده مى تواند بایستد این غار در انتها مسدود است و احتمال دارد حفره ها یا روزنه هاى طبیعى یا مصنوعى در قسمت انهناى خلفى کوه این غار را به غار سوم وصل کرده باشد و یا به چاه هاى زیر زمینى که محلى براى دفن اجساد در معابد قدیمى است برساند ظاهرا این غار ها جزو یک واحد تاسیساتى ساختمانى بوده و به منزله حجره ها و توقفگاهها ، معبد یا پرستش گاهى بوده است .

خرید مستقیم از چابهار

Th​is ᠎post w as written by GSA C on te​nt​ G ener ator D emover᠎sion !

خرید از منطقه آزاد چابهار

علاوه بر رسومات متعدد، مردم چابهار پوشش زیبای خود را حفظ کرده و آن را به نسل بعد از خود نیز منتقل کردهاند. با زندگی در بندر چابهار میتوانید در کنار مردم بومی غذاهایی محلی مانند بتوماش، شودوده، ماشینگ و کورک نوش جان کرده و تجربهای نو را در گنجینه خاطرات خود به ثبت برسانید. چابهار فرهنگی غنی دارد و مردم آن با دو مذهب سنی و شیعه در کنار یکدیگر زندگی میکنند. نبود اراده در تدوین طرح جامع توسعه شهری برای شهرستان چابهار در سنوات گذشته و عدم برنامه ریزی برای استقرار جمعیت مهاجر ناشی از وضعیت بد معیشتی و خشکسالی های گسترده و از بین رفتن کشاورزی در نواحی مرکزی استان و جذابیت منطقه آزاد ، سبب ساز نرخ رشد دو برابر متوسط شهرستان چابهار و توسعه نامتوازن حاشیه شهر و ایجاد ۱۴ کلونی جمعیتی بی نصیب از کلیه خدمات شهری و بهداشتی و آموزشی منشا انواع آسیب های اجتماعی در این مناطق گشته است . عملیات اجرایی بندر شهید کلانتری که یکی از دو بندر مهم چابهار میباشد، از سال ۶۲ بطور جدی آغاز و باتکمیل ۴ پست اسکله فلزی در سال ۶۲ عملاً به بهره برداری رسید و بندر شهیدبهشتی نیز به عنوان دومین بندر مهم چابهار در سال ۶۱ با توجه به شرایط خاص حاکم بر خلیج فارس ( جنگ تحمیلی عراق بر علیه ایران ) و با تاکید دولت بر لزوم داشتن بندر در خارج از تنگه هرمز و خلیج فارس احداث گردید .

یکی از مناطق بکر و توریستی ایران شهر چابهار می باشد که به دلیل جاذبه های زیبا و مکان های گردشگری زیادی سالانه تعداد زیادی مسافر به این منطقه پر رمز و راز سفر می کنند. این منطقه پر از مراکز تجاری هست که نسبت به بافت شهر، اینجا مدرن تر هستند. تحقیقات جدید نشان داده است که میان مفهوم شهر پایدار و مفاهیم تراکم و فشردگی روابط معنی داری وجود دارد چرا که تامین آسایش اقلیمی و صرفه جویی در مصرف انرژی به علت تقلیل سطوح ابنیه و بافت شهری در معرض تابش خورشیدی و از طریق ایجاد فشردگی صورت می پذیرد. برای حمل و نقل در چابهار میتوانید از فرودگاه این بندر استفاده نمایید، فرودگاه بندر چابهار در نزدیکی این شهر واقع شده و از طریق آن میتوانید خود را به نقاط مختلف کشور برسانید، همچنین وجود مراکز تفریحی دریایی باعث شده تا افراد زیادی همه روزه برای گشت و گذار و ماجراجویی به این منطقه بروند و تجربهای نو را رقم بزنند. مراجعه کننده گرامی؛ شما میتوانید با مراجعه به واحد دبیرخانه سازمان منطقه آزاد چابهار و دریافت کد رهگیری و شماره نامه، از طریق این صفحه بدون مراجعه به واحد های سازمان از آخرین وضعیت درخواست خود مطلع شوید.

خوب است تا با اسامی بیمارستان های چابهار مانند درمانگاه منطقه آزاد (رو به روی نمایندگی تویوتا)، درمانگاه شبانهروزی سینا (در بلوار امام)، درمانگاه سیدالشهدا (بلوار امام خیابان تعاون)، درمانگاه حامیان سلامت (در بلوار قدس) و کلینیک جراحی ایرانیان (بالاتر از مجتمع صدف) آشنا شوید تا در صورت لزوم به آنها مراجعه کنید. چابهار با داشتن درمانگاه، کلینیک و بیمارستانهای متعدد احتیاج بیماران را برطرف میکند و خدمات درمانی مناسب این شهر، باعث میشود تا مردم از شهرهای اطراف و روستاهای مختلف، به بیمارستان های چابهار مراجعه کنند. ویرانه قلعه پرتغالی ها در یکی از روستاهای این بندر (تیس ) در پنج کیلومتری چابهار واقع شده است ،گواه رونق دریانوردی و اهمیت استراتژیک این خطه از بلوچستان درروزگارانی است که دول استعمارگر و تجارت پیشه اروپا بازارهای چین ، هندوستان و بطور کلی شرق را جایگاه مناسب عرضه کالا و مصنوعات خود دانسته و حفظ و تسلط بر آنها را جزئی از سیاستهای استعماری و سلطه جویانه خود قلمداد می کردند. در بازار سنتی چابهار انواع ادویه جات هندی و پاکستانی با کیفیت عالی و قیمت مناسب برای پخت غذای لذیذ را میتوانید تهیه کنید .