فاصله بندر چابهار تا مرکزاستان ۷۳۸ کیلومتر است. در میان دو کوه که فاصله چندانی با هم ندارند آببندی ایجاد شده که آبهای سرگردان اطراف را جمع نمودهاست و به آبگیری به طول ۱۴ کیلومتر تبدیل شدهاست. بر فراز کوه شهباز بند آثار حصاربند و پی بندهای ساختمان و آثار شهرنشینی و خانههای مسکونی باقیماندهاست. پاکستان بارها در سایه تنشهای خود با دولتهای افغانستان و هند، اقدام به بستن مرزهای خود بر روی انتقال کالاهای هند نموده بود. تنه پرریشهاش استوار در زمین ایستاده بود. در میان قبرها چند قبر ایستاده بچشم میخورد و یک مقبره پلکانی با سرپوش صندوقچهای از سنگ وگچ به صورت نیمه سالم بدون لوحه و تزئینات خارجی وجود دارد که به نظر میرسد از دوران اسلامی یا جدید باشد. در این مرکز خرید فروشگاه های زیادی وجود دارند که اقلام متنوعی را عرضه می کنند. مادربزرگ خها به خوبی به یاد دارند که در گذشته سکه، نقش زیادی در تزئین لباس و موی زنان ایرانی داشته است. گمانه دیگر این است که چون در قدیم مردم چابهار به این بندر چه بار میگفتند (به معنای اینکه از مسافران میپرسیدند که چه باری دارند) پس چابهار تغییریافتهٔ «چه بار» است.

اینکه اشرف غنی نیز پس از سقوط دولت به تاجیکستان میرود، نشان از همین روابط حسنه دارد. علاوه بر این، بازار خرید و فروش ناامید کننده و ارزش پایین در مقابل مبلغ پرداختی می تواند از دلایل دیگر مشتریان برای دوری از این برند باشد، بعلاوه اینکه عملکرد متوسط خارج از جاده و کیفیت ساخت نه چندان قابل قبول هم نصیبتان خواهد شد. مجتمعی تفریحی-علمی موسوم به مجتمع نجوم در جاده ساحلی چابهار بریس در حال ساخت میباشد. در ناحیه ساحلی خلیج گواتر به ویژه در خور باهو و در نزدیکی محلی که رودخانه باهو کلات به دریای عمان میریزد، جنگلی از گونه حرا پدیدار میگردد. تالاب لیپار در ۱۵ کیلومتری شهر چابهار بعد از روستای رمین در مسیر جادهای ساحلی گواتر و در تنگهای صخرههای مشرف به درهای سبز قرار دارد. کوههای بدبوم یا مریخی نیز یکی از مناظری است که به موازات ساحل از منطقهً کچو تا خلیج گواتر کشیده شدهاند و از پدیدههای ژئومورفولوژی این ناحیه هستند.

است که از جایگاه خاصی در دل زنان برخوردار است.

رودخانه باهوکلات در ۹۰ کیلومتری شرق چابهار به خلیج گواتر دریای عمان سرازیر میشود. اگر قصد دارید سفری به انتهای اعماق دریای عمان بزنید، به مدرسهی غواصی چابهار بروید که علاوه بر امکانات تفریحی و رفاهی، میتوانید غواصی را به صورت تخصصی یاد بگیرید. با اجاره سوئیت مبله ارزان در چابهار میتوانید سفری راحت و بیدردسر را تجربه کنید و جاذبههای دیدنی این شهر لذت ببرید. برای خرید بلیط ارزان قیمت هواپیما پیشنهاد می شود به دنبال بلیط لحظه آخری باشید. این مراکز خرید به همدیگر نزدیک هستند و می توان با زیر و رو کردن آن ها، به مناسب ترین قیمت، کالاهایی ضروری مثل لوازم خانگی، ظرف و ظروف و کریستال، به خصوص برای زوج های جوان تهیه کرد. این یکی از پرزرق و برقترین مراکز خرید چابهار است که از جایگاه خاصی در دل زنان برخوردار است. در حالی که طبق زمانبندیهای پیشبینی شده در قرارداد، باید قرارداد ۱۰ ساله با شرکت هندی منعقد میشد اما تا به امروز این قرارداد منعقد نشده که یکی از دلایل آن عدم انجام تعهدات شرکت هندی است. مسافران در بازدید از دیدنی های چابهار تماشایِ بازارهای محلی (بی بی بازار و دکه بازار) را باید در صدر لیست گشتهای خود قرار دهند. Th is data has be en w᠎ritten ​by G​SA C​on te᠎nt Gen᠎er ator ​DEMO​.

برای دیدن باقی مانده بنای قلعه باید مسیر سختی را تا بالای کوه بروید. بنا بر باور بومیها برفراز این کوه بازهای شکاری شاه تربیت میشدهاند. در حال حاضر در طول رشته کوه فیل بند آثار پیها، بندها و حفرهها و چا ههایی وجود دارد که احتمال میرود شهر قدیمی تیس، تأسیسات ساختمانی، بازرگانی، شهری، انبارها و سراهای مشهورش در قسمت قدیمی و بر فراز ارتفاعات سراسری دره تیس قرار داشته و دره تیس محل زراعت و دامنه آن محل دفن اموات بودهاست. قسمت مورد استفاده پوسته شاخه آن میباشد. در قسمت بالای کوه پارههایی از ظروف سفالی جلب نظر میکند. از این گل در درمان سنتی و ساخت ظروف سفالی استفاده میشود. تأثیر این افزایش ارتباطات، پیامدهای عظیمی به ویژه برای افغانستان دارد ، اگرچه پیامدهای تسلط سریع طالبان بر این کشور می تواند این برنامه ها را برای پیشبرد به خطر بیندازد. به گزارش همشهری آنلاین، با تاکید وزیر کشور و به دستور صریح حسین مدرس خیابانی، استاندار سیستان و بلوچستان، علیرضا شهرکی مدیرکل مدیریت بحران و غلامرضا گنجی مدیر کل بازرسی استانداری به عنوان نمایندگان تام الاختیار استاندار برای بررسی ابعاد حادثه ریزش دیوار که منجر به فوت ۴ کودک روستای بنو اسحاق بازار از توابع بخش پیرسهراب شهرستان چابهار شده بود، عازم این شهرستان شدند.