وقتی توی یه روز تونستید شرق چابهار رو بگردید (گرچه اگه بیشتر فرصت دارید زمان بیشتری رو به این کار اختصاص بدید) روز دوم میتونید به سمت غرب (به سمت بندرعباس) حرکت کنید و از گلفشان و روستای درک بازدید کنید. بصورت تخصصی نمی دونم جنس این کوه ها از چیه، اما همینقدر متوجه شدم که به راحتی فرسایش پیدا میکنن و اگه پا روی این کوه ها بگذاریم جای پامون میمونه و تبدیل به خاک نرم میشه. بعدا متوجه شدم که از اونجا خارج شده بودیم. حرکتی شبیه به آتشفشان، با این تفاوت که از این گلفشان آب و گل به خارج زمین پرتاب میشه. بر طبق شنیدهها، فصول بارانی، گل به بیرون پرتاب میکنه. احتمالا می دونین چرا مراکز خرید چابهار انقدر مهم هستند و اکثر مسافران بدون خرید از این شهر بر نمی گردن ، بله به خاطر اینکه در این شهر بندری واردات اجناس هزینه گمرک نداره و در نتیجه قیمتها به ویژه قیمت پوشاک در چابهار خیلی پایینتر از شهرهای دیگه ست. تولید وسایل زینتی فعالیتی است که در بین مردم شهر نشین و عشایر چابهار بسیار رواج دارد. این هتل در خیابان مولوی قرار گرفته و دسترسی بسیار راحتی به ساحل دریا دارد. زیباترین بخش این بندر یک صخره بلند در کنار ساحلِ که منظره بسیار زیبایی رو میسازه.

مجتمع صدف چابهار

Con᠎tent was c reat ed wi​th GSA Conte nt G᠎enerator ​DE MO​!

پیشنهاد میکنم این منظره رو از دست ندید. این رو هم خودم ندیدم! ظاهرا گل حاصل از این گلفشان برای درمان بیماریهای پوستی (گرچه خودم زیاد اعتقاد به این قضیه ندارم!) و ساخت سفال استفاده میشه. چون خودم این منطقه رو ندیدم زیاد نمیتونم توصیفش کنم. جاده چابهار به گواتر جاده خیلی بدیه و فکر میکردم چون مسیر فرعیه طبیعیه که زیاد بهش نرسن. درضمن در مسیر چابهار به زرآباد هم کوههای مینیاتوری با کمی فاصله از جاده قرار دارند. ما که مریخ نرفتیم، ولی میگن شبیه کوه هایی هستن که توی مریخ وجود دارند با این تفاوت که اونا سرخ رنگن ولی این کوه های چابهار خاکستری ان. بندر چابهار در شرق ایران یکی از مهم ترین بنادری است که اهمیت استراتژیک دارد و هندی ها به عنوان یکی از قدرت های آسیایی در این بندر سرمایه گذاری کرده اند و در مقابل چینی ها نیز علی رغم سرمایه گذاری در بندر گوادر پاکستان، همچنان گوشه چشمی به این بنادر ایرانی دارند. ویژگیهایی که سبب شده تا به عنوان یکی از تفرجگاههای اصلی اهالی و گردشگران چابهار شناخته شود. به گزارش روابط عمومی ادارهکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان، حسین شهدادی اظهار داشت: سال جاری نیز مانند ماههای قبل کشتیهای حامل کالای اساسی در بندر چابهار وارد خواهند شد تا نقش این بندر برای ورود کالای اساسی بیشتر شود. Con te᠎nt has be​en cre᠎ated with G SA Content Ge​ne ra tor DE MO!

مجتمع های تجاری چابهار

اطلاعات تماسی که در انتهای این صفحه آورده شدهاند مربوط به اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بوده و ارتباطی با مجموعه پارکینگ عمومی مجتمع تیس چابهار ندارد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد چابهار، شهباز یزدانی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در این مراسم ضمن تشکر از حضار شرکت کننده، مدیران سازمان منطقه آزاد، مدیران شهری و سرمایه گذاران این پروژه که در راستای گشایش این مرکز تجاری زحمت کشیدند قدردانی کرد و اظهار داشت: چنین سرمایه عظیمی در منطقه تاثیرگذار و زیربنایی است و ما می بایست حرکتمان حرکتی فرهنگی و زیربنایی باشد و باید بستر مناسبی برای شهروندان، همکاران، تجار و کسبه فعال در منطقه فراهم کنیم. رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار ادامه داد: چابهار امروزه ظرفیت و جایگاه منطقهای و جهانی پیدا کرده است، چابهار مورد توجه کشورهای آسیای میانه، روسیه، هند و چین قرار گرفته و سرمایهگذاران کشورهای منطقه برای استفاده از ظرفیت این منطقه استراتژیک و راهبردی علاقهمند به حضور هستند.

آرون کومار گوپتا رییس سازمان بنادر جهانی هند گفت: ایجاد یک منطقه آزاد در بندر چابهار حمل و نقل کالا و بار در این بندر را افزایش خواهد داد. رسانههای هند مینویسند، شورای نگهبان ایران با ایجاد یک منطقه آزاد تجاری در بندر چابهار موافقت کرده است. بندر چابهار دسترسی هند به افغانستان از طریق دریا آزاد را آسان میکند. از بهترین هتلهای چابهار هتل ۴ ستاره لیپار را میتوان نام برد که به ساحل و تمامی امکانات گردشگران دسترسی دارد. اگر میخواهید بهترین تجربه خرید در این شهر را به دست آورید، سپنجا را در ادامه مطلب دنبال کنید. کمی جلوتر از پیشین به شهر راسک خواهید رسید. این هنر اصیل ایرانی در مناطق مملو از درختان نخل زینتی، به دستان هنرمند زنان و مردان چابهار تهیه میشود. در این راستا، یک یادداشت تفاهم میان سازمان بنادر ایران و مقامات منطقه آزاد تجاری برای اجرایی کردن قوانین و مصوبات مناطق آزاد تجاری در بندر چابهار امضا شده است.  Article has be᠎en gen er​ated  by GSA C᠎on᠎te᠎nt  G en᠎erator Dem​oversi᠎on​.